Sezóna 2017/2018

Majstrovský zápas Radimov - Borský Mikuláš 1:1 ... gól: M.Černek.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 10.9.2017 - 16,30 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, P.Urbánek-J.Urbánek, R.Fruhauf /K/, D.Vanek-R.Balážik, P.Kessl, D.Fruhauf-na striedanie O.Masaryk, R.Hlaváč, K.Biskupič.

Komentár k zápasu:

- milí naši fanúšikovia, čitatelia našich stránok a všetci tí, ktorí našu stránku pozeráte, dnes sa ospravedlňujeme, bez komentára. Nie je čo komentovať, smutná a holá realita pri takomto meraní síl.  Vy čo sledujete a chodíte na futbal asi viete a mali ste skúsenosť. Sme ľudia a ľudia, žiaľ.

O týždeň po 2 zápasoch doma cestujeme počas predĺženého víkendu do B.Jura. Týmto zápasom sa už jesenná časť prehupne do svojej druhej polovice.  

 

Majstrovský zápas Radimov - Rybky 6:1 ... góly: P.Božek 3, P.Kessl, R.Balážik, vlastný

Miesto konania: ihrisko Radimov, 3.9.2017 - 16,30 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, P.Urbánek-J.Urbánek, R.Valla /K/, R.Drápal, R.Balážik-P.Božek, P.Kessl-na striedanie D.Vanek, R.Fruhauf, D.Fruhauf, R.Hlaváč, R.Chudý, O.Masaryk, M.Masaryk.

Komentár k zápasu:

Po dvoch zápasoch vonku sme sa predstavili domácim fanúšikom, keď sme dnes na svojej pôde privítali chlapcov z Rybiek. Rybky si držia dlhodobe dobrú výkonnosť, produkujú slušný futbal a ako sa aj dnes ukázalo chceli hrať futbal, ale dnes ťahali za kratší koniec.

Úvod zápasu bol z našej strany priam raketový a pravdepodobne budeme atakovať najrýchlejší gól v histórii tejto súťaže, keď už v 26s zápasu akciu po pravej strane potiahol J.Urbánek, loptu naservíroval P.Božekovi a ten sa nemýlil. Už o ďalších 6 min. lopta do 5-ky súpera a vlastný gól D.Buriana. Tento raketový nástup asi hostia nečakali, snažili sa o kombináciu, ale produkovali aj chyby. Naši ďalej tlačili, skúšali a kombinovali a po akcii a faule na P.Kessla sa v 24 min. kopala 11m, ktorú P.Božek bezpečne premenil. O ďalšie 3 min. zaknihoval Patrik svoj hetrik, keď dostal loptu do behu a nemýlil sa 4:0. Keď v 40 min. po menšej chybe brankára hostí loptu do siete doklepol R.Balážik, išlo sa do šatní z vysokým výsledkom 5:0.

Po zmene strán obraz hry pokračoval, hostia sa ako tak snažili, ale len po 16-ku. Tutovku za celý zápas nemali, zato naši sa už 2 polčase predháňali v ich zahadzovaní a viaceré spálili, keď naše skóre mohli navýšiť postupne P.Božek, P.Kessl, R.Fruhauf a D.Fruhauf, po ktorého strete s brankárom sa asi mala kopať 11m. Skóre sme ešte priklášlili, keď akciu D.Fruhaufa zužitkoval P.Kessl. Hostia ešte záverom skorigovali, keď strela z pravej strany prešla nášmu brankárovi a dokotúľaľa sa do siete.

Zhodnotiac celý zápas, jednoznačný priebeh okorenený gólmi a peknými akciami. Naši o výsledku rozhodli v 1 polčase a postavili základ k vysokému víťazstvu. Potešili oko domáceho fanúšika a aj toho, ktorý sa prišiel pozrieť na toto stretnutie. Rybky lovili zo svojho rybníka 6 kúskov a za tento jednoznačný výsledok chlapci ďakujeme. Z dnešného duelu si žiaľ odnášame aj šrámy, keď pre podozrenie na zlomeninu nosa putoval do nemocnice R.Valla, ďalšie stopy na svojich nohách majú D.Fruhauf a R.Drápal. Chlapci držíme palce a rýchlo sa dajte dokopy. S tréningom budú už pomaly začínať náš dlhodobe zranený špílmacher A.Šebesta a postupne aj S.Hrubša.

 

Majstrovský zápas Jablonica - Radimov 0:3 ..... góly: R.Drápal 2, P.Kessl.

Miesto konania: ihrisko Jablonica, 29.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: K.Biskupič-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, P.Urbánek-J.Urbánek, R.Valla /K/, R.Drápal, R.Balážik-P.Božek, P.Kessl, na striedanie D.Vanek, R.Hlaváč, R.Chudý.

Komentár k zápasu:

48 hodín po poslednom zápase v Dubovciach sme cestovali na predohrávku posledného jesenného kola do Jablonice. Na zápas sme išli v dobrej nálade, zahrať si futbal, doniesť dobrý výsledok a potešiť oko fanúšika. To všetko sa nám dnes podarilo.

Dnes s nami necestovalo pre rôzne dôvody či už pracovné alebo súkromné viacero chlapcov a tí čo boli sa aj za nich predstavili v Jablonici vo veľmi dobrom svetle. Jablonica doma body prakticky nepúšťa, je to pre viacero mužstiev taká nedobytná pevnosť, kde sa len ťažko vyhráva. Vieme o tom aj my z minulosti, keď sme tu tiež moc body nezískavali. To všetko však dnes neplatilo a po veľmi dobrom a zodpovednom výkone sme dnes naplno bodovali.

Po celý zápas sme boli aktívnejším mužstvom, tlačili sa viacej pred bránu súpera a do šancí naopak súpera nepúšťali. Chlapci za Jablonice nám však nič nedarovali, do 75 min.vzdorovali a držali remízový stav. My sme to skúšali najskorej strelami z 20 m, keď R.Valla, R.Drápal a P.Božek najskorej mierili nad, Roman mal ešte následne 1 v podstate tutovku, ale ľavačkou mieril zblízka nad. Za zmienku stojí hlavička R.Balážika a najmä po nesprávnom verdikte postranného rozhodcu sa už sám rútil na brankára domácich P.Kessl, ale zastavil ho nesprávny verdikt. Domáci s aktivity vyťažili len rohové kopy, štandartky a aj dlhé auty, ale zo všetkým si naša obrana s brankárom poradili. Tutovku v podstate za celý polčas nemali.

Po zmene strán obraz hry pokračoval, my sme ešte pridali na aktivite a útok sa valil za útokom. Obrana domácich bola čím viacej tým preťažená a gól visel na vlásku. Strela R.Balážika najskorej obtrela tyč, ale po rohovom kope si na bližšiu žrď nabehol R.Drápal a pohotove usmernil loptu do siete. Už o ďalšiu minútu ďalší roh a tentoraz hlavička P.Kessla a od tyče do siete 0:2. Domáci sa snažili ešte zdramatizovať, ale po akcii zápasu v 86.min a peknej výmene lopty R.Drápal - P.Kessl sa Rado prezentoval krásnou strelou obstreliac bezmocného brankára a stanovil tak konečný rezultát dnešného zápasu. K dobrému zápasu prispel aj hlavný arbiter J.Lapoš, ktorý ho viedol s prehľadom a rutinou.

Dnes sme v Jablonici podali dobrý výkon, rozdielom triedy domácich pokorili. Tí sa snažili, ale dnes to bolo na favorita málo. Potešili sme početnejšiu našu fanúšikovskú skupinu a odvážame si pekné víťazstvo. Za dnešok chlapci obidva palce hore.

V nedeľu sa po 2 zápasoch vonku predstavíme na domácej pôde, keď privítame Rybky. Bývajú to dobré zápasy tak veríme, že tomu bude tak aj teraz v nedeľu. Všetkých srdečne pozývame.  

 

Majstrovský zápas Dubovce - Radimov 2:3 .... góly: P.Božek, P.Kessl, R.Fruhauf.

Miesto konania: ihrisko Dubovce, 27.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-R.Fruhauf, M.Černek, M.Krempa, J.Urbánek-R.Valla, R.Drápal, R.Balážik-D.Fruhauf, P.Božek, P.Kessl-na striedanie M.Masaryk, O.Masaryk, R.Hlaváč, L.Černek, B.Križánek, P.Urbánek, K.Biskupič.

Komentár k zápasu:

Do Duboviec dorazilo pred zápasom horšie počasie, daždivo a chladnejšie,  a s ním aj futbal priemernej úrovne, z málo šancami, nepresnosťami a slabším nasadením. Dubovce svojim spôsobom hry nepatria ku našim obľúbeným súperom, vyznačujú sa nepresnosťami, slabším pohybom a celkove pozvoľným tempom. Žiaľ dnes musíme konštatovať, že sme sa súperovi prispôsobovali a obaja dnešný súperi mohli viacej potešiť oko futbalového fanúšika.

Zápas začali lepšie domáci, keď v 13 min.vstrelili po menšej skrumáži u našej brány zlepený gól a tak troška sme ich posadili na nečakaného koňa. My sme manko zmazali a v priebehu 20 min aj vedenie navýšili, keď sme sa dostali ku našej hre koľko-toľko a postupne sa presadili po chybe brankára P.Božek, rýchlou otočkou v pokutovom území P.Kessl a načasovaným centrom pohodlne R.Fruhauf. Domácich od výraznejšieho skóre v tejto fáze zápasu uchránila polčasová prestávka, pri ktorej sme išli do šatní s pohodlným vedením.

Hneď po zmene strán však domácim vyšla rýchla akcia a v 46 min znížili. My sme zostali zaskočený a v druhom polčase sa zase kopili nepresnosti, chýbala finálna prihrávka a šance zlikvidoval dobre sa pohybujúci brankár domácich. Šance sme mali, tie najvačšie spálil P.Kessl a P.Urbánek. Nič to však nevzalo s celkového rozpačitejšieho dojmu zo zápasu, keď sme mali súpera priklincovať, ale ten sa držal do poslednej minúty. Nič podstatné sa už záverom neudialo a tak si dnes z nepopulárnej pôdy odvážame víťazstvo 3:2.

Zhodnotiac dnešný zápas, bol to jeden s kategórie slabších, priemerných a pasážami až podpriemerný futbal. Nezobral nič však na našom víťazstve a odvážame si domov 3 body.

Už o dva dni sa predstavíme na pôde Jablonice, oddýchneme si a pripravíme na toto stretnutie.      

 

Majstrovský zápas Radimov - Straže 2:1 ... góly: P.Kessl, R.Fruhauf.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 20.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, P.Urbánek-R.Valla, R.Drápal, J.Urbánek-D.Fruhauf, P.Božek, P.Kessl-na striedanie M.Masaryk, O.Masaryk, R.Hlaváč, R.Fruhauf, R.Balážik, D.Vanek, K.Biskupič

Komentár k zápasu:

Uff tak to bol zápas, nechýbalo nasadenie, futbalové momenty, rozhodnutie na konci zápasu a pekná divácka kulisa. Dnes do Radimova došiel ďalší dlhoročný účastník V.ligy - Spartak Straže, predstavil sa ako vyzreté a dobre organizované mužstvo, hral futbal, ale nakoniec sme misky váh priklonili na našu stranu.

Úvodom zápasu a prakticky ako po celý priebeh sme boli aktívnejším, futbalovejším mužstvom, častejšie s loptou na svojich kopačkách, snažiac sa prekvapiť dobre organizovaného vyspelého súpera. Skúšali sme to výmenou lopty, loptou za obranu ale súper si poradil. S aktivity pramenili štandartky, rohové kopy ale bez gólového zakončenia. To čo prešlo za obranu si poradil s tým brankár alebo bolo zakončenie mimo brány. Hostia boli v podstate bez šance, avšak s jedného protiútoku sa po menšom zaváhaní našej obrany presadil na 2x hosťujúci E.Pollák. Obraz hry pokračoval, naši chceli, snažili sa ale súper už do polčasu odolal. Súper mal ešte 1 tutovku avšak tiež ju spálil. 

Hneď po zmene strán tutovku na našej strane spálil R.Fruhauf, avšak o ďalších 5 min sa nemýlil z hranice 11m P.Kessl, keď po pätičke R.Drápala prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Naši chlapci ďalej hrali, snažili sa a aj súper kontroval, podnikal protiútoky a po jednej z nich nastrelil tyč zo štandartky. My sme "ťahali" akcie z ľavej, pravej strany, ale súper stále odolal. Všetkým prítomným bolo jasné, že kto dá gól tak vyhrá. O osude zápasu rozhodla situácia v posledných minutách zápasu, keď R.Fruhauf vyhral hlavičkový súboj s brankárom a odrazenú loptu zasunul do opustenej brány a priklonil misku váh na našu stranu. Hosťom nezostal ani čas ani sily na kontru a tak sme v dnešnom zápase ho pokorili a vyhrali.

Bol to jeden veľmi slušný zápas a v oblastnom merítku patriaci k špičke. Mužstvá si nič nedarovali, ale v rámci fair play. Naši chlapci ukázali srdce a vôľu ísť za víťazstvom, treba ešte podotknúť, že sa hralo na veľmi dobre pripravenom teréne. Veríme, že sme fanúšika potešili a odchádzal spokojný.

Budúci týždeň máme "anglický" keď najskorej cestujeme v nedeľu na derby do Duboviec, pokračujeme utorok v Jablonici a ďalšiu nedeľu doma Rybky. V týždni si dobre oddýchneme, potrénujeme a dobre sa pripravíme. Za dnešok obidva palce hore.  

 

Majstrovský zápas Radošovce - Radimov 1:6 ... góly: P.Kessl 3, P.Božek 2, L.Černek.

Miesto konania: ihrisko Radošovce, 13.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, R.Hlaváč-R.Balážik, R.Valla, R.Drápal-D.Fruhauf, P.Božek, P.Kessl-na striedanie M.Masaryk, O.Masaryk, R.Fruhauf, J.Urbánek, D.Vanek, B.Križánek, K.Biskupič.

Komentár k zápasu:

Do Radošoviec sme cestovali v medzisezónnom období v rekordne krátkom čase, keď sme v jarnej časti tu hrali v predposlednom kole. Zrodilo sa tu najtesnejšie víťazstvo, keď sme sa predbiehali v zahadzovaní šancí a domáci tak vycítili šancu na dobrý výsledok a bojovalo sa až do konca.

Dnes to však bolo všetko inak, síce domáci začali vcelku s aktívnym napádaním, niekedy troška prehnaním dohrávaním našich hráčov, ale vycítiac benevolejtnejší meter rozhodcu tak s týmto spôsobom pokračovali. Na ich strane však udrelo veľmi rýchlo, keď už v 10 min.zápasu načasovaný center z rohu nemal problém zblízka P.Kessl usmerniť do siete. Nastala pasáž boja, domáci sa snažiac a my výmenou lopty medzi hráčmi. Za zmienku stojí vcelku jasných 11 m po faule na P.Božeka, ale asi to videli len viacerí prítomní diváci. Ďalší gól sme pridali v 27 min.keď exportnou strelou z 20 m nedal brankárovi šancu P.Kessl. O ďalšie 2 góly sa postaral do prestávky minuloročný kráľ strelcov P.Božek, Keď najskorej umiestnenou strelou a potom po samostatnom úniku po efektnej prihrávke R.Drápala stanovil jasný polčasový výsledok 0:4.

Po zmene strán z prvej akcie a znova rohu sa hlavou nemýlil a hetrik zaznamenal P.Kessl. Druhý polčas sa potom pomaly dohrával, bolo rozhodnuté a naši chlapci si jednoznačné víťazstvo ustrážili, v 86 min. z hranice 16-ky sa ešte presadil L.Černek. Domáci ešte korigovali, keď najskorej spálili tutovku a potom z 11 m sa nemýlil domáci strelec R.Drgoň. Naši mali ešte šance, tie však zostali nevyužité, ale nič to nemenilo na jednoznačnom výsledku. Využili sme aj striedanie 5 hráčov a po minulotýždňovej premiére D.Fruhaufa sa z dorastu dostal ku slovu aj brankár K.Biskupič.

Zhodnotiac celý zápas, jeho priebeh bol jednoznačný a odvážame si vysoké víťazstvo. Jeho základy sme položili v 1 polčase a ten druhý rutinérsky dohrali. Za peknú nedeľu chlapci ďakujeme.

O týždeň na svojej pôde privítame chlapcov za Straží, ďalšieho dlhoročného účastníka V.ligy. V isto zaujímavom zápase chceme predviesť dobrý výkon a potešiť domáceho fanúšika, ktorý sa v hojnom počte vybral aj do Radošoviec, ďakujeme všetkým.

 

Majstrovský zápas Radimov - Oreské 1:0 ... gól: R.Drápal.
Miesto konania: ihrisko Radimov, 6.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-J.Urbánek, M.Černek, M.Krempa,R.Fruhauf-R.Balážik, R.Valla, R.Drápal-D.Fruhauf, P.Božek, P.Kessl-na striedanie M.Masaryk, P.Urbánek, R.Hlaváč, O.Masaryk, L.Černek, A.Foriška, D.Vanek.

Komentár k zápasu:

Tak sme dočkali spolu s fanúšikmi rozbehu novej sezóny, ako býva u nás zvykom na úvod v hodovú nedeľu a tentokrát s ostrým štartom s dlhoročným účastníkom V.Ligy - Oreským.

S týmto súperom, pred výbornou diváckou kulisou sa očakával dobrý futbal, ktorý sa napokon aj dostavil. Naši chlapci podali výborný výkon, ktorý sa musel divákom páčiť, súper to bol však zdatný, vyspelý a prispel k celkovém dojmu a spokojnosti u prítomných divákov. Naši chlapci boli po celý zápas lepším, aktívnejším mužstvom a išli za víťazstvom. Viaceré ďalšie šance "spálili" a dobre zachytal aj brankár. Mali sme viacej z hry, súper však odolal a tak sa napokon zápas skončil najtesnejším rozdielom.

Po zápase si chlapci slušne podali ruky, bol to je jeden pekný obrázok o tom, ako by sa mal futbal skončiť, či už z radov hráčov alebo funkcionárov. Týmto za tento prejav do Oreského ďakujeme.

Úvod do sezóny sme úspešne zvládli, s kvalitným súperom vyhrali a hodové veselie mohlo pokračovať.....

 

 

Tréningy:

 

Streda 18.10.2017 - 16,30 hod

 

Piatok 20.10.2017 - 16,30 hod.

 

 

Majstrovský zápas :

 

Nedeľa 22.10.2017 - 14,30 hod. Radimov - Lakš.Nová Ves ... zraz o 13,30 hod.

 

Rozh. ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Hlavný sponzori