Sezóna 2018/2019

Prvý majstrovský zápas v histórii Radimova v V. lige víťazne.

Horné Orešany – Radimov 1:4  góly: Martin Černek 2, Jakub Urbánek, Patrik Kessl.

Miesto konania: ihrisko Horné Orešany, 05.08.2018 - 17,00 hod.

Zostava:  M.Kotvan. M.Černek, R.Fruhauf, S.Hrubša, F. Bzdúšek, L. Ravas, B. Bohunický, J. Urbánek, R. Drápal, P.Božek, M. Krempa, R. Chudý, R, Hlaváč, D. Vanek, P. Kessl, L, Černek, J,Serdahely, S.Dermek

Dnes sme odohrali prvý majstrovský zápas v piatej lige na trávniku Horných Orešian. Od začiatku zápasu sme boli aktívnejší a už v piatej minúte po centre Jakuba Urbánka z pravej strany Martin Černek strelou len kopíroval bránkovú čiaru. Ďalšiu šancu v jedenástej minúte, ktorú nevyužil, mal Martin Černek, keď z priameho kopu z hranice šestnástky prestrelil bránu. V 19. minúte sme videli prvý gól,  po peknom prelobovaní domácej obrany Patrikom Božkom a odrazenej lopty od vrchnej konštrukcie brány zakončil nekompromisne aktívny Martin Černek. Domáci sa prvý raz dostali pred našu bránu v 30. min. z priameho kopu. Domáci hráč hlavičkoval vedľa. Naša hra bola aktívna, súpera sme nepustili k hre. V 36. min. Jakub Urbánek potiahol loptu po pravej strane a krížnou strelou dal pekný gól do šibenice prekvapenému brankárovi. Stav 0:2. V 43.min. Jakub Urbánek dostal peknú prihrávku na ľavú stranu od Patrika Božka, ale strelu Jakuba zneškodnil brankár. Stav polčasu 0:2.

V druhom polčase prišlo k zmene. Martina Krempu vystriedal Juraj Serdahely a Sama Hrubšu po slabšom otrase Patrik Kessl. Na začiatku druhého polčasu boli domáci aktívnejší. Snažili sa hrať po ľavej strane, kde v 47. a 49. min. ohrozili našu bránu, ale bez efektu. Prišla 51. min. a faul v našej šestnástke. Hostia znížili z penalty na 1:2. Od tej chvíle si naši chalani uvedomili, že treba zabrať. Peknú akciu založil Rado Drápal, od polovice ihriska viedol loptu a sám aj zakončil, ale brankár strelu chytil. Pekná akcia bola v 55. min., kde Lukáš Ravas z našej polovice dal medzi obrancov peknú prihrávku Patrikovi Božkovi, ten prebral loptu, vnikol do šestnástky pekne nahral P.Kesslovi a ten sa nemýlil. Stav 1:3. V 64. min. striedal Jakuba Urbánka Lukáš Černek. V 73.min zakončil náš gólový stav Martin Černek po peknom úniku z ľavej strany Patrika Kessla a jeho prihrávke do šestnástky. V 74. min. vystriedal Richard Chudý Filipa Bzdúška.  V posledných minútach sa zrodila pekná akcia Richarda Chudého, ktorý si prebral vysokú loptu, prešiel do šestnástky, ale domáci brankár jeho strelu chytil.

Prvý majstrovský zápas v V. lige sme perfektne zvládli. Výhru sme si zaslúžili, čo uznali aj domáci fanúšikovia. Domácim ďakujem za slušný zápas a priateľskú atmosféru.