Sezóna 2014/2015

Majstrovský zápas Rybky - Radimov 3:2 .... góly : A.Šebesta, P.Božek.

Miesto konania: 14.6.2015 - ihrisko Rybky

Naša zostava: G.Mihál-R.Chudý, P.Urbánek, R.Hlaváč, M.Masaryk-J.Urbánek, A.Foriška /K/, R.Fruhauf, A.Šebesta, D.Fehér, P.Božek-na striedanie O.Masaryk, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Stretnutie dvoch mužstiev z čela tabuľky a najlepšie hrajúcich v jarnej časti súťaže sa hralo za "nefutbalového" počasia-v úmornej horúčave. Do Rybiek sme cestovali v oklieštenej zostave z 11-timi hráčmi do poľa a 2 brankármi. Nechceme však povedať, že sa o nič nehralo, v hre bola neporazenosť v jarnej časti súťaže, skalp majstra a 100-gólová méta vstrelených gólov. Žial dnes sa však z týchto cieľov nepodaril ani jeden, prehrali sme a 1 gól nám nakoniec chýbal. Súper sa predstavil v dobrom svetle, takmer v plnej zostave a s ostrieľanými hráčmi. Na nás sa prejavil aj náročnejší víkend, keď sme v sobotu absolvovali akciu v Radimove. Začali sme však lepšie a častejšie držali loptu na našich kopačkách. Súper ťažil hlavne z našich nepresností a po zbytočnej strate lopty sa v 10 min.dostala ku kanonierovi Halabrínovi a ten sa z hranice 11-ky nemýlil, aj keď si náš brankár "čiahol" na loptu. Naša slabšia hra pokračovala a súper sa dostával do šancí, ktoré dnes dobre chytajúci G.Mihál zneškodnil. Nedostatočným pohybom, stratami lopty a chybnými prihrávkami sme však domácich do šancí takmer sami dostávali a tieto im darovali. Skóre mohlo byť aj rozdielnejšie a domáci ponúknuté šance nepremenili. My sme hrozili len sporadicky, šance mal P.Božek, A.Foriška, J.Urbánek, ale brankár domácich tiež podržal. Skóre sa menilo tesne pred koncom prvého polčasu, keď agilný P.Božek v 44 min. využil zaváhanie domácej obrany a po jeho prihrávke sa A.Šebesta nemýlil a stav vyrovnal. Po zmene strán vybehol na trávnik "iný Radimov" a od začiatku sme sa viacej tlačili pre bránu domácich. Svoje 2 šance ešte P.Božek nepremenil, ale u tretej sa už nemýlil a po akcii A.Šebestu v 50 min.poslal loptu do takmer prázdnej brány súpera 1:2. Keď sme ďalšie šance nepremenili, súper sa dostal "do zápasu" po pekne zahranej štandartke v 62.min a skóre vyrovnal. Našim chlapcom už ubúdali sily, ale stále sme hrali a snažili sa o vstrelenie víťazného gólu. Ten však padol na druhej strane, keď domáci V.Obuch povyzvŕtal všetko čo mu stálo v ceste a povedľa nášho brankára sa nemýlil a vstrelil víťazný gól. Našim už nezostali ani sily a ani čas na vyrovnanie a tak dnes Rybky ukončili našu 18-zápasovú sériu bez prehry. Pozápasový potlesk našich fanúšikov a skandovanie majstrovských "pokrikov" urobilo bodku za veľmi vydarenou sezónou 2014/15. Všetkým chlapcom týmto ešte raz ďakujeme za futbalové zážitky, ktoré nám pripravili a doniesli do Radimova úspech, ktorý sa veľkými písmenami nezmazateľne zapíše do histórie nášho klubu. Ďakujeme MAJSTRI!

 

Majstrovský zápas Radimov - Šajdíkove Humence 9:0 .... góly P.Božek 3, A.Foriška 2, A.Šebesta, R.Valla, R.Fruhauf, T.Kozány /11m/.

Miesto konania: 7.6.2015 - ihrisko Radimov

Naša zostava: P.Junek-M.Masaryk, P.Urbánek, T.Kocák, R.Hlaváč-J.Urbánek, R.Valla, R.Fruhauf-P.Božek, A.Foriška /K/, A.Šebesta-na striedanie O.Masaryk, T.Kozány, D.Vanek, I.Štiak, D.Fehér, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Slávnostné a historické poobedie a podvečer v Radimove zo všetkým čo ku tomu patrí, asi tak by sme opísali dnešné horúce predstavenie v Radimove. Majstrovské oslavy sa niesli v duchu radosti, uznania a potešenia. Čerešničkou na tortu bolo dnešné futbalové predstavenie našich chlapcov, ktorým sme na domácej pôde zavŕšili historicky najúspešnejší futbalový rok v Radimove. Komentovať dnešné stretnutie a opisovať to čo sa dnes dialo na ihrisku asi nebudeme, kto bol videl a mohol posúdiť, či urobiť si obrázok. Naši chlapci predčili súpera po všetkých stránkach a nasúkali mu úctyhodných 9 gólov. Hrali s chuťou a pre potešenie seba a fanúšika v Radimove. To všetko sa im podarilo. Po zápase mohli vypuknúť zaslúžené majstrovské oslavy a aj sa tak stalo zo všetkým čo ku nim patrí. Chlapci a fanúšikovia si ich užívali do neskorej noci, či lepšie povedané ranných hodín. Víťazstvo v tomto ročníku MO ObFZ Senica je v správnych rukách, čo ocenili ľudia aj za hranicami našej dediny. Futbal je hra pre ľudí a potešenie a to naši chlapci do bodky naplnili. Patrí im právom za to jedno veľké uznanie a poklona. Všetci tí, ktorí sa o tento úspech v Radimove pričinili, urobili radosť ľuďom a spríjmeňovali nedeľné popoludnia. Je to pre každého fanúšika také pohladenie na duši a potešenie po dobre vykonanej práci. Sme nesmierne radi, že Radimov na svojej v poradí štvrtej sezóne v najvyššej oblastnej súťaži tento úspech dosiahol a zaknihoval do svojho vienka. Ďakujeme naši majstrovský chlapci.

 

Majstrovský zápas Radimov - Pop.Močidľany 3:0 .... góly J.Urbánek 2 /1 z 11m/, D.Fehér.

Miesto konania : 31.5.2015 - ihrisko Radimov

Naša zostava: G.Mihál-T.Kocák, P.Urbánek /K/, M.Krempa, R.Chudý-J.Urbánek, R.Drápal, R.Valla, R.Fruhauf-O.Masaryk, P.Božek-na striedanie A.Šebesta, A.Foriška, D.Fehér, R.Hlaváč, M.Masaryk, P.Junek.

Komentár k zápasu :

Pred zápasom sme už troška kalkulovali a pri našej výhre, ktorá sa dnes nerodila ľahko a strate bodov B.Jura mohlo byť už dnes rozhodnuté o víťazovi súťaže. Dnešný náš súper sa však ukázal vcelku v dobrom svetle, hral to čo sme od neho zvyknutý, defenzívne zameranou hrou s rýchlym protiútokom. Za celý zápas si však nevypracoval ani jednu gólovú príležitosť a vačšinou jeho akcie končili na hranici našej 16-ky. My sme dnes tiež nepodali optimálny výkon, naši chlapci sú však po náročnej a dlhej sezóne, zimnej príprave a túžbe vyhrať tento ročník MO Senica, logicky "vyšťavený" a unavené tváre po zápase boli toho obrazom. Skutočnosť, ako sme súperom "ukázali chrbát" a už zo cťou môžeme napísať vyhrali tento ročník si zaslúži všetkým tým, ktorí sa o tento na naše pomery nevídaný a jedinečný úspech pričinili, vysloviť jedno veľké uznanie a poďakovanie. Ale k samotnému zápasu, ako prvý sme udreli my, keď v 15.min. po peknom uvoľnení sa O.Masaryka z pravej strany sa presadil náš kanonier J.Urbánek a strelou pod brvno otvoril skóre. To sa dlho nemenilo, zápasy s Pop.Močidlanmi proste bývajú také. Bližšie sme ku nemu mali my, ale cez obranný val súpera sa nám dnes ťažšie presadzovalo. Dnes nám aj viazla kombinácia a kopili sme na naše pomery viacero nepresností a prihrávok. Po zmene strán obraz hry pokračoval, v držaní lopty sa nám hostia vyrovnali a vačšina "odrazených" lôpt končila na ich kopačkách. Až po akcii z pravej strany sa v 64.min dostal k lopte D.Fehér a ľavačkou "upratal" loptu do siete bezmocného brankára. Gólovú poistku pridal v 72.min ešte po faule na prenikajúceho P.Božeka a svojim 2 gólom v zápase uzavrel dnešné skóre J.Urbánek z 11m. Tento moment ťažšie niesli funkcionári hostí, čo nás u nich prekvapuje, nakoľko naše vzťahy sú dlhoročne korektné a priateľské. Dnešné víťazstvo bolo vydreté, ale zaslúžené. Zápasy s týmto súperom také bývajú, hostia sa bojovným výkonom našim vyrovnali, ale to bolo všetko. Po zápase a správe o výsledku zo Šajd.Humeniec a 7-bodovom nedostižnom náskoku sa po zápase spievalo zaslúžené MAJSTRI, MAJSTRI.

 

 

Majstrovský zápas Radimov - Brodské 4:2 .... góly vlastný,R.Drápal, J.Urbánek /11m/, A.Šebesta.
 
Miesto konania: 24.5.2015 - ihrisko Radimov
 
Naša zostava: G.Mihál-M.Masaryk, P.Urbánek /K/, M.Krempa, R.Hlaváč-J.Urbánek, R.Drápal, R.Valla, R.Fruhauf-A.Šebesta, P.Božek-na striedanie D.Fehér, R.Chudý, O.Masaryk, T.Kozány, P.Junek.
 
Komentár k zápasu :
 
V Radimove sa hral šláger kola, keď na seba narazili v jarnej časti nezdolané mužstvá, disponujúce veľmi kvalitnými kádrami. Tomu zodpovedal aj priebeh na ihrisku, keď sa hral kvalitný a rýchly futbal, spĺňajúci tie vyššie kritéria v tejto súťaži. Ako prvý bleskurýchle udreli naši chlapci, keď pravdepodobne najrýchlejší gól aj čo sa týka historických tabuliek vsietil vlastnencom hosťujúci obranca, keď po strele R.Fruhaufa, ktorá skončila na žrdi, si ju napálil do vlastnej siete. Naši chlapci pokračovali v nátlakovej a kombinačnej hre a dostávali súpera pod tlak. Po rýchlej výmene lopty medzi A.Šebestom a P.Božekom lopta putovala k nohám R.Drápala a ten zblízka ju už nemal problém "upratať" do odkrytej bránky - 2:0. Po tomto momente sme nechali hrať aj dnešných našich hostí a síce sa ich kanonier D.Gál ocitol v ofsajdovej pozícii, na prekvapenie pustiacu situáciu zakončil gólom. Hostia sa začali ešte viacej tlačiť pred našu bránu a kombinačnou hrou a individuálnymi prienikmi zrušiť rozdielový stav, čo sa im aj v 32.min podarilo, keď sa za našou obranou ocitol G.Trubiroha a strelou vedľa brankára k žrdi vyrovnal. Naši chlapci sa však po tejto sprche postavili opäť na nohy a hrali to, čo očakávame. Peknú strelu R.Fruhaufa z voleja po centri z pravej strany však brankár hostí zneškodnil a už črtajúci sa samostatný únik P.Božeka zastavil za hranicou 16-ky nedovolene rukou a asi mala nasledovať ČK a vylúčenie ...   Keď ešte ďalšie šance R.Drápala, R.Hlaváča, P.Božeka a R.Fruhaufa zostali zahodené, do šatní sme išli za nerozhodného a otvoreného stavu. Po zmene strán, sa valil jeden útok za druhým na bránu hostí a už o 8.min. prienik A.Šebestu zastavil nedovolene obranca a kopala sa 11-ka. Náš kanonier J.Urbánek sa dnes nemýlil a priklonil misky váh na našu stranu. Hostia už však neboli taký aktívny a úspešný ako v prvom polčase a väčšina akcií skončila na hranici 16-ky. V 63.min sa kopala ďalšia 11-ka, ktorej predchádzal faul na prenikajúceho J.Urbánka. Loptu na biely bod si postavil A.Šebesta, ale kopol ju vedľa brány. Mohlo byť asi rozhodnuté, ale hostia vycítili ešte šancu, ale zostalo už len pri snahe.Istotu doniesol nakoniec ten a svoj reparát dokonale zložil dnes zo sebazaprením /zranenie kotníka/ hrajúci A.Šebesta a krásnym lobom po úniku po pravej strane potvrdil naše dnešné víťazstvo, dnes sa rodiace ťažšie. Súper po konci stretnutia športove uznal kvalitu domáceho kádra a my zase sme vyslovili uznanie tej jeho. Týmto víťazstvom sme zase o kúsok priblížili naplnenie nášho cieľa. S kvalitne pripraveným súperom sme ukázali športovú kvalitu a postavenie. Do ďalšieho zápasu sa dobre pripravíme a na ihrisku ukážeme kvalitný výkon.
 

Majstrovský zápas Cerová - Radimov 2:7 .... góly A.Foriška 2, P.Božek 2, R.Fruhauf 2, A.Šebesta.

Miesto konania: 17.5.2015 ihrisko Cerová

Naša zostava: P.Junek-R.Hlaváč, P.Urbánek, M.Krempa, M.Masaryk-R.Valla, A. Foriška, R.Fruhauf, J.Urbánek-P.Božek, A.Šebesta-na striedanie I.Štiak,D.Fehér, T.Kozány, R.Drápal,G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Na zápas do Cerovej sme cestovali v pozícii favorita, lídra súťaže a na "horúcej" pôde v Cerovej potvrdiť postavenie v tabuľke a dobrým výkonom potešiť početnú skupinu fanúšikov a celú futbalovú rodinu v Radimove. To všetko sa nám nakoniec podarilo a odvážame si jednoznačné víťazstvo po ďalšom oku lahodiacom výkone. Náš dnešný súper sa vyznačoval takmer nedobytnou domácou pevnosťou, keď počas 2 rokov takmer nestratil ani bod. Na dnešný zápas avizoval oklieštenú zostavu po vypadnutí viacerých hráčov pre zranenie, čomu pripisoval aj slabšie výsledky v jarnej časti. Od úvodných minút sme sa do súpera "zahryzli" a tlačili sa pred jeho bránu. Ako prvý sme aj udreli a v 11.min po rýchlej výmene lopty z ľavej strany sa presadil A.Šebesta. Tlak pokračoval-neutíchal a v pri strete inak dobre chytajúceho brankára domácich a A.Šebestu sa v 18 min kopala penalta, ale inak nemýliaci sa J.Urbánek ju tentoraz zahodil. Všetko sme si vynahradili o 5 min. keď po rohu R.Vallu sa do "svojej" hlavičky oprel R.Fruhauf a zvýšil naše vedenie. Nasledovali ešte šance P.Božeka a samostatný únik A.Forišku zastavil hvizd rozhodcu pre ofsajd, čo bol jedným s diskutabilnejších momentov inak s prehľadom pískajúceho rozhodcu. Domáci sa po tomto momente začali viacej osmelovať a po zbytočnej strate lopty našich v strede ihriska nasledovala kolmá prihrávka za našu obranu a zníženie stavu. Domáci vycítili šancu a o ďalších 5 min. bolo vyrovnané, keď peknú akciu z pravej strany strelou pod brvno zakončil domáci M.Pípa. Naši zostali zaskočený stratou vedenia a polčas sa len dohral. V tom druhom sme však jasne dominovali a za 15 min. bolo prakticky rozhodnuté, keď postupne v 49.min znova hlavičkou R.Fruhauf, 52. doklepol do prázdnej brány biliardovú akciu P.Božek a 59.min v opačnom "garde" ale A.Foriška. Domáci nevedeli kam skorej skočiť, naši chlapci hýrili aktivitou a peknou kombinačnou hrou. Domáci za celý druhý polčas zo svojej aktivity vyťažili len pár rohových kopov a 1 štandartku po menšej chybe nášho brankára. Skóre sa menilo ešte 2x, keď svoje druhé góly v zápase si zapísali P.Božek a A.Foriška a stanovili jednoznačný a presvedčivý výsledok 2:7, pre domácich až príliš krutý. V tejto fáze súťaže a prakticky po celú sezónu hráme najpohladnejší futbal a to nehovoríme preto, že je to naše mužstvo. Futbal, na ktorý sa dá pozerať a odniesť si z neho to, prečo sa na futbal chodí. Každý svojim prístupom zhodnocuje úroveň futbalu v tejto súťaži o čo by malo mať záujem každé mužstvo. Náš dnešný súper patrí k týmto mužstvám, aj keď dnes ťahal za kratší koniec. Naša cesta domov bola veselá a zo spevom a o to nám všetkým ide, prinášať futbalom radosť, potešenie a príjemné chvíle aj za hranicami našej dediny. Dnes sa nám to všetkým opäť podarilo. Ďakujeme.

 

Majstrovský zápas Radimov - Kúty 9:0 .... góly R.Fruhauf 4, R.Drápal, R.Valla, P.Božek, R.Hlaváč, M.Krempa.

Miesto konania: 10.5.2015 - ihrisko Radimov

Naša zostava: G.Mihál-T.Kocák, P.Urbánek, M.Krempa, M.Masaryk-R.Valla, R.Drápal, R.Fruhauf-P.Božek, D.Fehér, J,Urbánek-na striedanie I.Štiak, R.Chudý, R.Hlaváč.

Komentár k zápasu:

Futbalový zážitok v Radimove, asi tak by sme začali náš dnešný komentár. Ten kto bol dnes v Radimove môže posúdiť, zápas ktorému nechýbali oku lahodiace akcie, korenie futbalu-góly a nakoniec takmer dvoj-ciferné víťazstvo nášho mužstva. Od úvodného hvizdu sme sa do súpera "zahryzli" a prakticky celý polčas sa hral takmer na jednej polovici ihriska. Šance J.Urbánka v  12.min a 17. R.Drápala ešte gólom neskončili, ale v 21. min utešenou strelou si svoj dnešný strelecký účet otvoril R.Fruhauf. Skóre sa do polčasu menilo ešte 2x, keď druhým gólom R.Fruhauf a po peknom uvolnení sa R.Drápal stanovili polčasový výsledok rozdielom triedy. Súper pohrozil len raz, keď lopta za našu obranu skončila hvizdom rozhodcu pre ofsajd. Druhý polčas to bola exhibícia v podaní našich chlapcov, keď krásne akcie striedali góly a konto nášho dnešného súpera sa zastavilo na čísle 9. Nebyť ešte pár pekných zákrokov brankára hostí, výsledok mohol byť rekordný a dvoj-ciferný. Postupne sa ešte presadili 2x R.Fruhauf, P.Božek, R.Valla, R. Hlaváč a M.Krempa. Naši chlapci hrali s chuťou, kombinačne a presvedčivo. Súperovi patrí uznanie, že ani za veľmi nepriaznivého stavu to nezabalil a snažil sa ako tak vyrovnať hru, nezdržoval a snažil sa hrať futbal, čo je tiež pozitívum nehral ako u neho býva zvykom tvrdšie a na hranici regulérnosti. Dnes však bol "pánom na ihrisku" niekto iný a ten aj presvedčil. Naši chlapci pokračujú v tom, čo sme si pred sezónou predsavzali. Hrajú pekný, kombinačný, oku lahodiaci futbal a patriaci k najlepším v súťaži. Na futbal v Radimove sa chodí a odchádza s potešením, s futbalový zážitkom, ktorý si dnes radimovský fanúšik odniesol. V samom závere sa "bombou" z 30 m predstavil P.Urbánek, ktorej chýbalo pár cm a skončila "len" na brvne. 

 

 

Majstrovský zápas Hlboké - Radimov 1:2 ..... góly A. Foriška 2.

Miesto konania 03.5.2015 - ihrisko Hlboké

Naša zostava : G.Mihál-T.Kocák, P.Urbánek, M.Krempa, R.Chudý-R.Hlaváč, J.Urbánek, R.Valla, A.Foriška /K/,A.Šebesta, P.Božek-na striedanie D.Fehér, O.Masaryk, M.Masaryk, R.Fruhauf, P.Junek.

Komentár k zápasu:

"Futbalový" víkend sme uzavreli na ihrisku v Hlbokom a odviezli si pekné víťazstvo. Proti nám stál súper, ktorý výkonom nesklamal a z mužstiev z dolnej polovice tabuľky podal najkvalitnejší výkon. Hral sa dobrý zápas zo šancami na obidvoch stranách. Na náš úvodný gól súper ešte odpovedal, ale na druhý už nedokázal. V druhom polčase sme mali šance na poistenie víťazstva a tiež chlapci z Hlbokého mohli vyrovnať. Nakoniec sme si odniesli zaslúžené víťazstvo a dostali sa do mierneho náskoku na čele tabuľky. Do ďalšieho zápasu ideme s cieľom vyhrať a poistiť si naše vedúce postavenie. 

Majstrovský zápas Radimov - Koválov 6:0 ..... góly J.Urbánek 2, R.Drápal, A.Šebesta, R.Hlaváč, R.Valla.

Miesto konania: 01.5.2015 - ihrisko Radimov

Naša zostava: P.Junek-I.Provazník, P.Urbánek, M.Krempa, R.Hlaváč-J.Urbánek, R.Drápal, R.Valla-A.Foriška /K/, A.Šebesta, P.Božek- na striedanie R.Chudý, M.Masaryk, T.Kocák,  O.Masaryk, D.Fehér, T.Kozány, G.Mihál.

Komentár k zápasu :

Výsledok dohrávaného stretnutia 16.kola hovorí za všetko. Súper za celý zápas nemal poriadnu šancu, skutočne pár krát sa dostal po našu bránu a my sme boli pánmi na ihrisku. Fanúšik dnes z Radimova odchádzal spokojný po bezchybnom výkone našich chlapcov. Od začiatku stretnutia sa hralo skoro vždy na polovici hostí a domáci gólostroj naštartoval v 19.min R.Drápal, keď zúročil chybu hosťujúceho brankára. Už o 2 min navýšil svoje gólové konto v tejto sezóne po akcii s pravej strany J.Urbánek a o ďalšie 3 min. zase z ľavej strany A.Šebesta. Hostia bolli "zralí na uterák", nevedeli kam skorej skočiť a útok sa valil za útokom. Hosťujúci brankár však svoju chybu odčinil pár dobrými zákrokmi a svoje mužstvo viackrát podržal.

Po zmene strán obraz hry pokračoval a už po odohratí 1 min. krásnu kombinačnú akciu zakončil do odkrytej bránky R.Hlaváč. Gólostroj pokračoval v 62.min keď sa krásne z priameho kopu trafil R.Valla a svojim 2 gólom v zápase v 66.min J.Urbánek. Hostia frustrovaný vysokým skóre sa snažili zápas už bez ďalšej ujmy dohrať, lopty vačšinou odkopávali a čakali na hvizd rozhodcu znamenajúci koniec zápasu. Dnes to bola jednoznačná záležitosť domáceho mužstva, naši chlapci podali jeden poctivý a oku lahodiaci výkon. Sme radi, že futbal v Radimove svojou úrovňou dosahuje tie najvyšie méty v súťaži. Kolektív našich futbalistov je kolektívom s jedným veľkým "K" a robí radosť celej futbalovej rodine v Radimove. Ďakujeme.

 

Majstrovský zápas Radimov - Petrova Ves 6:1...... góly R.Drápal 3, A.Šebesta 2, R.Valla.

Miesto konania: 26.4.2015 - ihrisko Radimov

Naša zostava: G.Mihál-T.Kocák, P.Urbánek, M.Krempa, M.Masaryk-R.Hlaváč, A.Foriška /K/, R.Drápal, R.Valla-A.Šebesta, P.Božek-na striedanie R.Chudý, R.Fruhauf, O.Masaryk, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Na derby stretnutie si našlo cestu cca. 250 divákov a vytvorili peknú divácku kulisu. Jasným favoritom boli naši chlapci a túto skutočnosť začali napĺňať od prvej minúty stretnutia. Prvého gólu v sieti hostí sa diváci dočkali už v 7. min, keď po rýchlej výmene lopty sám zoči-voči brankárovi hostí sa nemýlil R.Drápal. O ďalších 8 minút po rýchlom vhadzovaní sa z hranice 11-ky presadil A.Šebesta a poslal nás do 2 gólového vedenia. Naši hýrili aktivitou, ale svoje šance pozahadzovali. Súper sa pred našu bránu za celý polčas dostal asi 3x, keď 1x dorážkou mieril vedľa a 1 strelu vytesnil náš brankár na roh. Aj preto sa skončil prvý polčas dvoj-gólovým vedením. Po zmene strán náš nápor neutíchal a po časovanej prihrávke bol z hranice 16-ky stiahnutý /tu bola hráčovi hostí odpustená asi jasná ČK/ P.Božek a s nasledovného priameho kopu vymietol šibenicu A.Šebesta 3:0. Po tomto rozdielom triedy vstreleného gólu sa naši chlapci akoby uspokojili a ku slovu sa dostával aj súper a snažil sa viacej dostávať pred našu bránu. Touto aktivitou bol odmenený v 70 min. keď po štandartnej situácii do siete " svojho" bývalého dlhoročného klubu vstrelil T.Procházka a znížil stav stretnutia. Súper nemal čo stratiť, zabudol na to s čím asi došiel-obdržať čo najmenej gólov a osmeloval sa. Naša ďalšia kanonáda sa vtesnala do posledných 10 min. stretnutia, keď postupne v 80. min R.Drápal, 84. vlastencom hostí po centri R.Vallu a svoj hetrik v 86. min dokonal R.Drápal sme stanovili debakel hostí 6:1. Ďalšie sľubné šance ešte zahodili P.Božek a A.Foriška. Fanúšik Radimova odchádzal dnes spokojný, naši chlapci jednoznačne prevýšili súpera a potvrdili svoje vedúce postavenie. Rozdielnosť dnešných súperov bola viditeľná a chlapci z P.Vsi sa nezmohli na väčší odpor a odchádzali zo 6-gólovou nádielkou. Tento týždeň máme "futbalový" predĺžený víkend, keď v piatok najskorej privítame Koválov a v nedeľu cestujeme do Hlbokého. Dobrým výkonom a presvedčivou hrou chceme ďalej potvrdzovať naše nie náhodné postavenie v tabuľke.

 

Majstrovský zápas Jablonica-Radimov 0:2 ..... góly A.Šebesta, P.Božek.

Miesto konania: 19.4.2015 - ihrisko Jablonica

Naša zostava: G.Mihál-J.Urbánek,P.Urbánek, M.Krempa, R.Hlaváč-R.Vala, A.Šebesta, A.Foriška /K/-O.Masaryk, P.Božek, D.Fehér-na striedanie R.Chudý, T.Kozány.

Komentár k zápasu:

Do Jablonice sme cestovali v oklieštenej zostave, keď sme s rôznych príčin /práca a zranenia/ nemohli rátať až z 8 hráčmi. Chlapci čo cestovali však podali jeden bojovný a kolektívny výkon. Ku slovu sa dostali chlapci z lavičky a prispeli k dnešnému zaslúženému víťazstvu. Súpera sme viac-menej "držali na uzde" celý zápas a zaknihovali po viacerých rokoch /ihrisko v Jablonici nám príliš neprialo/ pekné víťazstvo.

Zápas sa začal našou aktivitou a už v 4.min po nádhernej výmene lopty sa za obranou súpera ocitol A.Šebesta a nemýlil sa 0:1. Naše útoky boli účelné a skoro vždy nebezpečné. Súper sa snažil tiež o kombinačný prechod za našu obranu, ktorá v prvých 30.min zápasu pôsobila trošku rozhárane, ale v podstate absenciou viacerých hráčov bola poskladaná v zmysle tejto skutočnosti. Súper však vyťažil zo svojej aktivity len 3-4 pološance, z ktorých možno 1-2 boli vyloženejšie. My sme hrozili však častejšie, najmä A.Šebesta, P.Božek a A.Foriška mali šance na zmenu skóre a poistenie vedenia.

Do druhého polčasu sme sa postavili s cieľom dotiahnuť zápas do víťazného konca a umnou hrou sa nám to nakoniec aj podarilo. Najskorej lopta po priamom kope R,Valu skončila na žrdi domácej bránky, zakončenia P.Božeka, A.Forišku skončili v rukách brankára a vyloženú šancu mal D.Fehér, ale sám zoči-voči poslal loptu do náručia brankára. Svoj reparát dokonale v 75. min. zložil P.Božek, keď po ďalšej krásnej akcii z ľavej strany nekompromisne zavesil. Domácim už nezostala ani vôľa, ani čas a ani sily na skorigovanie výsledku a my sme umnou hrou zápas doviedli do víťazného konca, ba mohli ho aj navýšiť. Zhodnotiac vývoj zápasu, naša výhra je zaslúžená, domáci boli síce jeden zo snaživejších, ale dnes ťahajúci za kratší koniec. Na ihrisku sme pôsobili kompaktným dojmom, bojovali sme a súpera kombinačne prevýšili, čo po zápase aj domáci uznali. Dnes sa naplno ukázala výhoda širšieho kádra, keď do zápasu naskočili chlapci z lavičky. Neteší nás však skutočnosť, že na listinu zranených hráčov pribudli I.Provazník a D.Fehér. Dnes sme v Jablonici menili historické tabuľky, za čo chlapcom a aj početnej skupine našich fanúšikom patrí poďakovanie.   

Majstrovský zápas Radimov - Sekule 2:1 .... góly J.Urbánek /11m/, A-Foriška.

Miesto konania: 12.4.2015 - ihrisko Radimov

Naša zostava: G.Mihál-P.Urbánek, L.Krchňavý, M.Krempa, I.Provazník-J.Urbánek, R.Drápal, R.Vala-P.Božek, A.Foriška /K/, A.Šebesta-na striedanie O.Masaryk, M.Masaryk, R.Hlaváč, D.Fehér, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Dnešné "povinné" víťazstvo nad súperom z dolnej polovice tabuľky sa rodilo ťažšie a súper sa predstavil vcelku organizovanou-defenzívne orientovanou hrou a sústredil sa najmä na odvrátenie vyššej prehry. Ako napokon aj po zápase konštatoval a prijal prijateľnú prehru. Do samotného zápasu sme vstúpili aktívne a už v 3.min mohol v sľubnej pozícii otvoriť skóre J.Urbánek. Súpera sme dostávali aktivitou pod tlak a najmä šance A.Šebestu, R.Drápala, A.Forišku a P.Božeka volali po góle a boli plus mínus vyložené. Hostia sa za celý polčas dostali ku našej bráne asi 3x a z toho vyťažili takmer maximum, keď po rohu sa lopta odrazila k nekrytému M.Chvátalovi a ten peknou a umiestnenou strelou spoza 16-ky v 32.min otvoril skóre. My sme aj naďalej dobíjali bránu súpera, ale šance sme nepremenili. Bol to tak trochu aj súboj s dobre chytajúcim brankárom hostí.

Po zmene strán gól v sieti hostí nenechal na seba dlho čakať a už v 48.min po ruke hráča hostí sa k lopte z 11 m postavil náš kanonier J.Urbánek a bezpečne premenil. Pokračoval "festival" nepremených našich šancí, keď aj tie najvyloženejšie sme jednoducho nepremenili. Jedna sa včak predsa "ujala" a to v 69.min po štandartke a peknej umiestnenej hlavičke A.Forišku. Hostia po tomto momente zmenili taktiku a namiesto zdržovania a odkopávania lôpt sa snažili hrať účelnejší futbal. K zakončeniu sa však nedostali a keď sme ani my ponúknuté šance nevyužili a to čo prešlo za vcelku umne hranú ofsajdovú pascu sa skončilo hvizdom rozhodcu, skóre zápasu sa už nemenilo.

S dnešným výkonom sme spokojný, chlapcom nechýbala chuť a vôľa ísť za víťastvom. Aj dnešný zápas ukázal, že súper na našu pôdu cestuje s rešpektom, defenzívym zameraním a zabrániť čo najmenej gólom v jeho sieti. Pozícia lídra súťaže nie je náhodná a vzbudzuje rešpekt, uznanie a odmeňuje tých, ktorý sa o tento jav zasluhujú. Do ďalšieho zápasu ideme s cieľom tieto skutočnosti ďalej napĺňať.

Majstrovský zápas Vrádište - Radimov ....2:7 .... góly: P.Božek 2, J.Urbánek, T.Kocák, D.Fehér, R.Drápal, R.Vala.

Miesto konania: 5.4.2015 - ihrisko Vrádište

Naša zostava: G.Mihál-P.Urbánek, L.Krchňavý, M.Krempa, T.Kocák-J.Urbánek, R.Drápal, R.Vala-P.Božek, A.Foriška /K/, D.Fehér-na striedanie O.Masaryk, R.Chudý, I.Provazník, M.Masaryk, R.Fruhauf, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Stretnutie sa na veľkonočnú nedeľu odohralo za chladného, veterného počasia a stretli sa mužstvá z opačných koncov tabuľky. Od začiatku stretnutia to bolo na ihrisku aj vidieť, keď už v 3 min. mohol R.Drápal zakončiť v sľubnej pozícii. Dočkali sme sa v 5 min., keď po rohu svoj premiérový gól hlavou zavesil náš jesenný kráľ strelcov J.Urbánek. Šance ďalej pokračovali 8.min P.Božek. 9. min M.Krempa svoje šance ešte nepremenili, ale v 13.min sme po faule zahrávali priamy kop asi z 20 m a utešenou strelou sa predstavil R.Vala 2:0. Za 15 min už bolo 3:0, keď po skrumáži "dostrelil" z hranice 16-ky loptu do siete náš sviatočný strelec T.Kocák. Domáci boli zralý na "uterák" a nevedeli kam skorej skočiť. Iskierka nádeje sa im vyskytla po ojedinelom útoku, strele a chybe nášho brankára, ktorý ju neudržal. Hra sa týmto momentom troška vyrovnala, domáci sa osmelovali a my sa snažili o kombinačnú hru. Skóre sa menilo o ďalších 14 min., keď po prieniku z pravej strany sa dorážkou z hranice 5-ky presadil D.Fehér a stanovil polčasový výsledok. Po zmene strán domáci vedomí si toho, že nie je čo stratiť vrhli svoje sily do útoku a prvých 20 min. bolo vyrovnaných. Po ďalšej chybe nášho brankára sa im aj podarilo znížiť v 56.min. Naši chlapci však v ďalších 30 min. zápasu ukázali kto je na ihrisku pánom a dvomi gólmi P.Božeka a jednom R.Drápala stanovili jednoznačný výsledok. Ďalšie šance ešte zostali nevyužité, domáci tiež sa snažili o zníženie výsledku, ale bezvýsledne.

Do Vrádišťa sme cestovali s jednoznačným cieľom vyhrať a potešiť celý kolektív a fanúšika dobrou hrou a výsledkom. To všetko sa nám dnes podarilo, aj keď samozrejme sa v stretnutí objavili momenty, na ktoré si s ťažšími súpermi musíme dávať pozor. Dnes však nebolo jednoduché hrať dobrý futbal, terén bol tvrdý a pocitová teplota aj dakde bod bodom mrazu. S týmto všetkým sme sa však vysporiadali a odvážame si pekné víťazstvo, potešiac fanúšika z Radimova a dobrým futbalom sme si spríjemnili veľkonočné popoludnie.

 

Majstrovský zápas Radimov - Kopčany .... 1:0 ....góly A.Foriška
 
Miesto konania : 29.3.2015 - ihrisko Radimov
 
Naša zostava: G.Mihál-I.Provazník, L.Krchňavý, M.Krempa, M.Masaryk-J.Urbánek, R.Drápal, R.Hlaváč-P.Božek, A.Foriška /K/, A.Šebesta-na striedanie O.Masaryk, R.Vala, D.Fehér, T.Kocák.
 
Komentár k zápasu:
 
Do zápasu sme nastupovali ako favorit a s cieľom odčiniť domáce zaváhanie s B.Jurom. Podarilo sa to však len získaním 3 bodov pri chudobnom a vydretom víťazstve. V našej zostave sa neobjavili zranení a chorý hráči P.Urbánek, R.Fruhauf, I.Štiak a žiaľ po zápase k nim pribudol R.Hlaváč, ktorý musel nútene striedať pre problémy s chrbtom. Tento jav nás neteší, keď po 3 stretnutiach máme až trojicu zranených hráčov. Veríme a želáme chlapcom rýchle uzdravenie. Samotný zápas sa nám dnes hodnotí ťažšie, nakoľko sa hral priemerný futbal, s málo šancami a peknými, oku lahodiacimi akciami. Ako prvý sme udreli my a v 13.min sa ujali vedenia  po dorážke A.Forišku, keď brankár hostí "vytiahol" loptu už za bránk.čiarou. Boli sme aktívnejší a súper hrozil len sporadicky, bez ohrozenia našej brány. Z ďalších šancí možno spomenúť brvno R.Drápala a prienik z ľavej strany P.Božeka, ale šancu zakončil slabo. Súper sa snažil o vyrovnanie hry a nutné poznamenať, že sme mu to my svojou hrou umožňovali.
Druhý polčas začali aktívnejšie hostia a osmelovali sa viacej pred našu bránu. V našej hre viazla kombinácia, kopili sa nepresnosti a zbytočne sme strácali lopty. Súper vycítil šancu, nakopával dlhé lopty do našej 16-ky a my sme sa zbytočne akosi zatiahli a začali strachovať o výsledok. Výsledkom bolo nastrelené brvno našich hostí a 2 strely vedľa zo sľubných pozícií. Z našich šancí treba spomenúť asi 3-4 strely medzi tyče, s ktorými si však brankár poradil a skoro vyloženú šancu D.Fehéra. Zápas sme napokon dobojovali do posledného hvizdu rozhodcu a ako sme po zápase konštatovali, utrpeli sme výhru. Naša hra nesplnila to na čo máme a meradlo bojov o čelo tabuľky a víťaza súťaže. Po zisku 3 bodov sme len o skóre nie prvý, ale po dnešnom výkone máme čo zlepšovať. Každý zápas je iný, dnes sme si vybrali slabšiu chvíľku a veríme, že už v ďalšom zápase to bude o tom na čo máme a mali by sme predviesť.
 

Majstrovský zápas Radimov - Borský Sv.Jur .... 1:1 góly: P.Božek.

Miesto konania: 22.3.2015 - ihrisko Radimov

Naša zostava: G.Mihál-I.Provazník, P.Urbánek, M.Krempa, T.Kocák-R.Fruhauf, R.Vala, J.Urbánek-P.Božek, A.Šebesta, A.Foriška /K/, na striedanie O,Masaryk, R.Drápal, M.Masaryk, R.Hlaváč, I.Štiak.

Komentár k zápasu:

Šláger kola medzi  2. a 3. mužstvom tabuľky sa odohral za chladnejšieho počasia a silného "severáku", ale na ihrisko do Radimova sa zišla slušná divácka kulisa. Zhodnotiac celý zápas však ten zostal troška za očakávaním. Prvých 15-20 min sme "nechali" hrať dnešných našich hostí, ktorý sa snažili o kombinačnú hru a tlačili sa viacej pred našu bránu. Vyťažili z nej nie viac ako 1-2 pološance a postupom času sme preberali iniciatívu. Z nej sme zase my vyťažili len šancu a dorážku vedľa J.Urbánka, skrumáž a strelu A.Šebestu, hlavičku vedľa M.Krempu a niekoľko štandartných situácií. Súper hrozil a využíval nakopávané lopty za našu obranu a po jednej z nich "utiekol" našej obrane M.Ťažký a poslal súpera do vedenia. Do konca polčasu sa nič zaujímavé neudialo a polčas sa dohral. Do druhého polčasu naši chlapci išli s cieľom zmazať jednogólové manko a bolo to na ihrisku vidieť. Podarilo sa to po akcii zápasu, keď po ose R.Fruhauf, R.Drápal, A.Šebesta dorazila lopta k úplne nekrytému P.Božekovi a ten sa zblízka nemýlil. Náš tlak pokračoval aj naďalej, súpera sme prehrávali a najmä šance R.Drápala, ktoré gólové boli 3 mohli prikloniť misku váh na našu stranu. Súper sa snažil o brejky do našej odkrytej obrany, ale okrem pár rohových kopov nevyťažil nič a sústredil sa na udržanie výsledku. My sme sa ku vstreleniu gólu tiež už nedostali, šance nevyužili a tak sa zrodila remíza. Diskutabilným momentom bola avizovaná ruka hosťujúceho hráča v pokutovom území, ale píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. Nie sme klub, ktorý by tlačil výsledky za pomoci rozhodcov, ale kvalitným kádrom a dobrou partiou našich futbalistov. Dnes sa to však nepodarilo pretaviť do víťazstva.

Dovoľujeme si povedať, že od tohto derby stretnutia medzi tabuľkovými susedmi z čela tabuľky sme čakali viacej. Odhodlanie a chuť našim chlapcom nechýbalo, ale súper sa predstavil vcelku dobre kondične pripravený a organizovaný. Museli sme však otáčať nepriaznivý stav a to je pre každé mužstvo nevýhoda. Snahu a vôľu nemožno uprieť, ale dnes sa to proste nepodarilo.

 

Majstrovský zápas Radošovce - Radimov ..... 0:4 góly: P.Urbánek, M.Krempa, P.Božek, R.Fruhauf.

Miesok konania: 15.3.2015 - 14,30 ihrisko Radošovce

Naša zostava: G.Mihál-T.Kocák, P.Urbánek, M.Krempa, R.Hlaváč-R.Fruhauf, R.Vala, J.Urbánek-P.Božek, A. Šebesta, A.Foriška /K/, na striedanie O.Masaryk, I.Provazník, R.Drápal, P.Junek, M.Masaryk.

Komentár k zápasu :

Na náš prvý majstrovský zápas v jarnej časti súťaže sme cestovali v dobrej nálade a "pobiť" sa v šlágri kola o dobrý výsledok. Po príchode do Radošoviec a pozrejúc si hraciu plochu nám všetkým bolo jasné, že to bude skorej boj, terén bol ťažký a dosť podmáčaný. Predchádzajúci zápas dorastu ho ešte viacej "načal" a tak sme sa museli s týmito podmienkami vysporiadať. Zápas začali aktívnejšie domáci, keď už v 3.min po menšej skrumáži pred našou bránou sa dostali k zakončeniu, ale vedľa. My sme kontrovali v 9.min, keď takisto po skrumáži pred bránou domácich A.Šebesta mohol streliť prvý jarný gól. V 12.min strieľal nad P.Božek a v 17.min jednu z tých vyloženejších šancí nepremenil A.Foriška. Šancu na reparát mal Aleš v 23. min keď sa z pravej strany takmer sám rútil na brankára ten ho však vychytal. Do tretice sa mu to nepodarilo ani v 33 min, keď zakončenie z uhla tiež zlikvidoval domáci brankár. V 40 min sa dostali ku slovu aj domáci, keď únik po ľavej strane a peknú prihrávku vo vyloženej šanci nezužitkoval do otvorenej brány domáci rýchlonohý hráč E.Petrovič. Predchádzalo mu však diskutabilné a nie celkom štastné vybehnutie nášho G.Mihála. Aj preto sa skončil prvý polčas bez gólov. Do druhého polčasu sme nastúpili priam raketovo, keď peknú prihrávku z pravej strany "upratal" do siete v 51.min P.Urbánek. O 4 min neskorej mal šancu náš kanonier P.Božek, ale vzápatí center z pravej strany pekne predĺžil R.Drápal a posadil na hlavu M.Krempovi a ten sa z blízka nemýlil 0:2. O ďalšie 4.min po rozobratí domácej obrany si návrat na dobre známy trávnik spríjemnil P.Božek a zblízka doklepol do siete loptu a prekonal už frustovanú obranu domácich. Domáci sa potom snažili o kontaktný gól, ale vyťažili len viacero štandartných situácií a 2-3 pološance, možno jednu z toho vyloženejšiu alebo vyloženú. My sme sa však "nezatiahli", ale snažili sa o brejky. Tento štýl tiež predvádzal náš dnešný súper v prvom polčase. Skóre sa menilo ešte 1x, v 86.min keď na umiestnenú hlavičku R.Fruhaufa bol domáci brankár už prikrátky.

Z Radošoviec si vezieme zaslúžené a jednoznačné víťazstvo. Bol to jeden veľmi dobrý kolektívny výkon, ktorý potešil početnú skupinu našich fanúšikov. Záverečná ďakovačka už bola len čerešničkou na torte po tom, čo sme dnes v Radošovciach ukázali. Ďakujeme.

 

Zhodnotenie zimnej prípravy.

Dňom 1.3.2015 a priateľským prípravným zápasom : Radimov - Dubovce ........ 4:1 góly: P.Božek 2, O.Masaryk, R.Drápal, sme zavŕšili našu zimnú prípravu 2015, ktorú sme zahájili už 6.1.2015 ako jedno z prvých mužstiev v regióne. Celkove sme odohrali 9 prípravných stretnutí, s bilanciou 7x výhra a 2x prehra, kde našim premožiteľom sa stal v dvoj-zápase MFK Skalica st.dorast. S priebehom a prístupom k zimnej príprave vyjadrujeme celkovú spokojnosť. Počasie v skončenom zimnom období a respiračné ochorenia našich chlapcov si samozrejme zobrali svoju daň v účasti či už na tréningoch alebo zápasoch, ale s tým treba počítať. Vstupujeme do jarnej časti /1.zápas odložený na 1.5/ s jednoznačným cieľom dobiť 1.miesto MO Senica a dobrým futbalom potešiť celú futbalovú rodinu v Radimove. Ciele sú najvyšie a nie skromné tak musíme prístupom každého jednotlivca dokázať, že na to máme a vytýčené ciele naplniť. Za hladký priebeh zimnej prípravy ešte raz poďakovanie trenérovi a všetkým našim chlapcom.

 

Priateľský prípravný zápas : Radimov - Borský Mikuláš ....... 3:2 góly: P.Božek, P. Urbánek, A.Šebesta.

Naša zostava: G.Mihál-T.Kocák, P.Urbánek, M.Krempa, I.Provazník, R.Drápal, R.Vala, R.Fruhauf, A.Foriška, A.Šebesta, P.Božek,O.Masaryk, D.Fehér, R.Hlaváč.

Komentár k zápasu:

Zápas slabšej úrovne, veľa nepresností, nedostatočný pohyb a horšia organizácia hry. Tak zhruba takto by sa dal výstižnejšie zhodnotiť zápas v nedeľu v Senici. Mali sme menší tréningový výpadok, viacero našich chlapcov je po chorobe alebo nie v patričnom zápasovom rytme. Situácia s virózami je zložitá, vačšina mužstiev má problém v tejto fáze prípravy a nie sme asi výnimkou. Zápas začal menšou aktivitou dnešného nášho súpera, ale postupom času sme mali loptu častejšie na našich kopačkách. Prechod do útoku však viazol na veľkom počte nepresností a "pár" útokov sme súperovi sami založili. Viazla nám súhra a keď už sme sa dostali k zakončeniu, stroskotali sme na dobre chytajúcom brankárovi hostí. Najmä šanca A.Forišku v 25.min volala po góle a bola vyložená. Súper sa snažil o jednoduchú a účelnú kombináciu, čo sa mu aj vcelku darilo. Vyloženú šancu však nemal. Ako prvý sme udreli my, keď sa v 30. min po akcii z pravej strany, dorážkou presadil náš kanonier P.Božek. Súper sa snažil o zrovnanie stavu a to sa mu podarilo o 10. min, keď po peknom vysunutí "utiekol" našej obrane útočník hostí a stanovil polčasový výsledok. Do druhého polčasu sme nastupovali s cieľom spresniť a spestriť našu hru. Opak bol však pravdou a prvých 15. min sme kopili jednu chybu za druhou. Výsledkom bol gól v našej sieti a súper tak výsledok otočil. Ďalši 2-3 šance ešte zneškodnil G.Mihál. Naši chlapci však nezložili zbrane, viac sme sa začali tlačiť pred súperovu bránu a snažili zlepšiť našu hru. V 75.min sme zahrávali rohový kop a utešenou strelou spoza 16-ky sa presadil P.Urbánek. Záver zápasu už bol nervóznejší a očakával sa koniec zápasu. Víťazstvo na našu stranu napokon strhol A.Šebesta, keď strelou z hranice 16-ky do odkrytej časti brány prekonal, ako sme už povedali dobre chytajúceho brankára súpera. Z ihriska sme napokon odchádzali o poznanie spokojnejší ako sa javil priebeh zápasu. Našu hru je treba zlepšiť, hlavne odstrániť kopu nepresností a hrať viac jednoduchšie a účelnejšie. Poslednou našou zastávkou v prípravnom období bude zmenený zápas /Šaštín stretnutie odvolal/ s TJ Dubovce. Treba sa naň dobre pripraviť a úspešnú prípravu dobre zakončiť.

 

Priateľský prípravný zápas: Skalica st.dorast - Radimov ....6:2 góly: R.Drápal, A.Foriška.

Naša zostava: P.Junek-P.Urbánek, R.Vala, T.Kocák, M.Masaryk, R.Hlaváč, R.Drápal, I.Štiak, A.Foriška, A.Šebesta, P.Božek, M.Ferenčík, V.Piváček, O.Masaryk.

Komentár k zápasu:

Na tento zápas chceme rýchlo zabudnúť a podobné "dobrodružstvá" v budúcnosti nerobiť. Predchádzala mu výmena názorov, či zápas odvolať alebo nastúpiť na ihrisko. Nakoniec sme sa v piatok večer po ostrejšej výmene názorov zo zástupcami MFK Skalica rozhodli ku zápasu pristúpiť a zo cťou odohrať. MFK Skalica je pre nás veľmi významným partnerom a vládnu medzi nami nadštandartné vzťahy. Po zápase sme si slušne podali ruky, vysvetlili situáciu a ako je medzi nami dobrým zvykom v dobrom a korektnom duchu sa rozišli. Samotný zápas je vcelku ťažko hodnotiť, vzhľadom k pripravenosti našich chlapcov sme zaostávali za súperom vo všetkých činnostiach a priebeh prvého polčasu skončil hrozivým skóre 6:0. Do druhého polčasu sme nastúpili už len s 11-timi hráčmi a z toho boli 2 dorastenci. Hra sa vyrovnala, súper sa s výsledkom akoby uspokojil a my sme ukázali, že aj vzhľadom k sobotným podmienkam a stave nášho kádra futbal hrať vieme. Výsledok sme nakoniec upravili na už prijateľnejších 6:2. Všetkým chlapcom, ktorý do Skalice v sobotu cestovali patrí naše poďakovanie. Fašiangové oslavy v Radimove si zobrali svoju daň a dnes už vieme čo v budúcnosti nemáme robiť. Futbal v Radimove je o niečom inom ako tom čo bolo v Skalici. Veríme, že už v ďalšom zápase sa plne ukáže kvalita, sila nášho kádra a úroveň futbalu v Radimove.

 

Priateľský prípravný zápas: Radimov - FC Rybky .... 12:0 góly: P.Božek 5, R.Drápal 2, A.Foriška 2, A.Šebesta, P.Urbánek, R.Hlaváč

Naša zostava: P.Junek, G.Mihál-I.Provazník, P.Urbánek, M.Krempa, M.Masaryk-R.Hlaváč, R.Drápal, J.Urbánek-A.Foriška, A.Šebesta, P.Božek-M.Ferenčík, T.Kocák.

Komentár k zápasu:

K ďaľšiemu prípravnému zápasu sme nastupovali "len" z dvanástimi hráčmi v poli, keď hlavne "maródka" vyradila viacerých našich chlapcov z hry. Počasie sa pri odchode zdalo byť nefutbalové, ale po príchode do Senice bolo lepšie a popasovali sme sa len zo silnejším vetrom. Dnešný zápas sme začali aktívnejšie a už v 3.min sa presadil po prieniku z ľavej strany A.Foriška. Hostia sa snažili zachytiť priebeh zápasu, ale ako sa po konečnom hvizde rozhodcu ukázalo, bol to z ich strany veľmi slabý výkon a nepomer síl na ihrisku. Do polčasu sme získali 4 gólové vedenie. Po zmene strán naši chlapci ovládli ihrisko a góly do siete chlapcov z Rybiek sa len tak sypali, až sa zastavili na čísle 12. Hodnotiť a komentovať dnešný zápas vzhľadom na konečný výsledok, ktorý hovorí sa svoje, budeme asi krátko. Zápas s účastníkom našej súťaže nemal potrebné tempo, nasadenie a oku lahodiace futbalové akcie, súper pôsobil dosťodovzdane, bez pohybu a nepreveril nás v príprave. Nastupujú zápasy s papierovo silnejšími súpermi, tak veríme, že v nastavenom víťaznom trende budeme pokračovať a dobre sa pripravíme na úvod sezóny, ktorý sa pomaly ale isto blíži. Už v sobotu nastupujeme na "odvetu" s MFK Skalica st.dorast, na ktorú sa tešíme a veríme, že sa v príprave posunieme zase o krôčik ďalej.

 

Priateľský prípravný zápas: Radimov - OŠK Rohov ..... 5:1 góly: R.Drápal 2, A.Šebesta, A.Foriška, P.Urbánek

Naša zostava: P.Junek, G.Mihál-T.Kocák, P.Urbánek, M.Krempa, I.Provazník-R.Hlaváč, R.Drápal, I.Štiak, J.Urbánek, A.Foriška-A.Šebesta, O.Masaryk, P.Božek, D.Fehér.

Komentár k zápasu :

Zápas sme odohrali za už príjemnejšieho, ale mrazivého počasia, na kvalitne upravenej hracej ploche a s malými zmenami v našom kádri. Tentoraz s nami necestovali R.Fruhauf, R.Vala, B.Križánek, D.Vanek, L.Krchňavý, R.Chudý a T.Kozány. Dnešným súperom nám boli futbalisti z Rohova ašpirujúci na postup do MO Senica. Po úvodnom 5.min oťukávaní sa, keď sa súper predstavil a snažil o kombinačnú hru, sme sa ujali vedenia my, keď po vybojovaní lopty v strede ihriska a samostatnom prieniku peknou technickou strelou nedal brankárovi šancu A.Šebesta. V ďalšom priebehu 1.polčasu to bol dosť "boj" našich chlapcov so súperovým brankárom, ktorý sa predstavil vo veľmi dobrom svetle. Vypracovali sme si viacero príležitostí, ale ani jedna z nich neskončila v súperovej sieti. Hostia z Rohova tiež hrozili s rýchlejšieho prechodu do útoku, hrali vcelku pekný technický, kombinačný a na úrovni futbal, ale bez gólovej šance. Keď ani prienik A.Forišku a asi celkom jasnou 11-kou, ktorú rozhodca neodpískal, sa neskončil gólom, jednogólové naše vedenie uzavrelo prvý polčas. V druhom polčase sme opäť spálili viacero príležitostí a tak sa ku slovu dostali hostia, keď po prieniku z pravej strany umiestnený center a dorážke hosťujúceho kanoniera skončila lopta v našej sieti 1:1. Po tomto momente však hostia ako keby dosiahli v dnešnom zápase maximum, viacej sa hralo na ich strane ihriska a odchádzali im fyzické sily. To všetko napokon vyústilo do ďalších 4-gólov v ich sieti, keď sa presadili 2x R.Drápal, 1x A.Foriška a utešenou strelou z 20 m P.Urbánek. Hýrili sme aktivitou a dobrou kombinačnou hrou a potešili tak futbalového fanúšika. Zápas sa napokon skončil jednoznačnou našou záležitosťou a hostia odchádzali po 5-gólovej nádielke asi troška smutný, nakoľko boli do 60 min. vyrovnaným súperom. Aj tu sa prejavila výhodnosť kondičnej prípravy, zápasovej praxe a vôľa hrať futbal celých 90 min. Z ihriska sme odchádzali spokojný po dobrom výkone, aj keď sa znova objavili v našej defenzíve okienka a nepresností v rozohrávke. Za predvedený výkon naši chlapci zaslúžia pochvalu a napredujeme v tom, čo chceme na ihrisku odovzdať a predviesť.

Priateľský prípravný zápas: Radimov - ASV Hohenau .... 4:1 góly: R.Fruhauf 3, I.Štiak

Naša zostava: P.Junek, G.Mihál-T.Kocák, P.Urbánek, M.Krempa, I.Provazník, R.Hlaváč, R.Chudý, R.Vala,I.Štiak, R.Drápal, R.Fruhauf, A.Foriška, A.Šebesta, D.Fehér, O.Masaryk, P.Božek.

Komentár k zápasu:

Do Senice sme cestovali v netradičnom čase a za zhoršených poveternostných podmienok. Umelá tráva bola však pripravená dobre a boli sme pripravený predviesť dobrý výkon a kvalitným prípravným zápasom s dobrým súperom si zmerať sily. Súper bol pre nás neznámym, s dobrými referenciami a kvalitným zázemím. Zápas sa začal s takmer pol-hodinovým zdržaním. Tempo bolo od začiatku svižné, bolo vidieť že obidve mužstvá majú svoju kvalitu a predvedú sa dobrým futbalom a pobijú sa o výsledok. Prvých 30 min zápasu sa vyznačovalo na našej strane viacerými nepresnosťami, nepresnou rozohrávkou a chýbala finálna prihrávka a kvalitný prechod do útoku. Súper hrozil najmä z rýchleho prechodu do útoku, vedel sa presadiť 1 na 1, ale tiež bez poriadnej finálnej prihrávky a šance. Ako prvý sme udreli my, keď po rýchlej výmene lopty sa z ľavej strany presadil R.Fruhauf a strelou z hranice šestnástky nedal brankárovi šancu 1:0. Súper sa snažil o vyrovnanie stavu, ale z pár štandartných situácií a kolmých prihávok nevyťažil nič a skóre sa do polčasu nemenilo. Po zmene strán však po 5 min sa už zmenilo, keď rozdielový stav sa menil a súper po akcii z pravej strany vyrovnal. V ďalšom priebehu sa hra odohrávala hlavne medzi 16-kami a prelievala sa z jednej strany na druhú. Vedenie sa však podarilo na našu stranu strhnúť, keď sa presadil I.Štiak a R.Fruhauf umiestnenou strelou opäť z hranice 16-ky. Svoj prvý hetrik v drese Radimova napokon zaknihoval náš dnešný strelec R.Fruhauf, keď dorazil loptu do siete bezmocného brankára po predch.centri a brvne od T.Kocáka a stanovil tak konečný výsledok.

Náš prvý prípravný zápas na "veľkom" ihrisku sme odohrali s kvalitným, agresívnym a dobre pripraveným súperom. Splnil naše očakávania a príjemne prekvapil. Jedinú vec čo by sme chlapcom vytkli tak by bolo viacej nepresností, zbytočné komplikovanie si rozohrávky a zlepšenie kombinácie a pohybu. Tiež pár výmien názorov medzi chlapcami by sme si tiež vedeli odpustiť, ale dnes sme odohrali kvalitný zápas a všetkým chlapcom právom patrí veľké uznanie a vďaka.

 

 

Priateľský tréningový zápas: Radimov - Smolinské ..... 21:2 góly: P.Božek 5, A.Foriška 3, O.Masaryk 3, D.Fehér 3, P.Urbánek 2, R.Vala 2, A.Šebesta, I.Štiak, T.Kocák.

Naša zostava: P.Junek, G.Mihál-P.Urbánek, T.Kocák, R.Chudý, R.Vala, R.Fruhauf, M.Masaryk, I.Štiak, A.Šebesta, A.Foriška, P.Božek, O.Masaryk, D.Fehér

Komentár k zápasu:

Na náš posledný prípravný zápas v nafukovacej hale sme ako už tradične nastupovali v dobrej nálade a s chuťou zahrať si v futbal. Výhodnosť krytej haly sa v sobotu prejavila naplno, keď vonku bolo počasie prináležiace zime-sypal sa sneh. V samotnom zápase sme vzhľadom k neúplnosti kádra /chýbali I.Provazník, M.Krempa, R.Drápal, J.Urbánek, R.Hlaváč, B.Križánek, T.Kozány, D.Vanek/ pristúpili k inému systému striedania a vždy 2 hráči hrali 2 striedania. Súper prišiel skromne a s rešpektom voči chlapcom, ktorý stáli na druhej strane. Po úvodnom oťukávaní sme ako prvý udreli my a rýchlo sme získali 5-gólové vedenie. Súper sa snažil o rýchlejšie kontry a kontaktné góly, ale končili na našej pozornej obrane a to čo prešlo s tým si poradil náš nestárnúci brankár. Polčasový výsledok skončil 8:1. V druhej 40-min to už bola dovoľujeme si nazvať naša exhibícia, súper bol vcelku odovzdaný a kondične odišiel. Chlapci si s chuťou zahrali a výsledok mohol byť aj vyšší nebyť výborne chytajúceho brankára súpera. Ale tak ako už sme v predch.komentároch zdôrazňovali nie je až taký dôležitý. Prioritou je dobrá kondičná príprava, práca s loptou, zápasová prax a rytmus. Veríme, že toto všetko nám podmienky v nafukovačke doniesli a odnášame si to , čo sme si chceli odniesť. Už vo štvrtok nastupujeme k prvému zápasu na veľkom ihrisku počas tejto zimnej prípravy a chceme pokračovať v dobrej príprave s kvalitným súperom.

Priateľský tréningový zápas: Radimov - Popudinské Močidľany ..... 21:4 góly: P.Božek 4, A.Foriška 2, J.Urbánek 2, P.Urbánek 2, R.Drápal 2, R.Fruhauf 2, D.Fehér 2, O.Masaryk, M.Masaryk, R.Hlaváč, I.Štiak, A.Šebesta.

Naša zostava: P.Junek, G.Mihál-M.Masaryk, I.Provazník, R.Vala, R.Fruhauf, P.Urbánek, J.Urbánek, R.Hlaváč, I.Štiak, R.Drápal, A.Šebesta, A.Foriška, P.Božek, D. Fehér, O.Masaryk, R.Chudý.

Komentár k zápasu :

Úvod sme nezachytili, prespali a nezvládli, rýchlo sme prehrávali 0:3. Pravdu povediac, keby oproti stálo lepšie a skúsenejšie mužstvo mali by sme čo robiť doháňať..... ale na druhej strane v týchto zápasoch nie je samozrejme výsledok až tak dôležitý, je to príprava, ktorá slúži najmä na získanie futbalových kvalít. Po facke v úvode zápasu sme samozrejme prebrali vývoj zápasu do vlastných rúk a góly v súperovej sieti len tak pribúdali. Naši chlapci hýrili chuťou zahrať si v kvalitných podmienkach futbal a zpríjemniť si sobotný podvečer. To sa napokon podarilo a odchádzali sme spokojný. Súper nebol z kategórie nášho rangu a nepreveril nás tak ako by sme možno potrebovali, ale na druhej strane pozítívom je, že žiaden zápas netreba podceniť a hlavne sa s defenzívne zameranými mužstvami, ktorých v súťaži máme viacero vedieť vysporiadať a obranný val súpera prekonať. Výsledok ukázal rozdiel v kádroch obidvoch sobotných súperov a veríme, že budeme ďalej napredovať.

 

Zmeny v mužstve.

Počas zimnej prestávky prichádza aj v našom mužstve ku zmenám. Do zimnej prípravy sa nezapojili a v jarnej časti súťaže s nami už nebudú pokračovať brankár L.Ťažký-po vzájomnej dohode sme sa dohodli na ukončení hosťovania, ďalej P.Masaryk-úspešná skúška a pôsobenie v ligovom MFK Ružomberok. Obidvom týmto ďakujeme za pôsobenie v našom klube a prajeme v nových pôsobiskách hlavne veľa zdravia a futbalových úspechov. Za prácou do zahraničia sa vydala aj naša letná posila D.Krchňavý a tým prerušil aj pôsobenie v našom klube. Do našich radov sa z opačných dôvodov /príchod zo zahraničia/ vrátili naši odchovanci a kmeňový hráči R.Drápal a I.Štiak. Obidvoch týmto srdečne vítame v našom mužstve a prajeme im taktiež veľa zdravia a futbaloých zážitkov. Do zimnej prípravy sa po dlhom zranení vrátil a na svoje plecia veríme že zoberie našu ofenzívnu silu P.Božek. Káder by mal byť po týchto zmenách kompletný a pripravený do bojov o víťaza Majstrovstiev okresu...

 

Priateľský tréningový zápas: Radimov - MFK Skalica st.dorast ..... 8:12 góly: Drápal R. a Štiak I. po 2, Masaryk M, Foriška A., Krempa M., Vala R.

Naša zostava: Junek P., Mihál G.- Masaryk M., Provazník I., Vala R., Fruhauf R., Krempa M., Štiak I., Drápal R., Šebesta A., Foriška A., Masaryk O., Fehér D., Božek P., Urbánek J., Hlaváč R.

Komentár k zápasu:

Na prvý zápas v tomto kalendárnom roku sme cestovali v dobrej nálade a za kvalitným súperom. V našich radoch sa z rôznych príčin neobjavili P.Urbánek, T.Kocák, D.Vanek, B.Križánek, T.Kozány, L.Krchňavý, P.Vala. Chlapci zo Skalice boli od začiatku dobre kondične, technicky a primerane agresívne pripraveným mužstvom. Futbal to bol rýchly, kombinačný a spĺňajúci naše očakávania. Zo začiatku sme sa troška vyrovnávali s pomermi v nafukovacej hale a ako prvý udrel súper 0:1. Postupom času sme však preberali iniciatívu, čoho výsledkom bolo vedenie 3:1. Súper však hrozil hlavne s rýchleho prechodu do útoku, čo nám spôsobovalo problémy v defenzíve a postupne otočil skóre vo svoj propech a polčasové vedenie 5:4. Tréner Ľ.Vanek vytvoril pre tento zápas 2x sedem-člennú zostavu, ktorá sa striedala po odohratí 3,5 min. V prvej polovici druhého polčasu sme boli častejšie na polovici súpera, ale v koncovke sme zlyhávali. Keď sme svoje šance nepremenili súper nás trestal a "odskočil" nám na rozdiel 4 gólov. V tomto zápase však nebol výsledok až tak dôležitý, účelom bola dobrá kondičná príprava, rýchla práca s loptou, kombinácia a obratnosť, nakoľko podmienky v nafukovacej hale ku tomuto spĺňajú podmienky. Naši chlapci boli súperovi viac ako vyrovnaným súperom, na držanie lopty, strely na bránu a mimo nej sme súpera prehrali. V závere zápasu sme odišli už aj trošku kondične, ale nasadenie a tempo, ktoré tomuto tréningovému zápasu zodpovedalo bolo na vysokej úrovni, za čo všetkým našim chlapcom patrí právom pochvala.

Plán zimnej prípravy 2015 :

6.1.2015 zahájenie, ľahký tréning a malé posedenie na ihrisku, predstavenie zimnej prípravy

Január - Február 2015 - v týždni podľa pokynov a usmernenia trénera Ľ.Vaneka /plán utorok a štvrtok kombinácia ihrisko Radimov, telocvičňa, umelá tráva/

11.1.2015 17:00 - 18:30 nafukovačka FK Senica, tréningový zápas - MFK Skalica st.dorast

17.1.2015 17:00 - 18:30 nafukovačka FK Senica, tréningový zápas TJ Pop.Močidlany

24.1.2015 17:00 - 18:30 nafukovačka FK Senica, tréning

29.1.2015 19:00 UT Senica, priateľský prípravný zápas ASV Hohenau

1.2.2015 16:00 UT Senica, priateľský prípravný zápas OŠK Rohov

8.2.2015 14:00 UT Senica, priateľský prípravný zápas FC Rybky

22.2.2015 14:00 UT Senica, priateľský prípravný zápas Sokol Borský Mikuláš

1.3.2015 14:00 UT Senica, priateľský futbalový zápas Slovan Šaštín

 

15. kolo

Radimov - Rybky 2:0 /polčas 1:0/ .... góly D.Krchňavý, B.Križánek

Naša zostava: G.Mihál-T.Kocák, R.Vala, M.Krempa, M.Masaryk-R.Fruhauf, J.Urbánek /K/, B.Križánek-D.Krchňavý, O.Masaryk, A.Šebesta-na striedanie I.Provazník, P.Masaryk, R.Hlaváč, D.Fehér, L.Ťažký.

Komentár z zápasu :

K poslednému zápasu v jesennej časti súťaže sme nastupovali s jednoznačným cieľom zvíťaziť, peknou hrou potešiť domáceho fanúšika a v kľude zavŕšiť futbalovú jeseň. Môžme povedať, že tieto predzápasové cieľe sa nám naplnili. Dnes sa na ihrisku a lavičke neobjavili nie celkom zdravotne fit A.Foriška a L.Krchňavý, T.Kozány a tréner Ľ. Vanek mali pracovné povinosti. Pozitívom je, že sa nám pomaly na futbalové trávniky bude vracať P.Božek, ktorý by mal tento týždeň začať s tréningom. Taktiež by sa do zimnej prípravy mal zapojiť navrátilec zo zahraničia R.Drápal. Ale poďme k samotnému zápasu.

Úvod sme mali opäť raketový a už v 2 min zápasu opečiatkoval brvno peknou strelou spoza hranice 16-ky A.Šebesta a poslal vizitku hosťujúcemu mužstvu, že pricestoval na horúcu pôdu do Radimova. Snažili sme sa o nám vlastnú kombinačnú hru a dobrým pohybom prečíslovať obranu súpera, dostávať sa k zakončeniu. Hostia však tiež kontrovali a pár zaujímavými kombináciami sa snažili o vyrovnanie hry. V 15.min zápasu dokonca mohli ísť do vedenia, keď dlhé autové vhadzovanie sa dostalo až na našu 5-ku, ale nekrytý J.Paszko túto tutovku zakončil slabo a do náručia nášho brankára. V 22 min. po vysunutí a peknom prieniku nášho dnešného kapitána a najlepšieho strela J.Urbánka, tento poslal ideálny center na hlavu D.Krchňavého, ktorý sa nemýlil a do odkrytej časti brány loptu "upratal" do siete 1:0. Do polčasu sme ešte my a taktiež hostia mali ešte 2-3 pološance, ale bez gólového efektu. Najväčšou bola veľmi pekná hlavička nášho O.Masaryka pod brvno, ktorú vytiahol bravúrnym zákrokom dnes dobre chytajúci brankár hostí.

Po zmene strány sme udreli ako prvý my, keď v 49.min po centre z pravej strany sa netradične hlavou presadil B.Križánek a loptu pekne predĺžil do siete bezmocného brankára. Za ďalšiu šancu možno považovať prienik J.Urbánka, ktorý sa rútil sám na brankára, ale ten jeho šancu zneškodnil. Hostia sa snažili o korigovanie výsledku, kombinačnú hru, ale len po hranicu našej 16-ky. Skóre sa ešte raz mohlo meniť, ale náš ligový kanonier P.Masaryk sám zoči-voči brankárovi nepremenil. Zápas sa dohral v kľude a tak ako sa na posledný zápas jesene patrí, bez zbytočných faulov dohrávania súbojov a emócií, za čo patrí hosťujúcemu mužstvu tiež vďaka.

Našim chlapcom, trénerom /Ľ.Vanek, V.Piváček/  a všetkým tým, ktorý sa starajú o futbal v Radimove chceme touto cestou úprimne poďakovať. Pár štatistikám a krátkemu zhodnoteniu jesennej časti sa ešte budeme venovať. A-Mužstvo - 3 miesto, dorast - 1.miesto je obraz dnešného futbalu v Radimove.... ĎAKUJEME.          

 

14. kolo

Šajdíkove Humence - Radimov 1:1 /polčas 0:0/ .... gól A.Šebesta

Naša zostava : L.Ťažký-R.Hlaváč, L.Krchňavý, T.Kocák, I.Provazník-M.Krempa, R.Fruhauf, R.Vala-A.Foriška /K/, D.Krchňavý, B.Križánek-na striedanie M.Masaryk, A.Šebesta, P.Masaryk, O.Masaryk, T.Kozány, G.Mihál.

Komentár k zápasu :

Stretnutie bolo našim 9-tym zápasom na ihrisku súpera v jesennej časti. Tradične na výbornej hracej ploche v Šajdíkových Humenciach a medzi súpermi z prvej päťky tabuľky sa hral futbal trošku za očakávaním, hlavne z domácej strany. Na našej strane sa neobjavili bratia Urbánkovci, D.Vanek a na lavičku náhradníkov sa posadil nie celkom zdravotne fit A.Šebesta. Prvý polčas sa vyznačoval hrou medzi šestnástkami, domáci bojovali a my sme sa snažili o kombináciu, ktorá aj v tomto zápase žiaľ častokrát viazla. Za šancu polčasu možno považovať akciu na ktorej konci bol D.Krchňavý, ale svoj samostatný nájazd premenil strelou vedľa. Podobne ako v predch.zápase sme mali za celý zápas kopec štandartných situácií, ale bez výsledku. Za zmienku tiež stojí strela T.Kocáka z 20 m, ktorej chýbalo len umiestnenie medzi tri tyče. Domáci ako už u nich býva zvykom hrali na rýchlonohých útočníkov a tiež mali 2-3 pološance, ktoré však zakončili nepresne a vedľa. Keď tiež z pár rohových kopov nič nevyťažili, polčasový výsledok bol nerozhodný.

Druhý polčas sme začali aktívnejšie a súpera pritlačili, častejšie držali loptu na našich kopačkách. Gól v súperovej bráne visel na vlásku, ale práve naopak, po typickom domácom prieniku do našej obrany, stačilo domácemu tradičnému penaltovému bojovníkovi L.Matulovi, aby svoj prienik dotiahol do 16-ky, kde nasledoval obvyklý pád a rozhodca ukázal na biely bod. Takéto penalty sa však pískajú a T.Vach sa 62.min nemýlil 1:0. Po tomto momente sme zostali zaskočený a naša prevaha ustala. Po 2 zaváhaniach našej obrany a prieniku súpera sa skóre mohlo meniť, ale zachránila nás aj konštrukcia brány.

Domáci posledných 25 min a po vstrelenom góle vsadili tiež na naťahovanie času a výsledok si chceli jednoducho ubrániť a uzdržovať. To sa im vypomstilo v 90.min zápasu, keď po peknej prihrávke R.Valu sa náš A.Šebesta zoči-voči brankárovi nemýlil 1:1. Záver zápasu sme ešte odohrali na polovici súpera, ale už bez poriadnej šance.

Vzhľadom na priebeh zápasu sme s výsledkom nakoniec spokojný, na tejto pôde sa hrajú ťažké zápasy a domáci sú bojovným tímom. Tiež sme boli spokojný aj s prostredím mimo ihriska, ktoré bolo neobvykle pokojné a vcelku priateľské. Máme pred sebou posledný zápas jesennej časti, chceme sa naň dobre pripraviť a na domácej pôde sa rozlúčiť s jesennou časťou dobrou hrou a výsledkom.

 

13. kolo

Popudinské Močidlany - Radimov 0:0 /polčas 0:0/

Naša zostava : G.Mihál-P.Urbánek, L.Krchňavý, M.Krempa, M.Masaryk-R.Fruhauf, R.Vala, A.Foriška /K/-D.Krchňavý, A.Šebesta, B.Križánek-na striedanie D.fehér, I.Provazník, P.Masaryk, R.Hlaváč, O.Masaryk, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Zápas sme oproti plánovanému domácemu prostriediu odohrali na ihrisku súpera. Tak ako už býva "tradíciou" medzi nami boli sme favoritom stretnutia a predzápasový cieľ bol jasný - vyhrať. Do zápasu dnes z rôznych príčin nezasiahli L. Ťažký, T.Kocák, T.Kozány, P.Vala a v predch.zápase vylúčený J.Urbánek /stop 4 zápasy, na plánovanú podmienku 2/. Už predzápasové ohlasy predpokladali ťažký a silne podmáčaný terén, čo sa po príchode na ihrisko potvrdilo. Po úvodných minútach asi bolo všetkým jasné kto bude pánom na ihrisku a pôjde za víťazstvom. Terén nám však znemožňoval presnejšiu kombináciu a finálnu prihrávku. Domáci vsadili na obrannú hru a tento model dodržiavali po celé stretnutie. Svojou bojovnosťou a našou nemohúcnosťou presadiť sa v 16-ke naša aktivita končila pred jej hranicou. Vznikali viaceré štandartné situácie, rohové a priame kopy, ale bez gólového efektu. Z priamych kopov pohrozili, R.Vala, R.Fruhauf, P.Urbánek a po peknom prieniku aj A.Šebesta. Z pár skrumáží pred súperovou bránkou sme taktiež nič nevyťažili a súper sa poctivo bránil.

Po zmene strán bol obraz hry podobný ako v 1.polčase, naša aktivita skončila pred hranicou 16-ky a to čo prešlo do nej domáci vyriešili. Sem-tam pohrozili rýchlym protiútokom, ale bolo vidieť, že zostalo len pri akomsi chcení, tiež bez poriadnej šance. Za najväčšiu šancu asi možno považovať hlavičku P.Masaryka, ktorá skončila v náručí domáceho brankára. Domáci zbytočne však dohrávali súboje a už aj tak veľa síl stojaci zápas zbytočne vyhrocovali. Zápas nakoniec po našej celozápasovej prevahe skončil bez gólov.

Dnes nám chýbala väčšia agresivita, vôľa vstreliť gól a ísť za víťazstvom. Domáci sú z inej kategórie ako my, ale na ihrisku sme to nepotvrdili okrem percentuálneho držania lopty. Pravdou však je, že na takto ťažkom teréne sa futbal hral veľmi ťažko a komplikovane. Zo získaného bodu sa napokon tešili domáci a my sme zostali smutný zo stratených 2. Chlapcov však za tento "boj" musíme pochváliť, nakoľko je fyzicky náročné na takejto hracej ploche sa vôbec pohybovať a nie hrať pekný kombinačný futbal.

 

12. kolo

Brodské - Radimov 1:2 /polčas 1:0/

Naša zostava : L.Ťažký-I.Provazník, P.Urbánek, R.Vala, M.Masaryk-J.Urbánek, A.Foriška /K/, B.Križánek-D.Krchňavý, A.Šebesta, D.Fehér-na striedanie T.Kocák, M.Krempa, R.Fruhauf, P.Masaryk, R.Hlaváč, T.Kozány, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Na "horúcu pôdu" do Brodského sme cestovali s cieľom uhrať dobrý výsledok a napraviť reputáciu po domácej neštastnej prehre s Cerovou. Súper býva na domácej pôde veľmi silný a doma body stráca len veľmi málo. Na stretnutie necestoval L.Krchňavý, ktorý mal pracovné povinnosti, D. Vanek /škola/ a P.Vala, ktorý sa žiaľ na trávnikoch, či už tréning alebo zápas neobjavuje. Nie celkom zdravotne fit boli M.Krempa a R.Fruhauf, ktorý boli len na lavičke a tiež do zápasu nezasiahol ani O.Masaryk. Štart sme mali priam raketový a po 5.min hry išiel sám na bránu D.Fehér, ale svoju tutovku nepremenil. Zopakovať si to mohol o 10 min, keď už lepšie zakončenie vystihol brankár Hesek. Domáci prevzali iniciatívu asi po 15 min. hry, dobrou kombinačnou hrou a pohybom nás prehrávali a boli na trávniku lepším mužstvom. Vyloženú šancu však nemali a to čo prešlo medzi tyče s tým si poradil náš brankár. My sme sa snažili o kontry, ale bez dôraznejšieho zakončenia a finálnej prihrávky. Za zmienku stojí len šanca B.Križánka, ktorý takmer zoči-voči brankárovi zakončil svojou slabšou pravou nohou slabo a vedľa. Keď už sa zdalo, že do kabín pôjdeme za nerozhodného stavu, po aute domácich v 45.min prešla lopta medzi našimi obrancami a zoči-voči nášmu brankárovi doklepol loptu do siete M.Bartal.

Po zmene strán sme prestriedali naše rady a do hry sa dostali R.Hlaváč a P.Masaryk. Druhý polčas sme začali aktívnejšie, trocha spresnili hru a tlačili sa viacej pred bránu súpera. Po góle volali najmä 2 šance R.Hlaváča. Domáci sa snažili vyrovnávať hru a najmä nakopávavané lopty do našej šestnástky hrozili gólom. Čiernu bodku mala situácia v 62 min. keď inak dobre pískajúci rozhodca I.Štora, posúdil sotenie domáceho D.Antálka do nášho J.Urbánka ako vzájomné vylúčenie, čo najmä pre nášho hráča bolo jednoducho nespravodlivé. Celkove však domáci neboli lepším mužstvom a my sme sa snažili streliť vyrovnávajúci gól, čo sa nám napokon v 78 min. podarilo, keď loptu po pravej strane potiahol I.Provazník a ideálnym centrom po zemi našiel nášho ligového strelca P.Masaryka a skóre bolo nerozhodné. Domáci sa snažili o strhnutie výsledku na svoju stranu, najmä hlavičky M.Ovečku a M.Bartala skončili na brvne resp. mimo bránky. Aj keď strela nášho kapitána skončila tiež na žrdi, trest pre domácich došiel v 90 min. zápasu, keď v podobnej situácii ako pri prvom góle loptu potiahol po pravej strane A.Šebesta, ideálne nahral P.Masarykovi a ten sa z hranice 16-ky nemýlil 1:2. Na vyrovnanie nezostávali domácim ani sily ani čas a tak si odvážame z Brodského historické 3 body. Zápas to však nebol až taký futbalový zážitok, bolo dosť nepresností na obidvoch stranách a zbytočných chýb. Dnes sme boli štastnejším mužstvom my a štastie sa ku nám tentoraz priklonilo. Domácim sme však boli viacej ako vyrovnaným súperom a dnes asi aj o tej 1 gól lepším mužstvom.

 

11.kolo

Radimov - Cerová 0:1 /polčas 0:0/

Naša zostava: L.Ťažký-L.Krchňavý, T.Kocák, P.Urbánek, M.Krempa-R.Vala, A.Foriška/K/, R.Fruhauf-D.Krchňavý, P.Masaryk, A.Šebesta-na striedanie D.Fehér, I.Provazník, O.Masaryk, B.Križánek, M.Masaryk, R.Hlaváč, G.Mihál.

 

Komentár k zápasu :

Dnešný komentár sa nám hovorí ťažšie, nakoľko sme doma prehrali a stratili 3 body. Za bojovný výkon si však naši chlapci zaslúžia pochvalu, dnes nevyhral lepší, ale štastnejší. Futbal sa hrá na góly, dnes sme gól nedali tak sme jednoducho nevyhrali. Opisovať všetky šance a možnosti asi nemá moc význam, nám dnes dopriate streliť gól nebolo, súper dal po štandartnej situácii 1 a ten sa ukázal nakoniec ako rozdielový. Súper sa ukázal ako kvalitné, ostrieľané a nakoniec aj štastnejšie mužstvo. Futbal sa hral vcelku rýchly, my sme mali loptu častejšie na našich kopačkách, ale bez gólového efektu. Očakávali sme proti vyzretému mužstvu tažší boj, ale verili sme, že ho zvládneme víťazne, čo sa nám nakoniec nepodarilo. Vôľa a snaha nám nechýbali, ale hostia zahrali zápas takticky dobre, trošku nám to prípomínalo náš kvalifikačný zápas Slovensko - Španielsko a výkon hosťujúceho mužstva by sme porovnali k tomu slovenskému. Futbalový život ide ďalej, my sa na ďalší tažší zápas v Brodskom dobre pripravíme a zabojujeme o dobrý výsledok.

 

10. kolo

Kúty - Radimov 2:3 /polčas 1:2/ .... góly D.Fehér, M.Krempa, A.Foriška

Naša zostava : G.Mihál-I.Provazník, P.Urbánek, R.Vala, T.Kocák-J.Urbánek, M.Krempa, R.Hlaváč-D.Krchňavý, A-Foriška /K/, D.Fehér-na striedanie R.Fruhauf, A.Šebesta, P.Masaryk, O.Masaryk, L.Ťažký.

Komentár k zápasu :

K neobľúbenému súperovi do Kútov, sme cestovali bez viacerých hráčov, keď z rôznych príčin nenastúpili L.Krchňavý, B.Križánek, M.Masaryk, T.Kozány, D.Vanek, R.Vala, naviac na dnes "silnú" lavičku sa posadili nie celkom zdravotne fit A.Šebesta, R.Fruhauf, L.Ťažký a na svoj debut v našom drese čakajúci P.Masaryk. Zápas sme zahájili raketove a už v 3.min po centri J.Urbánka z pravej strany a hlavičkom súboji R.Hlaváča, loptu do siete doklepol dnes v "základe" hrajúci D.Fehér. Domáci sa snažili o kontru a hlavne sa vyznačovali tým, čo im je vlastné, tvrdou a surovou hrou, ktorá na futbalové trávniky jednoducho nepatrí. Jeden z protiútokov im vyšiel, keď do otvorenej našej obrany z pravej strany prenikol J.Palkovič a strelou vedľa nášho brankára v 18.min vyrovnal. Domáci dostali krídla a pár krát nám nebezpečne pohrozili. Loptu sme však mali my častejšie na kopačkách a v 33.min po štandartnej situácii sme stav otočili v náš prospech a po menšej skrumáži v šestnástke domácich podobným spôsobom ako pri prvom góle, ale hlavou, priklonil misky váh na našu stranu M.Krempa. Domáci pokračovali v dohrávaní súbojov a aj nechutnosťami na ihrisku, či mimo neho. Svedčí o tom fakt 4 žltých kariet a 1 červenej na domácej strane a to inak vcelku rovinu pískajúci rozhodca Tokoš hru celkom púšťal. Do polčasu sa už stav nemenil, aj keď boli príležitosti na obidvoch stránách a najmä obaja kapitáni mohli skóre zmeniť, ten domáci hlavičkou a náš po samostatnom prieniku.

Do druhého polčasu nastúpil a svoj debut si "odkrútil" P.Masaryk a tiež R.Fruhauf. Naša hra v 2.polčase prevyšovala domácich a prichádzali aj viaceré situácie na vstrelenie poisťujúceho gólu. Dostali sme sa do viacerých gólových príležitostí a najmä samostatné úniky D.Krchňavého a P.Masaryka patrili medzi tie najvyloženejšie. Podarilo sa to až v 78.min, keď loptu do siete domácich dostal netradične pravou nohou z hranice 11-ky A.Foriška. Domáci sa už dostali k zníženiu stavu až v nadstavenom čase, keď po dorážke M.Sálusa len skorigovali skóre.

Dnes sme nášho súpera herne prevýšili, do šancí sme sa dostávali častejšie a keby sme ich premenili skóre mohlo byť ešte vyššie. Súper nás neprekvapil v tvrdosti a častokrát aj zákernosti. Futbal je asi o niečom inom ako tom, čo sa hrá v Kútoch. Dohrávanie súbojov, okopávanie a zastrašovanie hráčov na futbalové trávniky nepatrí. Dnes sa v našom drese predstavil a s chlapcami si prišiel zahrať aj P.Masaryk, ktorý ozdobil náš kolektív a okresnú súťaž svojou prítomnosťou, ale fanúšik v Kútoch to jednoducho nepochopil. Sme však ľudia a ľudia. Sme radi, že zápas v Kútoch máme za sebou a vezieme si víťazstvo, ktoré dalo facku domácemu prostrediu, ktoré sme žiaľ vyhodnotili ako nefutbalové.

 

9. kolo

Radimov - Hlboké 4:1 /polčas 2:1/ .... góly J.Urbánek, A.Foriška, A.Šebesta, D.Krchňavý

Naša zostava: G.Mihál-P.Urbánek, L.Krchňavý, M.Krempa, M.Masaryk-R.Vala, J.Urbánek, D.Vanek-O.Masaryk, A.Foriška, A.Šebesta-na striedanie R.Hlaváč, D.Fehér, D.Krchňavý, T.Kocák, I.Provazník, L.Ťažký.

Komentár k zápasu :

Do zápasu sme nastupovali s jednoznačným cieľom zvíťaziť a predvedenou hrou potešiť fanúšika. Do hry nezasiahli chorý R.Fruhauf, B.Križánek a pracujúci T.Kozány, R.Vala. Tréner dal príležitosť hráčom z lavičky a v základnej zostave sa objavili O.Masaryk, M.Masaryk a D.Vanek. Prvých 20 min zápasu pôsobili hostia sympatickým futbalovým dojmom a túto aktivitu pretavili do vstrelenia gólu v 15. min, keď sa strelou spoza šestnástky presadil M.Sládek. Na ihrisku nebolo vidieť opačné postavenie v tabuľke a hostia sa snažili hru vyrovnávať. Našou zvýšenou aktivitou sme dokázali rozdielový stav zrušiť v 33.min, keď po prieniku A.Forišku do šestnástky súpera sa kopal pokutový kop, čo s veľkou dávkou nevôle prijali hráči na ihrisku a taktiež aj funkcionári a fanúšikovia hostí. Treba podotknúť, že stret alebo zákrok bol hraničný, ale ku kontaktu prišlo a rozhodca ukázal na biely bod. J.Urbánek penaltu bezpečne premenil. Po tomto momente zápas znervóznel. Hráči hostí zbytočnými faulami atakovali našich chlapcov a venovali sa skorej diskusii s rozhodcom. Po vstrelení gólu sme ožili a snažili sa o polčasové vedenie, čo sa nám podarilo v 42.min, keď po krásnom prieniku z ľavej strany a strele A.Šebestu dorazil loptu do siete netradične pravou nohou A.Foriška a stanovil polčasový výsledok. Pri odchode do kabín neuniesol dianie hosťujúci R.Baran a dostal červenú kartu za nešportové správanie.

Po zmene strán sme pokračovali v aktivite a prevahe o jedného hráča. Už o 3 min v 49.minute zápasu sa po výmene lopty s M.Masarykom dostal k lopte inak s veľkou chuťou hrajúci a narodeninový oslávenec A.Šebesta a zoči-voči dobre chytajúcemu brankárovi Šragovi sa nemýlil a bolo 3:1. Po tomto momente hra troška ustala a my sme sa až tak netlačili pred bránu súpera, poľavili sme. Šance sme mali a bratia Urbánkovci mali možnosť poistiť naše vedenie a gólová hlavička A.Krchňavého zostala na brankovej čiare. Hostia sa dostali ku slovu len sporadicky a pôsobili už odovzdaným dojmom. Mohli však znížiť, keď 2x po nie celkom štastnom vybehnutí nášho brankára poslali loptu mimo bránu. Skóre sa ešte 1x menilo a to v 81.min keď po peknej prihrávke A.Šebestu sa presadil D.Krchňavý a uzavrel tak skóre zápasu. Zápas sa hral v krásnom slnečnom počasí a počas prestávky sme oficiálne privítali v našich radoch P.Masaryka. Nasledujúce tri zápasy odohráme so súpermi z hornej polovice tabuľky a našími konkurentmi o čelo tabuľky. Treba sa na ne dobre pripraviť a už v najbližšom zápase v Kútoch potvrdiť našu kvalitu a postavenie v tabuľke.

 

8. kolo

Petrova Ves - Radimov 0:3 /polčas 0:3/ .... góly A.Šebesta, J.Urbánek, A.Foriška

Naša zostava: G.Mihál-R.Hlaváč, L.Krchňavý, M.Krempa, P.Urbánek-R.Valla, J.Urbánek, D.Vanek-D.Krchňavý, A.Foriška /K/, A.Šebesta-na striedanie R.Fruhauf, B.Križánek, D.Fehér, T.Kocák, M.Masaryk, O.Masaryk, L.Ťažký.

Komentár k zápasu:

Súťažné derby stretnutie medzi našimi mužstvami sa uskutočnilo po dlhých 20-tich rokoch a bolo očakávané, čomu zodpovedala aj divácka kulisa. Do P.Vsi sme cestovali ako favorit stretnutia a chceli túto skutočnosť premietnuť do pomerov na ihrisku. Po úvodnom "oťukávaní sa" sme ako prví udreli my, keď po rýchlej výmene lopty a vniknutí do 16-ky súpera nedal brankárovi šancu a strelou po zemi otvoril skóre A. Šebesta. Loptu sme aj naďalej mali častejšie na našich kopačkách a už o 4.min si ďalší gól pripísal J. Urbánek, čomu predchádzal center z ľavej strany a pekná umiestnená hlavička do rohu bezmocného brankára. Po tomto góle sa hra čiastočne vyrovnala, ale domáci pôsobili celkom odovzdaným dojmom, ich hra nemala iskru, nápad a nasadenie. S pár štandartnými situáciami si poradila naša obrana alebo brankár. Azda za najväčšiu šancu domácich v prvom polčase možno považovať dorážku z hranice 16-ky a pekný reflexívny zákrok nášho brankára. My sme hrozili najmä z rýchlych brejkov a jeden z nich vyšiel  v 33.min keď loptu po pravej strane potiahol J. Urbánek a presným centrom našiel hlavu A.Forišku a ten nezvyčajne hlavou do protipohybu brankára loptu "upratal" do siete a stanovil polčasový výsledok.

Do 2.polčasu sme prestriedali naše rady a na ihrisko sa dostali nie celkom zdravotne fit R.Fruhauf a do obrany T.Kocák. Druhý polčas by sme charakterizovali ako dohranie stretnutia, my sme mali nahrané a súper sa až tak pred našu bránu netlačil. Svoj deň nemal ani kanonier domácich D.Gál, keď 2 tutovky spálil. My sme kľudnou hrou súpera držali na dištanc a keď už sa dostal na dostrel brány vačšinou sme si poradili a dobrý výkon predviedol aj G.Mihál. Keď aj naše šance zostali nepremenené výsledok sa už nemenil a do Radimova si odvážame pekné a očakávané 3 body. Derby stretnutie ukázalo súčastnú kvalitu a rozdielnosť obidvoch mužstiev. Súpera sme položili na lopatky už v prvom polčase a druhý polčas sa v kľudnom tempe len dohral. Veľkým pozitívom však boli vzťahy na ihrisku i mimo neho, ktoré boli korektné a zodpovedali slušnej úrovni, bez zbytočných emóciíí a nadávok. Futbalovo sme dnes niekde inde ako náš dnešný súper a veríme, že to potvrdíme aj v ďalších zápasoch.

 

7. kolo

Radimov - Jablonica 4:3 /polčas 2:1/ ..... góly J.Urbánek 3, P.Urbánek

Naša zostava: L. Ťažký-L.Krchňavý, T.Kocák, M.Masaryk, P.Urbánek-R.Vala, R.Fruhauf, J.Urbánek-D.Krchňavý, A.Foriška /K/, A.Šebesta-na striedanie B.Križánek, I.Provazník, D.Fehér, O.Masaryk, R.Hlaváč, D.Vanek, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Stretnutiu predchádzala dlhá diskusia a rozhodovanie sa o regulárnosti a vhodnosti odohrať zápas. Po výdatných dažďoch bol trávnik v dosť podmáčanom stave a viacero stretnutí sa v rámci OBFZ Senica neodohralo a ZSFZ dokonca zrušil všetky stretnutia. Nakoniec však padlo rozhodnutie stretnutie odohrať a neriešiť náhradný termín. V našej zostave sa neobjavili M.Krempa, T.Kozány, P.Vala a na jeseň si už nezahrajúci si P.Božek /operácia meniska 22.10/. Úvod sa vyznačoval z našej strany viacerým nepresnosťami, čo samozrejme zapríčinila aj kvalita hracej plochy. Súper sa snažil tiež o kombináciu a tak sa hra odohrávala hlavne medzi šestnástkami. Ak prvý sme udreli mi a po peknom rozohratí a signále z rohového kopu strelou spoza šestnástky otvoril skóre v 24.min P.Urbánek. Druhý gól v súperovej sieti nenechal na seba dlho čakať a v 35.min po dorážke si otvoril strelecký účet J.Urbánek. Do polčasu sme mali ešte 2-3 šance, kde najmä D.Krchňavý skoro zoči-voči brankárovi mohol zvýšiť naše vedenie. Krátko pred polčasom sa dostali ku slovu aj hostia, keď po štandartnej situácii peknou strelou znížil v 42.min inak dobre hrajúci M.Búran.Po zmene strán sme súpera zatlačili a kombinačnou hrou vytvárali tlak na bránu súpera. Už o 9 min v 56.min po peknej kombinácii a centri z pravej strany nedal brankárovi hostí strelou z hranice šestnástky J.Urbánek. Keď o 10 min. v 66.min po faule na prenikajúceho R.Fruhaufa bezpečne penaltu premenil a svoj hetrik zavŕšil J. Urbánek, zdalo sa byť o výsledku stretnutia rozhodnuté. Opak bol však pravda, keď hostia v 71.min po prieniku a tečovanou strelou Ľ. Zajonc upravil a 73.min. dobre technicky vybavený M.Búran znížil na rozdiel jediného gólu. Svojou príliš pasívnou hrou sme súpera "posadili na koňa" a začali sa strachovať o výsledok. Vznikalo viacero štandartných situácií a hostia cítili šancu na dosiahnutie remízového stavu. Nakoniec však zostalo len pri želaní a keď aj naše kontry do polootvorenej obrany zostali nevyužité, stav sa už nemenil a pripísali sme si do tabuľky ďalšie 3 body. Chlapci si za svoj výkon zaslúžili pochvalu a uznanie, nakoľko sa hralo na ťažkom teréne, čo stojí veľa fyzických síl. Súper bol dôstojný a korektný, hral sa futbal v rámci možností dobrý. Posledných 20 min však nechalo trošku pokazený celkový dojem a mali by sme sa vyvarovať z celkom jednoznačného stavu 4:1 urobiť zo stretnutia akési strachovanie sa o výsledok. Dnes sme si však 3 body zaslúžili a vybojovali.

 

6.kolo

Sekule - Radimov 2:2 /polčas 2:0/ ...... góly: D.Krchňavý, J.Urbánek

Naša zostava: G.Mihál-R.Vala, I.Provazník, P.Urbánek, R.Hlaváč-M.Krempa, R.Fruhauf, J.Urbánek-B.Križánek, A.Foriška /K/, A.Šebesta-na striedanie D.Fehér, T.Kocák, O.Masaryk, D.Vanek, D.Krchňavý, T.Kozány, L.Ťažký.

Komentár k zápasu:

Do Sekúl sme cestovali s cieľom aktívnej hry a získať 3 body. V našej zostave chýbal stále nedoliečený P.Božek a P.Vala s L.Krchňavým, na súpisku sa nezmestil M.Masaryk. Domáci potrebovali nutne vyhrať a bodovať a tento cieľ sa im začal napĺňať v 16. min, keď po dlhom aute a nedorozumeniu v našej obrane otvoril skóre domáci V.Hujsa. Po tomto góle sme zostali zakríknutý a už o 3. min nás druhým gólom z pokutového kupu potrestal E.Húšťava. Naša hra nemala iskru a nápaditosť, pred bránu súpera sme sa dostávali väčšinou dlhými nakopávanými loptami, ktoré častokrát nemali adresáta. Šance sme však mali aj my, ale B.Križánek, J.Urbánek a A.Šebesta ich nedotiahli ku gólovému efektu. V 31. min po krásnom prieniku A.Forišku sa kopala penalta aj na druhej strane, ale spravidla sa nemýliaci sa R.Fruhauf je nepremenil. Do polčasu sme ešte párkrát pohrozili a tak isto aj hostia sa po rýchlom prieniku do našej otvorenej obrany mohli dostať na troj-gólové vedenie, ale dobrým zákrokom zareagoval G.Mihál. Po zmene strán sme aktívnou hrou a zvýšením tlaku na domácu bránu v podstate za 15.min vyrovnali stav a gólmi v 56.min L.Krchňavým a 62.min J.Urbánkom skóre vyrovnali a začínalo sa odznova. Gól do súperovej brány visel na vlásku, ale domácich podržal brankár alebo píšťalka hlavného rozhodcu pre postavenie mimo hry. Najmä však neuznaný gól D.Krchňavého bolo veľmi rozporuplné rozhodnutie. Domáci už remízový stav udržali a keď spočítame koľko razy boli za celý druhý polčas u našej brány, asi by na to stačila aj jedna ruka. Zápas sme po ukončení vyhodnotili ako nie získaný 1 bod ale stratené 2. Najmä za výkon v druhom polčase si však naši chlapci zaslúžia pochvalu a uznanie, nakoľko nie je jednoduché otáčať zápas s 0:2, ale chlapci to "vybavili" za 15 min. Dnes sme o ten 1 víťazný gól boli ochudobnený, ale naše hlavy sú hore a do ďalšieho zápasu ideme zo vztýčenými.

 

5.kolo

Radimov - Vrádište 6:0 /polčas 3:0/ ..... góly: A.Foriška 3, B.Križánek, J.Urbánek, M.Krempa

Miesto konania: ihrisko Radimov

Naša zostava: G.Mihál-T.Kocák, R.Vala, M.Masaryk, M.Krempa- R.Fruhauf, J.Urbánek, L.Krchňavý-A.Foriška /K/, B.Križánek, A.Šebesta-na striedanie I.Provazník, P.Vala, O.Masaryk, D.Vanek, D.Fehér, P.Junek.

 

Komentár k zápasu:

Na v poradí druhý domáci zápas sme nastupovali s jednoznačným cieľom zvíťaziť, potešiť dobrou hrou a pokiaľ možno aj výsledkom. To všetko sa nám podarilo a nášho súpera sme presvedčivo zdolali. Hostia však vcelku sympatickým výkonom nesklamali a boli nám dôstojným behavým súperom. V našich radoch sme nemohli počítať so stále sa nedoliečeným p.Božekom, dovolenkujúcim L.Krchňavým a ešte s R.Hlaváčom a T.Kozánym. Taktiež si trest z Kopčian "odsedeli" P.Urbánek a aj trenér Ľ.Vanek. V základnej zostave sa prvýkrát predstavila naša posledná posila L.Krchňavý. Výsledok napokon zodpovedal rozdielu kvality a potenciálu obidvoch mužstiev. Naša hra a výsledok zodpovedala tomu čo očakávame.

 

4.kolo

Kopčany - Radimov 2:3 /polčas 1:2/ ..... góly: J.Urbánek 2, A-Šebesta.

Miesto konania: ihrisko Kopčany

Naša zostava : G.Mihál-R.Hlaváč, P.Urbánek, M.Krempa, I.Provazník-J.Urbánek, B.Križánek, A.Foriška/K/-D.Fehér, A.Šebesta, T.Kozány na striedanie-  O.Masaryk, D.Vanek, R.Fruhauf, R.Vala, L.Krchňavý, P.Junek.

 

Komentár k zápasu:

Pred stretnutím sme v našich radoch uvítali "navrátilca" R.Valu, ktorý sa vrátil z pracovného pobytu v zahraničí a našu novú posilu L.Krchňavého, ktorý ku nám prichádza na hosťovanie s TJ Popudinské Močidlany. Na stretnutie sme nastupovali s cieľom vybojovať 3 body a náš cieľ sa nám začal napĺňať už v 2 min., keď po zrazení sa 2 hráčov domácich pohodlne otvoril skóre A.Šebesta. Domáci mladý kolektív však zabojoval a už v 14 min. prišla odmena v podobe vyrovnávajúceho gólu. Pravdou je, že sme domácich svojou príliš zakríknutou hrou, malým pohybom a nechávania priestoru, do šancí celkom ľahko púštali. Naša reakcia na vstrelený gól prišla však rýchlo a už za 2 min. sme sa radovali my, keď akciu potiahol A.Šebesta a na jeho presný center si krásne nabehol J.Urbánek a prekvapil i domáceho brankára. Po zmene strán domáci dobýjali našu bránu a snažili sa o vyrovnanie, čo prišlo po rohu a presnej hlavičke domáceho J.Blažeka. V ďalšom priebehu sme aj my mali možnosť na vstrelenie rozdielového gólu, hlavne šance D.Fehéra, R.Valu a L.Krchňavého volali po góle. Ten prišiel 2 min. pred koncom, keď krásne vysunutie A.Šebestu premenil rýchlonohý J.Urbánek a strelou po zemi prekonal domáceho brankára. Na tento úder domáci už nestačili odpovedať a tak sme si z Kopčian odvážali 3 body. Výkon však mohol byť z našej strany lepší, prišli sme po 2 ŽK o stopéra P.Urbánka a záver sa niesol v zbytočnej nervozite a emóciách. Je treba ale dodať, že ku nemu prispel aj rozhodca stretnutia, ktorý po celých 90 min nebol pánom na ihrisku a nepresnými rozhodnutiami nepomohol k futbalovému zážitku.

 

 

3.kolo

Borská Svätý Jur - Radimov 2:1 /polčas 1:0/ ..... gól: P.Urbánek

Miesto konania : ihrisko B.Sv.Jur

Naša zostava : G.Mihál-R.Hlaváč, T.Kocák, P.Urbánek, M.Krempa, I.Provazník-J.Urbánek, B.Križánek,  A.Foriška/K/- D.Fehér, A.Šebesta, na striedanie -  M.Masaryk, O.Masaryk, P.Vala, P.Junek.

 

Komentár k zápasu :

Na pôdu ambiciózneho nováčika sme prišli troška v oklieštenej zostave, keď nám z dôvodu zranení chýbali D.Krchňavý, R.Fruhauf, D.Vanek, T.Kozány a stále nedoliečený P.Božek. V prvom polčase rýchlymi útokmi domáci dostávali našu obranu pod tlak, z čoho vzniklo polčasové vedenie 1:0. Pravdou je, že gólov v našej sieti mohlo byť viacej a 3 vyložené šance domáci zahodili resp. naša obrana "vykopávala" loptu z bránovej čiary. Našich pár kontier zostalo tiež nevyužitých a tak sme sa z gólu neradovali. Po zmene strán sme mali loptu častejšie na našich kopačkách a mali územnú prevahu. Po štandartnej situácii v 66 min. sme utešenou strelou P.Urbánka skóre vyrovnali a začínalo sa odznova. Domácich sme posadili na koňa vlastným gólom v 83 min a vedenie si už domáci udržali. Prvou prehrou v sezóne sme odchádzali sklamaný, ale hlavne nás zaskočilo správanie sa domácich fanúšikov, ktoré na futbalové zápasy jednoducho nepatrí.

 

 

Majstrovský zápas :


09.8.2020 - 17,00 hod.


Radimov - Prečín


ihrisko Radimov
 

 

 

 

 

 

Hlavný sponzori