Sezóna 2016/2017

Majstrovský zápas Radimov - Šaštín 7:1 .... góly: P.Božek 2, R.Drápal 2, M.Černek, M.Krempa, P.Kessl.

Miesto konania: Ihrisko Radimov, 18.6.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek, M.Krempa, J.Urbánek-R.Valla, R.Drápal, R.Balážik-A.Foriška /K/, P.Kessl, P.Božek-na striedanie O.Masaryk, R.Hlaváč, M.Masaryk, L.Černek.

Komentár k zápasu:

Dnešný záverečný komentár bude už slávnostný, majstrovský. Po menších diskusiách a narážkach sme v Radimove pripravili v zmysle litery súťažného poriadku a tak ako by "to" malo byť náš posledný majstrovský zápas a po ňom majstrovské oslavy. Žiaľ, pôvodný termín nám nevyšiel, početný fanúšikovia pre ktorích sa robí futbal v každom klube odchádzali tak trochu smutný, že si nemohli vychutnať majstrovské oslavy, ale tí čo boli a zostali videli a zažili. Jednoducho to bola nádherná bodka za úžasnou sezónou v Radimove, od predzápasu,cez hlavný zápas až zo spevom do neskorých nočných a tí skalný až do ranných hodín.....

Samotný zápas komentovať už detailnejšie nebudeme, v podstate to bola víťazná rozlúčka a bodka ako sa patrí, súpera sme jednoznačne prevýšili a nenechali nikoho na pochybách ako sa futbal v Radimove robí ... K celkovému triumfu s 24-bodovým náskokom, sme pridali najlepší útok, najlepšiu obranu a podaril sa aj cieľ najlepšieho strelca, ktorým je náš P.Božek spolu s F.Ravasom z Rybiek. Chlapci išli od začiatku sezóny za svojim cieľom, hrali a tešili objektívneho fanúšika aj za hranicami našej dediny, ktorý sa prišiel pozrieť na dobrý futbal. Hrať o víťazstvo a predviesť vždy výkon, ktorý sa od nás očakával však v pomaly 40-zápasovej sezóne sa nie vždy podarí a tí čo futbal robia vedia o čom rozprávame. Na uplynulej sezone nás mrzí len jeden fakt, že dosť často sa kluby komentujú medzi sebou, nadávajú na Vás a berú si jeden druhého do úst. Futbal ako taký je čím ďalej tým ťažšie robiť, chýbajú hráči, tréneri a s ľudí čo organizujú futbal sa stalo na dedinách pár nadšencov. Práve títo ľudia by sa mali vážiť a nie si nadávať a pod.

V Radimove sme však dnes všetko ako sa patrí oslávili, "zapili" a zabavili sa, dnešný futbalový deň tak ako celá sezóna 2016/2017 vyšla na jednotku. Všetkým, ktorí sa o tento úspech zaslúžili, úprimne ďakujeme. Zavŕšili sme majstrovský hatrick, ktorý sa ešte nikomu v histórii tejto súťaže nepodaril až dnes, keď to všetko zmenil náš klub. Ďakujeme.   

 

 

Majstrovský zápas Radošovce - Radimov 0:1 .... gól: P.Božek.

Miesto konania: ihrisko Radošovce, 11.6.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-J.Urbánek, M.Černek, M.Krempa, L.Černek-R.Valla, A.Foriška, R.Drápal, R.Balážik- P.Božek /K/, P.Kessl- na striedanie R.Hlaváč, M.Masaryk. 

Komentár k zápasu:

Na okresné derby sme cestovali v teplom počasí s cieľom pobiť sa s tradičným súperom o ďalšie body v tejto sezóne. Súťaž sa už pomaly dohráva, síce o zostupujúcom nie je ešte stále rozhodnuté ani 1 kolo pred koncom, ten dnešný zápas bol trošku o prestíži a slušne dohrať súťaž s obidvoch strán. Žiaľ po príchode do Radošoviec sme aj zistili, že ihrisko je nerovné, nekvalitné a v tejto fáze súťaže je to na škodu futbalu ako takého.  

Samotný zápas sa začal opatrne s obidvoch strán, defenzívna taktika na jednej strane a pokusy o dobíjanie brány na strane druhej. V prvej šanci zápasu sa postupne ocitli P.Kessl, J.Urbánek a P.Božek ale neúspešne, strela R.Balážika skončila na brvne. Domáci v podstate ohrozili našu bránu poriadne len raz, keď po ofsajdovej situácii samostatný nájazd nepremenili. Naši tlačili, hľadali moment prekvapenia, ale domáca obrana odolávala. Tlak to však nebol výrazný, domáci zdržovali tempo hry, hra sa kúskovala, odkopala, nepresnosti a upadla do priemeru. Do polčasu sme nevyťažili nič s aktivity a tak sa išlo do šatní bez gólov.

V tom druhom už hralo prakticky len 1 mužstvo, domáci boli neškodný, bez myšlienky a futbalovej akcie. Naši však zase dobýjali, skúšali to viacej individuálne, ale len po rohovom kope sa nemýlil domáci odchovanec v našich farbách a dnes kapitán P.Božek. Šance sme mali ešte aj na 2 zápasy, ale koncovka bola vychýlená, nedôrazná a gól nepadol. Aj s tutoviek sme neuspeli, Radošovce odolali a v závere sa snažili aspoň o bod, ale už sa do poriadnej šance ani nedostali.

Dnešné derby asi zaostalo za očakávaním, hral sa futbal priemernej úrovne, domáci podali slabý výkon a my sme šance 2 zápasov nepremenili, ale tempo a hru sme mohli mať lepšiu. Asi už aj čakáme na koniec súťaže a majstrovské oslavy, ktorými zakončíme predstavenie tohto ročníka. Po výsledkoch ostatných mužstiev sme svoj náskok zveľadili na úctyhodných 24 bodov a v poslednom kole privítame na svojom ihrisku zachraňujúci sa Šaštín, po ňom už bude nasledovať dekorovanie a oslavy trojnásobného majstra ...

 

Majstrovský zápas Radimov - Šajd.Humence 4:2..... góly: R.Drápal, R.Hlaváč, P.Božek, P.Kessl.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 04.6.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek, M.Krempa, L.Černek-J.Urbánek, R.Drápal, R.Balážik /K/- R.Hlaváč, P.Kessl, P.Božek-na striedanie O.Masaryk, M.Masaryk, T.Kozány, A.Foriška.

Komentár k zápasu :

Pred zápasom trochu zaburácali nad Radimovom hromy-blesky, zdalo sa že dojde búrka, ale nakoniec z toho bol len taký slabší záhradný dážd po zápase. Aj na ihrisku, keď ku nám docestovali zachraňujúce sa Šajd.Humence nad ktorými tiež visia čierne mraky, sa dal očakávať tiež súboj o niečo, kým domáci majster s inými a hostia celkom iným starosťami.

Chlapci zo Šajd.Humeniec podali vcelku sympatický výkon, prvý polčas bol vyrovnanejší, keď sa hostia po chybe našej obrany dostali k vedeniu a naši dobýjali bránu súpera. Mali sme viacero sympatických šancí a góloviek, ale stroskotali sme na nedôraznom zakončení alebo dobre chytajúcom brankárovi. Vyrovnať sa nám podarilo v 35 min, keď "slalom" medzi hráčmi súpera v 16-ke predviedol R.Drápal a presne k tyči zakončil. Hostia v podstate nehrozili, 1 skrumáž u našej brány skončila v sieti, ale po predchádzajúcej ruke súpera. Do polčasu sa stav nemenil a odchádzalo sa za nerozhodného stavu.

V tom druhom už prakticky hralo len 1 mužstvo a to domáce, obliehali sme bránu, tlačili, skúšali, ale nedôrazné zakončenie a brankár odolával. Stav zmenili v rýchlom slede v 54 min, po brvne a dorážke R.Hlaváč a akcii po ľavej strane netradične ľavačkou v 56 min. P.Božek. Nasledoval festival nepremených šancí a hostia v 70 min po ojedinelej akcii znížili. Začali hrať takmer o všetko, ale my sme ich ešte priklincovali v 90 min. na konečných 4:2.

Aj dnešný zápas ukázal, že v Radimove sa futbal robí na ihrisku a nie za zeleným stolom alebo dakde inde. Súpera sme prevýšili, rozdiel v skóre mohol byť aj vyšší. Prvý polčas bol s našej strany vlažnejší, ten druhý sme už dominovali, koncovka však mohlo byť dôraznejšia. Pomaly sa blíží záver súťažného ročníka a my o týždeň vycestujeme na náš posledný zápas vonku, na okresné derby do Radošoviec. Pomaly sa blížime do cieľa úspešného ročníka 2016/2017, zakončeného majstrovským hetrikom.

 

Majstrovský zápas Kopčany - Radimov 0:1.... gól: M.Černek.

Miesto konania: ihrisko Kopčany, 28.5.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek, M.Krempa, L.Černek-J.Urbánek, R.Drápal, R.Balážik-A.Foriška /K/, P.Kessl, P.Božek-na striedanie R.Hlaváč, R.Valla.

Komentár k zápasu:

Za pekného slnečného a teplého počasia sme dnes vycestovali na derby stretnutie do Kopčian, pekná divácka kulisa a dobrá hracia plocha boli predzvesťou zaujímavého merania síl, Kopčany ťahali 6-zápasovú šnúru bez prehry a na vlastnom ihrisku prakticky neprehrávajú. To všetko však dnes líder prerušil a domácich najtesnejším rozdielom porazil.

Úvodom musíme podotknúť, že dnes však futbal tak troška zaostal za očakávaním, hral sa priemerný. Domáci hrali zakríknuto a nám viazla kombinácia. Boli sme síce aktívnejším mužstvom, aj sme si vytvorili viacero šancí a 2x zvonila žrď domácej brány, ale chýbalo nám viacej futbalových momentov a celkove taký náboj. Domáci viacej bojovali ako hrali, ale celkový dojem bol zakríknutý bez futbalovej myšlienky.

O osude zápasu rohodla prakticky prvá akcia, keď po faule na hranici 16-ky na pravej strane, rozohral P.Božek štandartku a nikým nekrytý M.Černek sa na 2x presadil hlavou. Potom sme mali ešte 2-3 šance, keď postupne P.Božek, R.Drápal a P.Kessl sa nepresadili. Miestami bol nápor aj dominantneší, ale domáci to ustáli a sami prakticky neohrozili nášho brankára, len 1 jedovkou z priameho kopu.

Po zmene strán futbal ešte trochu upadol, naši podnikali výpady, ale bez poriadnej šance, z prvej akcie v druhom polčasu po strele L.Černeka zvonila žrď. Celkove pokľudné tempo zmenila 69 min, keď súboj domáceho T.Blatnického a P.Kessla vyznel pre náš prospech, domáci hráč následne zatiahol ručnú brzdu a bola z toho ČK. Zápas znervóznel, začalo a viacej "kopať" a pribudlo nervozity a bolo to na škodu aj tak priemerného futbalu. Naši mali ešte v poslednej minúte tutovku, keď sa sám ocitol pre brankárom náš P.Božek, ale situáciu vyriešil zle a bola z toho len druhá žrď. Domáci pohrozili len pár štandartkami, ale bez úspechu a tak sa zápas skončil gólom z 2 min. zápasu.

Dnes asi derby zaostalo za očakávaním, máme aj na lepšie výkony a dnes to až tak nešlo. Domáci však boli bojovný, snažili sa a možno si aj verili, ale tiež neoslnili.

O týždeň privítame na domácej pôde zachraňujúce sa Š.Humence a dobrým výkonom chceme potešiť domáceho fanúšika. Za dnešné víťazstvo chlapci ďakujeme.

 

 

 

Majstrovský zápas Radimov - Kúty .... 4:3 góly: P.Božek 2, R.Drápal, P.Urbánek.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 21.5.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek /K/, R.Valla, M.Masaryk-J.Urbánek, L.Černek, R.Drápal, R.Balážik-P.Božek, P.Kessl-na striedanie O.Masaryk, R.Hlaváč, T.Kozány.

Komentár k zápasu:

Po dlhých 3 týždňoch sme sa predstavili domácemu fanúšikovi, keď sme v 26 kole privítali Kúty, ktoré majú v jarnej časti slabšie výkony, ale v Radimove sa vybičovili k celkom dobrému výkonu.

Hra sa však v podstate po celý zápas odohrávala na ich polovici a na tú našu sa dostávali len sporadicky. Keď už sa aj osmelili, okamžite došiel protiútok na ich bránu a skoro vždy horelo. Paradoxne však vsietili prvý gól, avšak sme im ku tomu výrazne dopomohli, keď po chybe nášho obrancu už zostal pre hosťujúcim útočníkom len náš brankár a bolo 0:1. Odpoveď však došla okamžite a s následného útoku naservíroval R.Drápal loptu nekrytému P.Božekovi a ten už pohodlne skóroval. Hostia nevedeli kam skorej skočiť a po ďalšej akcii v 25 min. a strele R.Balážika brankár loptu len vyrazil a agilný P.Božek loptu doklepol do siete 2:1- Nasledovala pasáž nášho súboja s hosťujúcim brankárom, ktorý chytil ďalšie 4 tutovky a tak sa polčas už skončil bez gólov.

Do toho druhého sme nastúpili aktívne, hostia sa ešte viacej zatiahli a bolo len otázkou času kedy padne gól. Ten došiel v 55 min., keď po štandartke sa hlavou nemýlil P.Urbánek a zvýšil naše vedenie. Hosťom sa podarilo znížiť o 7 min, keď hrubú chybu nášho brankára potrestali. Naša odpoveď prišla však zase obratom, keď nekompromisne k tyči strelou z 20 m sa prezentoval R.Drápal. Predtým však rozhodca hosťom odpustil 11m po jasnom faule na P.Božeka a po strele J.Urbánka tiež ruka jeho strelu zastavila ... Taký tretí vlastný gól v dnešnom zápase sme si dali v 86 min, keď prišla druhá chyba nášho brankára a s ním skorigovanie výsledku.  

Dnes sme Kúty jednoznačne prevýšili a aj keď výsledok je tesný rozdiel na ihrisku bol viditeľný. Góly sme hosťom v podstate darovali a inak si šancu nevypracovali, aj keď sa koľko-toľko snažili. Naši chlapci išli za víťazstvom a to aj dosiahli. Ďakujeme. O týždeň cestujeme na derby stretnutie do Kopčian a vo vzájomnom meraní síl na dobrom teréne domácich pokoriť.

   

 

Majstrovský zápas Cerová - Radimov 2:7 ... góly: R.Balážik 3, P.Božek 2, R.Drápal, P.Kessl.

Miesto konania: ihrisko Cerová, 14.5.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek, M.Krempa, J.Urbánek-R.Valla, R.Hlaváč, R.Drápal, R.Balážik-P.Božek, P-Kessl na striedanie O,Masaryk, M.Masaryk, L.Černek.

Komentár k zápasu:

Do Cerovej sme už aj s majstrovským titulom v kapse cestovali ako vždy v dobrej nálade a pohode. Za takmer ideálneho počasia bez vetra a okolo 18 stupnov sme si došli zahrať a pobaviť sa futbalom. Do Cerovej sme dorazili aj v predstihu, na miesto, kde radi chodíme, s ľudmi čo robia okolo futbalu máme dobré vzťahy a o tomto by to malo byť. Touto cestou im aj dodatočne ďakujeme za gratulácie k titulu a uznanie športovej kvality nášho mužstva a jeho prínos do futbalového prostredia v našom regione. Takto by asi mal podľa nášho názoru šport vyzerať a iné kluby by si mali brať príklad s cerovského prostredia, šport by mal spájať a baviť ľudí.

K samotnému zápasu, naši "vybehli" na domácich a za prvých 10 min. mohlo byť 0:3, ale tutovky postupne spálili R.Balážik, J.Urbánek a brvno opečiatkoval R.Drápal. Platilo však nedáš-dostaneš, keď pri našej aktivite sme zabudli na domáceho útočníka, ktorý dostal pekný pas za obranu a bolo 1:0. Naši ďalej tlačili, hralo sa prakticky na jednu bránu, ale domáci odolávali. Keď sa rozhodli založiť aj protiútok došla ihneď kontra, keď po ľavej strane "utiekol" J.Urbánek loptu na mm presne naservíroval a P.Božek už nemal problém zblízka skórovať. Do polčasu sme nechali vyniknúť domáceho nestárnuceho brankára, keď jedovkou R.Drápal, už do prázdnej brány ratoval domáci hráč alebo sa kopali štandartky a rohové kopy.

Po zmene strán to už bol koncert hosťujúceho mužstva, ktorý súkal jeden gól za druhým a ešte viacero šancí zahodil. Domáci aspoň na chvíľu zdramatizovali, keď znížili na 2:3 a potom ešte za stavu 2:5 mali 2 šance na zníženie. Gólostroj sa napokon zastavil na čísle 7 a hokejovom výsledku 2:7.

Aj dnes si futbalový fanúšik došiel na svoje, videl pekné akcie a korenie futbalu góly, s dominanciou nášho mužstva. Týmto zápasom sme ďalej navýšili náš náskok na čele súťaže už na 21 bodov. Ešte raz ďakujeme do Cerovej za gratulácie a vážime si ich prístup.

O týždeň sa predstavíme po 3 týždňoch a 2 zápasoch vonku na domácej pôde, kde privítame Kúty.       

Majstrovský zápas Rybky - Radimov 1:2 .... góly: R.Drápal, R.Hlaváč

Miesto konania: ihrisko Rybky, 6.5.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-M.Masaryk, M.Černek, M.Krempa, J.Urbánek-R.Hlaváč, R.Drápal, R.Balážik-P.Božek, A.Foriška /K/, P.Kessl-na striedanie O.Masaryk, T.Kozány.

Komentár k zápasu:

... tak sme majstri ... znelo sobotným večerným Radimovom ... jednoduchý a výstižný komentár na úvod. Máme už nedostižný 22 bodový náskok a stávame sa staronovým majstrom pre ročník 2016/2017, završujeme majstrovský hetrik a to všetko 6 kôl pred koncom súťaže. Ťažko by sme hľadali v historických tabuľkách tejto súťaže podobný jav, či by sme ho vôbec našli. To všetko sme dnes doniesli do Radimova a zapíše sa to pevným písmom do histórie našej obce.

K dnešnému zápasu, bol to svižný futbal dvoch veľmi dobrých mužstiev. Prvých 20 min boli aktívnejší domáci futbalisti, čo pretavili do úvodného gólu. Mohli pridať ešte jeden, ale strela bola privysoká. Naši chlapci kontrovali v rozpätí 3 min - 20-22, keď najskorej umiestnenou strelou R.Drápal a potom hlavou R.Hlaváč ako sa neskorej ukázalo posadili definitívne naše mužstvo na trón tejto súťaže. 

Do prestávky spálil ešte tutovku A.Foriška, keď už sám zoči-voči brankárovi mieril vedľa.

Po zmene strán a prakticky po celý druhý polčas domáci vrhli sily do útoku s cieľom vyrovnať, ale naša obrana stála na pevných nohách a aktivita domácich bola len po 16-ku, s jednou šancou hlavičkou vedľa. My sme hrozili s brejkov, ale boli z toho len 3 jedovky tesne vedľa T.Kozányho, P.Kessla a R.Drápala, tutovku zahodil aj P.Božek, keď by po prihrávke R.Drápalovi tomu zostala už prázdna brána, ale Patrik to zobral na seba a mieril vedľa.

Domáci chlapci sa na zápas veľmi dobre pripravili, prijali lídra ako výzvu zahrať si futbal a podali sympatický kolektívny a bojovný výkon, s budúcnosťou produkovania dobrého futbalu. Dnes to však na nás nestačilo a po tesnej výhre získavame potrebné 3 body, ktoré nás stanovujú novým majstrom súťaže, ktorý už nám nik nemôže zobrať a je myslíme v tých správnych rukách. Od druhého kola sme sa na čele súťaže a nikomu sme ho nepustili a už ani nepustíme. Dosahujeme predsezónny cieľ, šesť týždňov pred koncom súťaže .... tak končí náš dnešný komentár...  

 

Majstrovský zápas Radimov - Borský Mikuláš 1:0 .... gól: M.Černek

Miesto konania: ihrisko Radimov, 30.4.2017 - 16,30 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-M.Masaryk, M.Černek, M.Krempa, P.Urbánek-R.Valla, R.Drápal, R.Balážik, R.Hlaváč-P.Božek, A.Foriška /K/-na striedanie O.Masaryk, I.Štiak, T.Kozány.

Komentár k zápasu:

V predvečer 1 mája sme v ďalšom kole na našom ihrisku privítali mužstvo s "Búrov", vo vzájomnom meraní síl. V dnešnom zápase nám absentovali odcestovaný J.Urbánek, vykartovaný P.Kessl, ku dlhodobo zraneným A.Šebestovi, R.Fruhaufovi a R.Chudému sa po zápase v Koválove pridal aj L.Černek a dnes do hry nezasiahol ani L.Krchňavý. Od začiatku tak šli do hry po zranení M.Krempa, s málo tréningovým procesom aj M.Masaryk a I.Štiak.

Zápas to bol vcelku svižný, súper bol dobre organizovaný a samozrejme, ako to už v Radimove býva defenzívna taktika s 8 hráčmi na 16-ke. Prakticky po celý zápas sa hral medzišestnástkový futbal, s minimom šancami a obetavým výkonom hostujúceho mužstva. Naši chlapci nevedeli nájsť recept na tento štýl boja, proste nebolo kadiaľ "prestrčiť" loptu do finálnej prihrávky. Kopali sa vačšinou štandartky, rohové kopy, ale poriadne nezahrmelo.

Po zmene strán sa obraz hry nemenil, hra sa odohrávala medzi 16-kami, my sme pohrozili asi 3-4 razy R.Drápalom, R.Balážikom, P.Božekom ale gól z toho nepadol. Aj sľubne vyzerajúce strely vždy niekoho "trafili", hostia to zblokovali, sem-tam si ľahli alebo sa bránkar vydýchaval. Keď už sa zdalo, že dnes to bude remíza prišiel okamih zápasu v 89 min., keď na utešenú strelu M.Černeka sa pozrel brankár až keď bola za jeho chrbátom. Bola to výstavná strela a nechytateľný projektil, ktorý hostí zostrelil s nádejného výsledku. Záver sa už len prestriedal, prekomentoval a hostia žiaľ aj nezostali nič dlžný svojej povesti, ale to nebudeme komentovať. Nikto ich pivom neoblial, ani studenú vodu nepustil a nikto do ko... nevynadal.

Dnes to bol ťažky zápas, súper sa snažil odolávať a aj sa mu to darilo. Naši chlapci nesklamali, chceli, ale dnes chvíľami jednoducho nebolo kadiaľ. Po dnešných ostatných výsledkoch nám vychádza, že o týždeň cestujeme do Rybiek už s mečbalom zavŕšenia majstrovského hetriku a po víťaznom zápase by sme mali už nikým nedostižný náskok. Dobre sa na zápas pripravíme a tento cieľ budeme chcieť už v Rybkách dosiahnuť.      

 

Majstrovský zápas Koválov-Radimov 1:6 .... góly: P.Božek 2, R.Drápal, R.Balážik, P.Kessl, M.Černek.

Miesto konania: ihrisko Koválov, 23.4.2017 - 16,30 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-R.Hlaváč, M.černek, R.Valla, J.Urbánek-L.Černek, R.Drápal, R.Balážik-P.Božek, A.Foriška, P.Kessl-na striedanie O.Masaryk, M.Masaryk, P.Urbánek.

Komentár k zápasu:

V dnešnú, hlavne čo sa počasia týka typicky bláznivú nedeľu, keď chvíľu svietilo slnko, chvíľu fúkalo, chvíľu aj pršalo sa stretli 2 celky z opačných pólov tabuľky. Podľa toho to aj na ihrisku vyzeralo, keď sa v podstate celý zápas hralo na jednu bránu, so záverečným jasným rezultátom.

Od začiatku sme sa do súpera pustili s cieľom dať gól, nakoľko vieme, že Koválov sa vyznačuje vcelku dobrou defenzívou. Skúšali sme to hlavne po stranách, roztiahnuť súpera, aby sa nesústredil cez preplnený stred. Po štvrťhodine hry sa netradične hlavou po rohovom kope presadil R.Drápal o ďalších 15 min. peknou obrátkou aj P.Kessl. Ešte predtým ratovali domáci loptu na bránkovej čiare po zlom vybehnutí brankára, alebo lepšie povedané zaskakujúceho hráča. Za zmienku stojí pekný volej R.Balážika, avšak brankár dobre zasiahol. Pokusy A.Forišku, P.Kessla a P.Božeka zostali nepremenené. Keď ani z viacerých štandartiek a ostreľovania brány nič nepadlo, odchádzali sme do šatní s 2-gólovým vedení.

Po zmene strán sme jasne dominovali, kombinovali a hrali s cieľom navýšiť naše vedenie. To sa podarilo v 59 min, keď prízemný rohový kop po hlavičke M.Černeka skončil v sieti. Domáci po ojedinelom útoku skorigovali s 11 m, keď po nastrelenej ruke ukázal rozhdca na biely bod. My sme však kontrovali ďalším 3 gólmi, keď sa postupne 2x presadil P.Božek, naskorej strelou s 20 m a potom po peknom centri "prsami". V závere ešte svoj premiérový gól podobne ako dnes M.Černek konečne vstrelil R.Balážik, keď upratal pravačkou loptu siete. V poslednej min zápasu sme ešte zahodili PK, keď netrafil bránu J.Urbánek.

Dnes sme na ihrisku dominovali, Koválov pôsobil odovzdaným dojmom a jednoznačne sme ho pokorili. Na jeho pôde sa víťazstvo nerodievalo ľahko, ale dnes to neplatilo. Presadili sme sa strelecky a predviedli dobrú hru, išli od začiatku za víťazstvom. Ďakujeme.

O týždeň privítame na našom ihrisku "Búre", v jesennej časti sa zrodila remíza tak cieľ je jasný.     

 

Majstrovský zápas Radimov - Dubovce 3:0 .... góly: A.Foriška, P.Božek, R.Drápal.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 16.4.2017 - 16,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-P.Urbánek, M.Černek, R.Valla, J.Urbánek-L.Černek, R.Drápal, R.Balážik, L.Krchňavý-A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie R.Hlaváč, M.Masaryk, O.Masaryk, T.Kozány.

Komentár k zápasu:

Na Veľkonočnú nedeľu sme v chladnom a nefutbalovom počasí /silný a studený vietor/ privítali v okresnom derby chlapcov z Duboviec. Musíme tu podotknúť, nie je to tiež našim zvykom, ale z dnešnými našimi hosťami došiel veľmi slabý futbal, bez futbalovej myšlienky, nápaditosti a divák odchádzal sklamaný.

Od začiatku sa hral priemerný futbal, málo futbalovej krásy a pekných akcií. Hostia došli do Radimova skoro bez záujmu hrať futbal a my sme sa im do istej miery aj prispôsobili. Skóre zápasu otvoril v 11 min.po skrumáži kapitán A.Foriška, keď hosťujúci obranca nestihol "odkopnúť" loptu a Aleš ju zblízka doklepol. To bolo na dlhé minúty všetko, naši chlapci sa koľko-toľko snažili, ale súper hrať futbal proste nechcel. Čo to odkopol, alebo zasiahol ako už tradične dobre chytajúci brankár. Za zmienku stojí strela R.Drápala, ktorú brankár  však zlikvidoval. Druhý gól sme ešte do prestávky pridali P.Božekom, keď jednu z mála pekných akcií po pravej strane chladnokrvne zakončil. S ďalších pár závarov a akého-takého tlaku už nič nebolo, tak sme odchádzali do šatní z 2-gólovým vedením.

Po zmene strán obraz hry pokračoval, hral sa takmer podpriemerný futbal, ktorý domáceho náročného fanúšika nepotešil, v takom tréningovom tempe. My sme mali pár šancí, hostia s jedinej poriadnej akcie zápasu nastrelili po skrumáži tyč. Do konca sme "vymysleli" ešte však jednu peknú akciu zakončenú gólom, na ktorej konci bol R.Drápal a netradične ľavačkou sa nemýlil. To bolo na dnes všetko, hostia si vydýchli, že sa nekonala šibačka, ale žiaľ výkonom sklamali a my sme tiež neoslnili.

O týždeň cestujeme do Koválova, súperom s nižších priečok tabuľky, ktorý sa vyznačuje tiež defenzívnym zameraním. Cez týždeň troška po šibačke potrénujeme, dnešný zápas vyhodnotíme a ideme ďalej. V dnešnom zápase a na dlhšiu dobu nám vypadol zranený A.Šebesta, pomaly z tréningom začnú M.Krempa, R.Chudý a veríme že aj R.Fruhauf. Odcestovaný bol dnes kanonier P.Kessl. Ako sme už uviedli, dnes futbal diváka moc nepotešil, ale o týždeň veríme že poteší.

 

Majstrovský zápas Brodské - Radimov 3:1 .... gól: P.Božek

Miesto konania: ihrisko Brodské, 9.4.2017 - 16,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek, R.Valla, J.Urbánek-L.Černek, R.Drápal, A.Šebesta, A.Foriška /K/-P.Božek, P.Kessl-na striedania R.Hlaváč, L.Krchňavý, R.Balážik.

Komentár k zápasu:

Dnes sme cestovali do Brodského a myslíme, že sa stretli 2 najlpešie mužstvá v súťaži. Pred peknou diváckou kulisou do 200 ľudí sa dnes hral zápas slušnej úrovne, na veľmi dobre pripravenom teréne. Domáci podali bojovný výkon na hranici svojich možností, gólove vyťažili s minima maximum a vyhrali, pripravili nám prvú prehru v súťaži v tomto ročníku.

Samotný zápas sa hral v dobrom tempe, po celý zápas sme boli futbalovejším mužstvom častejšie s loptou na kopačkách. Hneď však po jednej z prvých akcií domácich nás potrestali rýchlym útokom, keď sa zoči-voči nášmu brankárovi nemýlil domáci kanonier G.Trubiroha. To však bolo na dlhé minúty všetko a vačšinou sa hralo na ich polovici, ale zo svojej aktivity sme vyťažili tak 3-4 pološance, možno jednu menšiu tutovku, keď vedľa pálil A.Šebesta. Žiaľ ten musel po nezavinenej "vývrtke" s 30 min., v 40 min nútene odstúpiť, čo nám tiež nabúralo koncepciu. Domáci hrozili len sporadicky, hrali systémom nakopávaných lôpt a tak trošku nám v ich ponímaní chýbala kombinačná hra, ktorou sa dokážu prezentovať. Dnes však došiel líder, tak bolo treba "ušiť" inú taktiku.

Po zmene strán sa obraz hry nemenil, a už v 50 min. sme stav zrovnali, keď sa za obranou ocitol P.Božek a ten nekompromisne zavesil. Remízový stav však netrval dlho, keď už o 5 min domáci išli do vedenia a po štandartnej situácii z 20 m náš brankár len loptu vyrazil pred seba a loptu domáci doklepli po menšej skrumáži do siete. Ďalšie minúty sme zase hrali, skúšali z ľava, prava a možno zlomovým momentom zápasu bola nepremenená tutovka tutoviek R.Balážika, keď sám zoči-voči nedal. Domáci ešte pridali aj tretí gól, keď nestárnuci D.Gál oklamal našu obranu a poslal svoje mužstvo do 2-gólového vedenia. My sme šance ešte mali, ale aj 11 m sme nepremenili tak sme dnes proste prehrali.

Po celý zápas sme boli aktívnejším, lepším mužstvom, ale dnes málo efektívny v zakončení. Nevyhralo lepšie, ale štastnejšie mužstvo. Nevadí, život aj ten futbalový ide ďalej. Po zápase sme mali zvesené hlavy, ale isto sa za svoj výkon hanbiť nemusíme. Žiaľ dnes to však bolo málo a tak sme po 19 zápasoch padli. Čomu sme však boli opäť radi, že naše mužstvo prilákalo na futbal divákov, ktorý utvorili slušnú divácku kulisu. Týmto odkazujeme aj naším neprajníkom, pozrite sa na svoje čísla návštevnosti keď ku Vám príde naše mužstvo, napr u nemenoveného klubu sme porovnali počet divákov Radimov 100 a .... 40. Dnes divák v Brodskom videl dobrý futbal a mohol odchádzať spokojný. Domácim športove gratulujeme a našim chlapcom ďakujeme. O týždeň na Veľkonočnú nedeľu privítame doma Dubovce s cieľom podať dobrý výkon a výhrou potešiť domáceho fanúšika.    

 

Majstrovský zápas Radimov - Jablonica 4:0 .... góly: L.Černek 2, P.Kessl, R.Hlaváč.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 2.4.2017 - 16,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-L.Krchňavý, M.Černek, R.Valla, J.Urbánek-R.Drápal, R.Balážik, L.Černek-P.Kessl, O.Masaryk, P.Božek-na striedanie R.Hlaváč, M.Masaryk, T.Kozány, P.Urbánek, A.Foriška.

Komentár k zápasu:

V dnešnú slnečnú a teplú nedeľu sme privítali na našom ihrisku chlapcov z Jablonice. V poslednom meraní síl s týmto súperom sme sa rozišli nerozhodne, tak sme ich dnes chceli poraziť. Naše vzájomné zápasy bývajú také, doma spravidla vyhrávame, na ich pôde sme aj prehrali alebo bola aj nejaká remíza, 1x výhra. Súper nám moc nesedí, aj dnes chlapci z Jablonice podali vcelku zaujímavý a bojovný výkon, nijako obzvlásť defenzívny, prišli si do Radimova zahrať futbal. 

Úvod patril nám, keď sme súpera zatlačili a obliehali jeho 16-ku. Postupne to skúšali P.Božek, L.Černek, R.Balážik a P.Kessl, ale boli z toho také pološance. Udrelo v 13 min., keď pas za obranu po zrážke hosťujúceho brankára z vlastným hráčom zužitkoval L.Černek a poslal loptu do opustenej brány. Lukáš sa prezentoval o ďalších 12 min., keď si efektne zasekol obrancu a poslal loptu obstreliac brankára na 2:0. Po tomto momente sme nechali hrať aj našich hostí, ale bez poriadnej šance. My sme pohrozili tiež 2-3 pološancami, ale skóre sa už nemenilo.

Po zmene strán sa hral medzišestnástkový priemerný futbal, chvíľu sme mali na kopačkách loptu my a chvíľu naši hostia, ale bez zakončenia. Skóre sa menilo až v posledných 20 min., keď sme mali viacej z hry, najprv dôraznú prácu útoku chladnokrvne zakončil P.Kessl a v akcii zápasu, keď nádherným centrom posadil loptu priamo na hlavu R.Hlaváča P.Božek a bolo vymaľované.

Dnešný zápas hodnotíme ako priemerný, boli sme efektívny v zakončení a súper si zaslúži pochvalu, že chcel aj on hrať futbal. Poriadnu šancu si však nevypracoval a my sme tutovky premenili. Pôsobili sme troška unavenejším dojmom, ale zápas sme si v pohode uhrali. Troška sme aj prestriedali, nech sa ku slovu dostanú aj chlapci z lavičky, výkonom nesklamali.

O týždeň cestujeme do Brodského, kde bývajú zaujímavé zápasy, tak sa cez týždeň dobre pripravíme a na nedeľu budeme prichystaný. Za dnešný výkon chlapci ďakujeme.     

 

Majstrovský zápas Hlboké - Radimov 0:2 .... góly: R.Drápal, A.Šebesta.

Miesto konania: ihrisko Hlboké, 25.3.2017 - 15,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek, M.Krempa, R.Valla, J.Urbánek-R.Drápal. A.Šebesta, L.Černek-P.Kessl, P.Božek-na striedanie R.Hlaváč, O.Masaryk, M.Masaryk, R.Balážik.

Komentár k zápasu:

V priebehu 14 dní sme nastupovali na ďalší "šláger" kola, keď sme cestovali k aktuálne 2 mužstvu súťaže - Hlbokému. Úvodom chceme podotknúť, že náš dnešný komentár bude tak trošku netradičný, tí z Vás, ktorí pravidelne navštevujete naše stránky viete, že nezvykneme komentovať súpera, rozhodcov alebo pomery v kluboch. A ani to robiť nebudeme, dnešok berte ako výnimku.

Ale poďme k dnešnému "šlágru". Za posledné 3 roky sme ako líder súťaže hrali šlágrov viacej, tak vieme posúdiť, porovnať. Naposledy, ako sme už spomenuli, hrali sme šláger pred 14 dňami v B.Jure a ako sme vtedy komentovali bol to šláger ako sa patrí, či už na ihrisku alebo mimo neho, cielene povieme vo funkcionárskych radoch. Sebakriticky musíme povedať, že aj od nás to nebol dnes výkon našich kvalít, ale nevieme a nechceme posúdiť, či bol problém len vnašich radoch alebo aj inde. Pred zápasom sme počuli, že ihrisko v Hlbokom je nerovné, tvrdé a pre naše technické mužstvo, ktoré chce hrať a dokáže produkovať futbal pre oko diváka /veď pre koho sa hrá/ to môže byť nevýhoda. Domáci ešte pridali asi aj tak trošku prefúkanú loptu, asi aby viacej "skákala", ale ok, bolo treba sa s podmienkami vysporiadať. Po príchode sme boli radi, že bolo ťažšie zaparkovať a divák si našiel cestu na ihrisko a o tomto by to malo byť. Pri tejto myšlienke sa im chceme ospravedlniť, že možno čakali viacej, ale verte, došli sme si zahrať futbal, ale ten hrá 22 ľudí na ihrisku a nezáleží len od nás čo "predvedieme". K samotnému zápasu dnes stroho, ani nie je čo veľmi komentovať a asi sa nám ani nechce, prepáčte. Domáci nastúpili s jasnou defenzívnou taktikou, brániť vlastnú 16-ku a nepúšťať nás do nej. Prvý polčas sa odkopal, po jednej šanci na obidvoch stranách, ako sa diskutovalo bol diskutabilný moment 11m, ale ten kto "padol" v našej 16-ke je tým známy, dobehnúť do nej a padnúť, ten kto sleduje "okresný" futbal" a sa s tým stretol asi vie o čom hovoríme, možno aj rozhodca to pozná, nevieme. Rozhodca posúdil túto situáciu ako čistú a hralo sa ďalej. Druhý polčas o niečo lepší, naši viac na lopte, pekný gól R.Drápala a trošku viacej otvorenejšia hra domácich a okamžite 0:2. To bolo pre dnes všetko.

Čo dodať, futbal je dnes čím ďalej tým ťažšie robiť. Chýbajú rozhodcovia, hráči, financie a futbal v kluboch robí pár nadšených funkcionárov. Vážime si týchto ľudí, hráčov a snažíme sa na ihrisku hrať futbal pre diváka. Aj v Hlbokom sme sa nám to podarilo, ľudia došli a ešte raz im za to ďakujeme, veď všetci to pre nich hráme a robíme. Je nám ľúto, ale tí čo robia futbal v našich zemepisných šírkach budú vedieť, že sa dnes niekto skloní ku nadávkam, ohováraniu iného klubu, rozhodcov a vlastne všetko iné bolo zlé a zle sa to robí. Ten kto pozná náš klub, hráčov, ktorý tu pôsobia vie, že sme slušný ľudia, chlapci sú futbalisti, slušne a inteligentne vystupujú, nie sú to žiadny "kriváci". Keď niekto sa opakujem skloní k nadávkam a osočovaniu je to veľmi smutný jav, žiaľ dnes už vieme, že je to holá realita. Dojde ku nám priateľsky a s úsmevom, doma na jeho pôde sme "banda". Je to škoda pre celý futbal, ľudí, ktorý ho robia a hráčov, mužstvo, ktoré dojde na ihrisko a chce hrať futbal, veď čo má robiť. Vonkoncom neskúmame, kto hrá alebo nehrá v danom klube, či je z Bratislavy alebo Košíc, tých pár funkcionárov v každom klube sa snaží a robí futbal podľa svojho uváženia. Keď v B.Jure sme sa dočkali v tom pravom šlágri športového uznania a podania rúk, v dnešnom "šlágri" to žiaľ v Hlbokom neplatilo. Chlapci z Hlbokého, ktorý ste boli na ihrisku ďakujeme Vám, podali ste slušný a bojovný výkon, prijali ste lídra súťaže ako výzvu zahrať si futbal, veď sa všetci poznáte, či už z vlastného merania síl, sálovky alebo bežného života. Horšie je to už s tým, čo sa na futbal pozerá z hľadiska a skláňa sa k tým veciam, ktoré šíri. Verte, je to jedna veľká škoda. Ale život ide ďalej, čas sa nám v noci posunul a beží ďalej. Výhovoriek si každý nájde koľko len chce a že na Vás "nakydá" a obtrie si pusu svedčí asi o jeho charaktere. Nič to, sme ľudia a ľudia. Nestranný človek si urobí názor a ten čo veci sám skúsil asi vie o čom hovoríme. Dnes so zišla v Hlbokom celkom pekná divácka kulisa, o 14 dní možno bude menej, možno viacej, ale keď sa vyhrá bude všetko v poriadku. Dnes sa však nevyhralo, lebo došlo mužstvo z Radimova a proste vyhralo, čo asi niekto ťažko znášal, ale taký je život.

O týždeň privítame na našom ihrisku chlapcov s Jablonice, cez týždeň potrénujeme a pripravíme sa na ďalší verme, že lepší futbal aký bol dnes. 

Ďakujeme.             

 

Majstrovský zápas Radimov - Rohov 5:0 ... góly: P.Kessl 2, R.Drápal, R.Valla, J.Urbánek /11m/.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 19.3.2017 - 15,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek, R.Valla, J.Urbánek-R.Balážik, R.Drápal, A.Šebesta-P.Božek, P.Kessl, A.Foriška /K/-na striedanie M.Krempa, R.Hlaváč, O.Masaryk, M.Masaryk, L.Krchňavý, L.Černek, T.Kozány.

Komentár k zápasu:

Dnes sme nastúpili na náš prvý domáci zápas v jarnej časti, súperom nám boli chlapci z Rohova. Na vcelku dobre pripravenom teréne sme si zmerali sily s mužstvom okupujúcim stred tabuľky a svojim fanúšikom sme chceli predviesť dobrú hru a výsledok.

Od začiatku a prakticky po celý zápas sme súpera priklincovali k jeho 16-ke a obranu dostávali pod tlak. Už v 4 min zápasu unikol po pravej strane náš P.Božek, loptu naservíroval svojmu "parťákovi" z útoku P.Kesslovi a ten nemal problém už do opustenej brány skórovať. Naši hrali ďalej, súper bránil a druhý gól visel na vlásku. Ten aj došiel v 18 min. keď s takmer identickej situácie, ale z ľavej strany loptu servíroval P.Božek a tentoraz k nohám R.Drápala. O ďalších 5 min. bolo rozdielom triedy, keď skrumáž v 16-ke zužitkoval umnou umiestnenou strelou R.Valla. V tomto momente bolo viac-menej rozhodnuté a po ďalších 70 min. zápasu sa hral futbal priemernej úrovne, naši hrali, snažili sa kombinovať, ale hostia už zabetonujúc vlastnú 16-ku inkasovali len 2x, keď najskorej hneď po zmene strán svojim druhým gólom P.Kessl a potom v 53 min. po faule na P.Božeka sa s 11m nemýlil J.Urbánek. Hostí od vyššej prehry zachránil dobre pozične chytajúci brankár a naše už nedôraznejšie zakončenie.

Zhodnotiac celý zápas chlapci z Rohova svojim výkonom sklamali, od nich sme boli zvyknutý na slušný futbal a bolo vidieť, že cez zimu sa oslabili o svojich pár skúsených hráčov. Nič to však nemenilo na celkovom rezultáte zápasu, ktorý mohol aj byť aj vyšší. Domáci trávnik sme v jarnej časti pokrstili vysokým víťazstvom a slušným futbalom aje keď zo súperom sa menil aj na priemerný.

O týždeň cestujeme na ďalší šláger kola medzi aktuálne najvyššie umiestnenými mužstvami pobiť sa o dobrý výsledok a predviesť dobrý výkon. Za ten dnešný chlapci ďakujeme.    

 

 

Majstrovský zápas Borský Svätý Jur - Radimov 2:5 .... góly: A.Šebesta 2, P.Kessl 2, J.Urbánek.

Miesto konania: ihrisko B.Sv.Jur, 12.3.2017 - 14,30 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek, M.Krempa, J.Urbánek-R.Balážik, R.Drápal, R.Valla, A.Šebesta-P.Božek, A.Foriška /K/-na striedanie P.Kessl, O.Masaryk, D.Krchňavý, R.Hlaváč.

Komentár k zápasu:

Šláger kola ako sa patrí, nechýbalo nasadenie, tempo hry, pekné futbalové akcie a korenie futbalu-góly. Bol to jeden kvalitný kolektívny výkon našich chlapcov, ukázali charakter a vôľu ísť za víťazstvom. Zápasy s B.Jurom bývajú vyrovnané, na ich pôde sme spravidla ťahávali sa kratší koniec, ale dnes to bolo všetko inak.

Úvod stretnutia sme však po malej chybe obrany nezachytili, keď dôraz domáceho útočníka a našom zaváhaní skončil gólom v našej sieti. Domácich na úvod tento moment povzbudil, ale naši chlapci boli častejšie u ich bránky a prišli aj šance. Najskorej sa nepresadil 2x R.Drápal, po ňom aj A.Šebesta, P.Božek a tutovku už do prázdnej brány zahodil R.Balážik. Na domácu bránu sa valil jeden útok za druhým a bolo len otázkou času kedy dojde k vyrovnaniu. To sa aj dostavilo, keď po centri z pravej strany sa presadil hlavou J.Urbánek. Domáci však po asi tretej návšteve u našej brány sa druhýkrát presadili v 40 min, keď peknú kombinačnú akciu zakončil nikým nekrytý hráč domácich a tí šli do polčasového vedenia 2:1.

Do druhého polčasu naši chlapci nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok, domácich sme od 46 min. jasne prevyšovali, dochádzal im postupne dych a prichádzali aj góly v ich sieti. Najskorej sa v 62 min.presadila naša zimná posila P.Kessl, keď doklepol loptu z hranice 5-ky, po ňom sa v rozpätí 4 min od 73-78 min presadil tiež dorážkami do už opustenej brány A.Šebesta a výsledok ešte priklášlil opäť P.Kessl, keď po rohu sa pekne presadil hlavou 2:5. Zo šancí ešte A.Foriška nastrelil žrď, samého zoči-voči P.Božeka vychytal brankár a R.Hlaváč vo výbornej pozícii z hranice 16-ke prestrelil. Domáci pohrozili v snahe zvrátiť výsledok asi 3-4x, ale už bez zakončenia.

Čo dodať ? Zápas sa prítomným dovákom musel páčiť, terén bol po zime ešte nerovný, ale hral sa futbal na veľmi slušnej úrovni. Donieslo ho hlavne hosťujúce mužstvo, ale domáci boli zdatným súperom, dnes to však na lídra súťaže nestačilo. Z tejto pôdy si dnes odvážame zaslúžené víťazstvo, po výbornom kolektívnom výkone a burácalo sa v hosťujúcej šatni. Nebodovali sme tu viacero rokov, ale dnes všetko zmenili. Chlapci ďakujeme.    

 

Majstrovský zápas Radimov - Radošovce 4:3 .... góly: R.Valla, A.Foriška, R.Drápal, J.Urbánek /11m/.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 6.11.2016 - 13,30 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-R.Chudý, R.Čavojský, M.Krempa, P.Urbánek-R.Valla, A.Šebesta, R.Drápal-A.Foriška /K/, P.Božek na striedanie O.Masaryk, R.Hlaváč, J.Urbánek, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

Posledné, upršané jesenné kolo doviedlo na našu pôdo chlapcov z Radošoviec, na dobre pripravenej hracej ploche sa hral slušný a dramatický zápas, v ktorom nebola núdza o zvraty a nakoniec sa dohral v nervóznom duchu.

Od začiatku sme priklincovali súpera k 16-ke, skúšali z ľava, z prava a dostávali súpera pod tlak. V prvej šanci zápasu sa ocitol P.Božek, ale brankár hostí dobre zachránil. Skóre sa menilo v 11 min., keď vymietol šibenicu z 20 m R.Valla. Naši chlapci boli aktívny, s loptou častejšie na svojich kopačkách. Druhý gól pridal o 6 min. A.Foriška, keď center z ľava R.Drápal hlavičkou ešte nepremenil, ale dorážkou sa Aleš nemýlil. Keď si to R.Drápal vynahradil v 33 min. a peknú akciu z pravej strany zakončil. Do šatní sa išlo s rozdielom triedy skóre, keď ešte 2x sme opečiatkovali žrď a niektoré akcie až príliš "šperkovali".

Po zmene strán sme v snažení o navýšení skóre zabudli na zadné vrátka a hostia rýchlou akciou v 47 min. znížili a "vrátili" sa do zápasu. Podľa nášho názoru zlomovou situáciou zápasu bola asi 58 min., keď likvidačný zákrok na nášho A.Šebestu od hosťujúceho stópera v ich 16-ke nebol potrestaný 11 m a žltou kartou rovnajúcou sa ČK a hra išla ďalej. Andrej bol samozrejme nútený striedať a z ihriska po zápase odchádzal krívajúc a uvidíme čo ukážu ďalšie dni a rozsah zranenia. Po tomto momente si aj naši chlapci vybrali asi najhoršiu 15 min v jesennej časti, nechali si vstreliť po akcii takmer rovnakej z pravej strany 2 góly, aj keď ten tretí bol podľa nášho názoru z jasného ofsajdu, ale postranného sme aj my nezmyselne súhlasili s tým, že sa v 2 polčase presunul na opačnú stranu a mával ofsajdy znova len nám. Keď sme písali min.týždeň o situácii, ktorá sa len tak nevidí, tento krok sme tiež asi vo futbale nevideli, že v jednom zápase, v ktorom sú len 2 rozhodcovia postranný kontroluje len 1 mužstvo. Všetci dobre vieme, ako ťažko je hlavnému rozhodovať zápasy a rizikové ofsajdové situácie keď nemá na "lajne" asistenta. Ale za chyby sa platí a my sme zaplatili.

Zápas bol razom remízový, na naše pomery netradičný a museli sme sa s touto situáciou vysporiadať. Snahu našim chlapcom nemožno uprieť, mali sme 2x R.Hlaváčom tutovky, ostreľovali sme, ale bez zakončenia. Treba chlapcov z Radošoviec vyzdvihnúť bojovali a snažili sa, mali tiež 2 šance, ale zápas smeroval do remízového konca. V nadstavenom čase došlo k spornej situácii, keď hosťujúci stóper, ktorý asi už pol hod nemal na ihrisku čo robiť nakopol nášho R.Fruhaufa a rozhodca ukázal na biely bod, 11 m s prehľadom zakončil J.Urbánek.

Túto situáciu ťažko niesli ani nie až tak hráči ako fanúšikovia hostí, keď reklamovali nie že sa nemal kopať 11 m, ale že už bolo po čase, na svetelnej tabuli svietilo 92 min. t.j.že rozhodca pretiahol nevieme či pol minuty či minutu. Rozhodca má však hodinky na ruke a prevažne podľa nich by sa mal riadiť. Vlnu nespokojnosti dávali najavo, obviňovanie typu Radimov to nepotrebuje nebudeme komentovať. Ak nestranný futbalový fanúšik povie, že zápasu by svedčala remíza tak fakt nevieme či je objektívny. Hosťom vyšli 3 brejky, z minima vyťažili maximum, ale to bolo všetko. Bojovali, snažili sa, ale posúdiac celý zápas mali sme navrch. Trošku nás mrzí táto nervózna bodka za  jesennou časťou, ale futbal býva občas aj taký.

Dnešným víťazstvom sme zakončili úspešné ťaženie jesennou časťou, nepoznali sme na jeseň trpkosť prehry a "ťaháme" aktuálne 15 zápasovú šnúru bez prehry. Vypracovali sme si 11 bodový náskok a čaká nás zimná prestávka, ktorú akútne potrebujeme, máme viacero zranených hráčov a futbal na tej najvyššej úrovni v rámci okresu chce kopu snaženia a roboty. Štatistike sa ešte na našej stránke neskorej trocha povenujeme.            

 

Majstrovský zápas Šajd.Humence - Radimov 0:6 ... góly: P.Božek 2, R.Drápal, A.Šebesta, A.Foriška, R.Fruhauf.

Miesto konania: ihrisko Š.Humence, 30.10.2016 - 14,30 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-P.Urbánek, R.Čavojský, M.Krempa, R.Fruhauf-R.Valla, R.Drápal, A.Šebesta-O.Masaryk, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie J.Urbánek, M.Masaryk, R.Hlaváč, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

V dnešnú "preddušičkovú" nedeľu sa stretli mužstvá z opačných koncov tabuľky a v podstate tomu zodpovedal aj priebeh zápasu. Boli sme aktívnejším a jednoznačne lepším mužstvom, domáci sa síce snažili, ale dnes na ich pôdu docestoval líder a jednoznačne ich pokoril.

My sme mali raketový nástup do zápasu, keď už v 2 min. kolmicu dopredu predĺžil nechcene domáci hráč v poli rovno na nohy nášho P.Božeka a ten už vedel čo s loptou 0:1. Domáci asi pamätajúci sa na náš posledný zápas na tejto pôde, keď za 20 min.zápasu bolo 0:5 mysleli na zadné vrátka, prehusťovali obranu a snažili sa hrať viacej dopredu na hrotových hráčov. Ich aktivita však končila na hranici 16-ky alebo sa "kopali 2 rohové kopy. Hrali systémom nakopavaných lôpt na svojich 2 rýchlonohých útočníkov, ale bez poriadneho zakončenia. Zato hrmelo na ich strane, keď v 26 min. potiahol akciu uzdravený A.Šebesta a naservíroval loptu A.Foriškovi a ten nekompromisne zakončil. Túto akciu si obidvaja zopakovali už o 5 min. ale Aleš tentoraz prestrelil. V ďalšej tutovke sa objavil následne P.Božek, ale jeho vyloženú šancu zmaril domáci dobre chytajúci brankár. S ďalšej aktivity sme vyťažili len štandartky, rohové kopy a pár závarov pred domácou bránou.

V našom dnešnom komentáre by sme chceli špeciálne vyzdvihnúť málo vídanú alebo takmer nevídanú fair play akciu zo 44 min., keď po strete nášho R.Čavojského a domáceho útočníka sa na počudovanie kopala 11 m, ale domáci chlapci ju zahrali do rúk nášho brankára a tým dali najavo, že futbal hrajú predovšetkým oni na ihrisku a nie hlavný arbiter, ktorý žiaľ dnes bol najslabší článok na ihrisku, hlavne ten so zastávkou v ruke. Klobúk dole chlapci, málo vídaný čin ....

V druhom polčase už hralo len 1 mužstvo, zápas sa chvíľami menil na exhibíciu a postupne po pekných akciách sa presadili P.Božek, A.Šebesta, R.Drápal a hlavou R.Fruhauf. Chlapci si z chuti zahrali na dobrom teréne, zápas doviedli do víťazného konca a rozdielom 2 tried zvíťazili. Chceli by sme vyzdvihnú domáce slušné prostredie, či už na ihrisku alebo v hľadisku, ktoré bývalo veľmi búrlivé a nežičlivé. Dnes to však neplatilo a bol to jeden slušný zápas, taký by sme si radi predstavovali na súperových ihriskách. Domáci športove uznali futbalovú kvalitu a chceme sa im za to poďakovať. O tomto by asi mal byť futbal, chlapci s obidvoch táborov sa slušne zišli a rozišli.

V poslednom jesennom kole hostíme v derby stretnutí Radošovce s cieľom zavŕšiť ďalšie úspešné ťaženie jesennou časťou súťaže.      

 

 

Majstrovský zápas Radimov - Kopčany 2:0 ... góly: O.Masaryk, R.Drápal.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 23.10.2016 - 14,30 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-P.Urbánek, R.Čavojský, M.Krempa, I.Krchňavý-R.Valla, R.Drápal, R.Hlaváč-O.Masaryk, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie R.Chudý, J.Urbánek, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

Predposlednú októbrovú nedeľu sa hralo v Radimove derby, na našu pôdu docestovali chlapci z Kopčian. Očakával sa zaujímavý zápas lídra s ambicióznym súperom z hornej polovice tabuľky. Ako to však už v derby-stretnutiach býva, objavili sa aj emócie, nervozita, ale futbal to bol vcelku dobrý, zo šancami na obidvoch stranách.

Futbal sa hral za veterného počasia, ktorý pôsobil chladným dojmom a celkove ubral z futbalovej krásy, ktorými obidve mužstvá disponujú. Na našej strane bolo viacero absencií, do zápasu pre chorobu a zranenia vôbec nezasiahli A.Šebesta, D.Krchňavý, L.Krchňavý, T.Kozány, dlhodobe zranený I.Provazník, T.Kocák a pracovné povinnosti mali R.Fruhauf, M.Masaryk. Zo širšieho kádra sa ku slovu dostávajú chlapci z lavičky, ktorý si aj dnes z Kopčanmi poradili. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko, súper bol dobre fyzicky pripravený, organizovaný až na to zbytočné rečnenie a nadávky rozhodcovi. V našich radoch dnes vynikol brankár T.Dohnálek, obranu režíroval R.Čavojský a agilný P.Božek pripravil O.Masarykovi a R.Drápalovi góly ako na podnose. Bol to však jeden dobrý kolektívny výkon proti dobrému súperovi.

Dnešným víťazstvom sme sa 2 kolá pred koncom jesennej časti stali jej víťazom a pri nedostižnom 8 bodovom náskoku sa posadili na celkové prvé miesto po jeseni.

Do konca súťaže nám ostávajú ešte 2 zápasy, cestujeme do Š.Humeniec a doma v záverečnom kole hostíme Radošovce. V tejto časti súťaže aj tak ako ostatné mužstvá máme viacero zranených chlapcov a čakáme na zimnú prestávku, doliečiť zranenia a oddýchnuť si.

Ešte by sme touto cestou chceli aj my vysloviť názor na fungovanie futbalu v rámci našej oblasti, ktorý čítame od ostatných klubov. Futbal v Radimove robíme a sústreďujeme sa naň, podávať dobré výkony, potešiť domácich a aj súperových fanúšikov dobrým futbalom a hrou, po zápase si slušne podať ruky a v pondelok ísť plniť si pracovné povinnosti. Chlapcov a fanúšikov nabádame k slušnému vystupovaniu a práve od nás by mal podľa nášho názoru vyjsť ten prvý impulz, aby nedochádzalo k zbytočným ťahaniciam smerom od našich hráčov alebo fanúšikov. Fakt, že sa však stretávame s opakom u niektorých klubov, kde nás čakajú vulgarizmy a veci, ktoré vonkoncom k slušnému správaniu jednoducho nepatria tiež stojí na zamyslenie sa. Neriešenie a prehliadanie týchto vecí smeruje a vyúsťuje potom ku tomu, že sa niekto proste "pobije" na ihrisku, čo už je ten spodok kam môže futbal klesnúť. Hrajme všetci futbal, nenadávajme si a fair play sa merajme na ihrisku a nie v hľadisku alebo zeleným stolom. Ďakujeme.           

 

Majstrovský zápas Kúty - Radimov 0:1 ... gól: vlastný

Miesto konania: ihrisko Kúty, 16.10.2016 - 15,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, R.Valla, K.Krempa, R.Chudý-R.Hlaváč, R.Drápal, R.Fruhauf-O.Masaryk, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie J.Urbánek, M.Masaryk, D.Krchňavý.

Komentár k zápasu:

V dnešnú slnečnú nedeľu sme vycestovali do Kútov, s cieľom získať dajaký ten bodík do tabuľky pravdy a po "doobednej" prehre nášho priameho prenasledovateľa - chlapcov z Hlbokého sa osamostatniť v tabuľke.

Na obidvoch stranách chýbali viacerí hráči, na tej domácej po incidente v B.Mikuláši a na tej našej pre choroby a zranenia. V podstate tomu zodpovedalo aj dnešné dianie na ihrisku, hral sa futbal priemernej úrovne, chýbali oku lahodiace akcie a pekné futbalové momenty. Hre chýbala myšlienka, gólová prihrávka a bol slabší pohyb.  Do prvej šance zápasu sme sa dostali my, keď center z pravej strany nikto z našich nedokázal umiestniť medzi tri žrde. Prvých 20 min. zápasu sme boli aktívnejším mužstvom, častejšie s loptou na kopačke a viacej sa tlačili pred bránu súpera. Boli z toho však len 2-3 sľubné šance, ale postupne A.Foriška, P.Božek a R.Drápal sa z nich nepresadili. Druhú polovicu prvého polčasu sa hostia osmelili, viacej kombinovali a snažili sa o vstrelenie vedúceho gólu. Z tejto aktivity však tiež vyťažili 3-4 sľubné šance, ale takisto ich zahodili. Tak sa skončil prvý polčas bez gólov.

Do toho druhého polčasu a prakticky počas celého priebehu sme boli zase my aktívnejším mužstvom, domáci boli viacmenej neškodný a na domácej pôde predviedli slabší futbal. My sme taktiež vačšinou končili u 16-ky a do poriadnej tutovky sa tiež nedostali. Jedna mohla vyjsť, keď v 70 min po závare pred domácou bránkou lopta poskakoval po 5-ke, ale naši chlapci ju nedokázali do brány doraziť. O 3 min, však vyšiel prienik do domácej obrany, keď po rýchlom vhadzovaní obišiel 2 hráčov R.Drápal a jeho center si domáci A.Šimek poslal do vlastnej brány 0:1.

Po tomto momente sa hra odohrávala hlavne medzi 16-kami, viacej autov, faulov a hra sa kúskovala. Domáci ešte v závere mali 2 šance na vyrovnanie, ale nejskorej hlavou a potom strelou vedľa sa nedokázali presadiť.

Dnes si z Kútov opäť po roku odvážame 3 body za víťazstvo, v zápase sme mali mierne navrch a boli sme futbalovejším mužstvom. Po polroku zavinenej zranením sa do zostavy vrátil J.Urbánek a tak ako bolo u neho zvykom nesklamal. Týmto víťazstvom sme sa osamostatnili vo vedení súťaže a pomaly kráčame za našim cieľom. O týždeň isto v zaujímavom derby zápase privítame chlapcov z Kopčian a na domácej pôde chceme predviesť kvalitný výkon a potešiť domáceho fanúšika.    

 

 

Majstrovský zápas Radimov - Cerová .... 11:0 góly: P.Božek 4, A.Foriška 3, R.Drápal, O.Masaryk /11m/, I.Krchňavý, R.Valla.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 9.10.2016 - 15,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-P.Urbánek, R.Čavojský, M.Krempa, I.Krchňavý-R.Drápal, R.Valla, R.Fruhauf-O.Masaryk, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie M.Masaryk, R.Chudý, R.Hlaváč, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

Opäť na domácej pôde sme dnes nastúpili na náš ďalší zápas v jesennej časti súťaže a privítali sme chlapcov s Cerovej, ktorích dnes do Radimova docestovalo len 11. Dnes to bol gólostroj ako sa patrí a zastavil na ďalšom zápise do našej kroniky na čísle 11, čo je najvýraznejšie víťazstvo v pôsobení nášho mužstva v tejto súťaži.

Naši chlapci si dnes s chuti zahrali a zastrieľali, súpera jednoznačne prehrali, prestrieľali a uštedrili mu debakel. Akcie a góly sa striedali ako na bežiacom páse a už polčasový výsledok 8:0 predvídal dvojciferné víťazstvo, ktoré sa napokon aj dostavilo a chlapci pripravili prítomným divákom predstavenie, ktorým ich potešili. Štyrmi gólmi sa blysol P.Božek a hetrikom náš historicky najlepší strelec A.Foriška. "Cerovania" však chceli hrať futbal a v prvom polčase mali aj šance, ale nezakončili ich presne alebo ich zmarila naša obrana alebo pozorný T.Dohnálek. Druhý polčas sme prestriedali naše rady a súpera už ušetrili od vyššieho výsledku. Góly padli po pekných akciách, individuálnych výkonoch a oku lahodiacej a exportnej strele R.Drápala. Chlapci podali jeden z najlepších výkonov jesene a pokrstili nové dresy v ktorých nastúpili tým najlepším spôsobom.

Dnes to bola kanonáda a jednoznačný výsledok. Chlapci ďakujeme. O týždeň cestujeme do Kútov s cieľom pripísať si ďalšie plusové body v tabuľke pravdy. 

 

Majstrovský zápas Radimov - Rybky .... 5:1 góly: R.Drápal 2, A.Šebesta 2, P.Urbánek.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 2.10.2016 - 15,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, R.Valla, M.Krempa, I.Krchňavý-R.Drápal, A.Šebesta, R.Fruhauf-P.Božek, A.Foriška /K/, O.Masaryk-na striedanie M.Masaryk, R.Chudý, R.Hlaváč, D.Krchňavý.

Komentár k zápasu:

V Radimove sa hral šláger kola, nakoľko sa stretli prvé a štvrté mužstvo tabuľky. Na našu pôdu pricestovali chlapci z Rybiek, náš tradičný súper, či už v zimnej príprave alebo samozrejme v sútaži. Ten, kto prišiel neskorej alebo "tak akurát" asi ani nevidel alebo zmeškal prvý gól, ktorý už v 1 min zápasu po chybe našej obrany vsietil hosťujúci V.Obuch. Tento gól sme hosťom v podstate darovali našou chybnou rozohrávkou a hostí sme "dostali" do vedenia. V podstate celých prvých 10 min. zápasu bola hra taká rozháraná z našej strany a poznačená hosťujúcim vedením, hostia dobrým pressingom a posilnení rýchlym vedením sa snažili hrať pred našou bránou. Z tejto aktivity vyťažili ešte jednu jedovku, ktorú vytesnil na roh náš brankár a 3 rohové kopy. Koncepciu im isto narušili 2 nútené striedania. Postupom času naberal na aktivite aj domáci favorit a snažil sa viacej dostávať súpera pod tlak. V prvej šanci "vyprášil" rukavice hosťujúceho nie celkom istého brankára R.Fruhauf, ale po štandartke P.Božeka v 14 min. sa zblízka hlavičkou nemýli R.Drápal a vyrovnal. Loptu sme mali postupne častejšie na svojich kopačkách, pohrozil A.Šebesta, P.Božek. V 39 min. po rýchlom prebraní lopty však z 25 m napriahol A.Šebesta a posadil nás do polčasového vedenia. Za zmienku stojí ešte pekná akcia na ktorej konci bol P.Urbánek, ale brankár bol na mieste.

Do druhého polčasu sme išli s cieľom navýšiť a poistiť vedenie. Hostia však tiež chceli hrať futbal a tak sa hral vcelku svižný a aktívny futbal na obidvoch stranách. Misku váh na našu stranu priklonil v 62 min. A.Šebesta, keď málo vídaným spracovaním s výkopu brankára si loptu "hodil" za obranu hostí a tá aj s brankárom boli v úlohe štatistov 3:1. Hosťom pomaly ubúdali sily, síce sa snažili o kombináciu, ale hrmelo na ich strane.  V tutovkách zoči - voči brankárovi sa ocitli postupne A.Foriška 2x, P.Božek, brvno jedovkou opečiatkoval M.Krempa a až striedajúci M.Masaryk videl lepšie postaveného R.Drápala v 77 min. a ten už vedel čo s loptou 4:1. Výsledok ešte o ďalších 5 min. priklášlil P.Urbánek, ktorý po peknom priťuknutí A.Šebestu sa presadil ešte utešenejšou a umiestnenou strelou a stanovil tak konečný výsledok.

Dnes si chlapci z chuti zahrali a zastrieľali. Súper z Rybiek bol však ako u neho býva zvykom slušným a dobrým súperom, dnes to však na nás bolo málo a v zápase sme boli lepším a efektívnejším mužstvom.

Do našej brány sa dnes postavil po 3-ročnej prestávke zavinenej dlhým zranením Michal Kotvan. Michal, týmto Ťa opäť vítame u nás a tak ako si prestal tak si aj začal - s rutinou a prehľadom. Radimov je pre Teba a nás srdcovkou .... ďakujeme.

O týždeň sa predstavíme opäť na domácej pôde, keď privítame chlapcov z Cerovej.

 

Majstrovský zápas Borský Mikuláš - Radimov 0:0

Miesto konania: ihrisko B.Mikuláš, 25.09.2016 - 16,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-R.Fruhauf, L.Krchňavý, M.Krempa, P.Urbánek-R.Drápal, R.Valla, A.Šebesta-P.Božek, D.Krchňavý, A.Foriška /K/ na striedanie O.Masaryk, M.Masaryk, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Po pol roku sme sa predstavili opäť na pôde B.Mikuláša, z posledného merania síl na tejto pôde sme si doniesli zmiešané pocity a žiaľ tak tomu bolo aj dnes. Naše komentáre sa snažia stručne komentovať stretnutie, pre fanúšika zo Záhoria doniesť pár informácií a slušnou a vhodnou formou informovať o našich zápasoch. Žiaľ dnes nám to asi nepôjde, nakoľko to čo sa opakuje v B.Mikuláši nemá asi so slušným správaním a futbalovosťou nič spoločné, či už na ihrisku alebo v hľadisku. Vážime si ľudí, ktorí hrajú alebo prídu na futbal a povzbudia svoje mužstvo, kvalitným futbalovým kádrom a slušným vystupovaním chlapcov a divákov chceme byť prínosom v tejto súťaži. Keď však dojde človek na "Búre" zo zvesenou hlavou a nechápavosťou odchádza a neviem či sme sa o tom len my presvedčili. Prehnaná, tvrdá hra od domácich hráčov, skoro vždy sa končiaca hraním hráčov a nie lopty, vulgárne gestá z hľadiska typu "jebni ho" svedčia o pomeroch futbalu v týchto končinách. Ťažko je dnes hodnotiť futbal ako taký, podľa nášho názoru dnes opäť na tejto pôde zaplakal. Naši chlapci nepredviedli optimálny výkon, boli sme síce po celý zápas futbalovejší, ale len po 16-ku. Na vyloženejšie šance to bolo tak 3:3 a domáci podali bojovný kolektívny výkon, veď na koho iného by sa išli vytiahnuť, ako nie na nás. Ale skutočne asi nemuseli takouto formou, veď ľudia idú v pondelok ráno do práce. "Okopaný jak žito" viacerý chlapci odchádzali späť do Radimova a sme zvedavý koľko sa ich zíde v utorok na tréningu. Hanlivé gestá a urážky jednoducho ku športu nepatria, nech sme v ktorej-koľvek končine. Je nám veľmi ľúto, že toto patrí k futbalu. U niektorých hráčov sa viacerý fanúšikovia zhodli na tom, že čo stret to faul a pri takomto štýle sa asi hrať pekný futbal nedá, len čo najrýchlejšie sa "zbaviť" lopty. Niektorý domáci funkcionári sa dožadovali kariet na našej strane, ale rozhodca ich "schladil" vyjadrením, že keby mal kartovať tak by sa na domácej strane skorej začervenalo. Zápas sa napokon skončil bezgólovou remízou, za víťazstvom sme nešli až tak ako by sme mali, ale prihliadnuc na viaceré okolnosti sa ani nečudujeme.

O týždeň hostíme Rybky, veríme, že si futbalu užijeme viacej ako v dnešnú nedeľu.

 

 

Majstrovský zápas Radimov - Koválov 3:1 .... góly: R.Drápal 2, A.Šebesta.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 18.9.2016 - 16,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-T.Kozány, R.Valla, M.Krempa, P.Urbánek-R.Drápal, R.Fruhauf, A.Foriška /K/- P.Božek, A.Šebesta, D.Krchňavý-na striedanie R.Chudý, R.Čavojský, M.Masaryk, R.Hlaváč, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

Jesenná časť súťaže sa nám "prehupla" do svojej druhej polovice a my sme ju otvorili zápasom so súperom z opačnej polovice - Koválovom. Úvodom môžeme povedať, že dnešný náš súper predviedol najfutbalovejší výkon za posledné roky čo spolu hráme, chcel hrať futbal aj keď sa nevyhol pasážam odkopávania lôpt ako sme boli od neho zvyknutý na našej pôde.

Prvý polčas sa hral medzišestnástkový futbal, s málo šancami a z našej aktivity sme prvých 35 min. vyťažili viaceré štandartné situácie, rohové kopy a nastrelenú spojnicu. Chlieb sa začal lámať s príchodom polčasovej prestávky, keď najskorej R.Drápal "angličákom" otvoril v 41 min. skóre a po ňom tvrdou strelou z 20 m v 44 min. A.Šebesta poistil naše vedenie a stanovil polčasový výsledok. Hostia ohrozili našu bránu za prvý polčas asi 3x, keď ich strely mierili vedľa našej brány.

Do druhého polčasu nastúpili lepšie hostia, keď už v 48 min. nás prekvapil utešenou strelou z 30 m hosťujúci V.Labaš, čo v podstate ovplyvnilo aj priebeh druhého polčasu. Hostí tento gól povzbudil a nezavreli až tak svoju 16-ku a snažili sa ako tak aj oni. Domáci favorit však prekvapenie nepripustil a po ďalších 2 brvnách a 2 tutovkách D.Krchňavého a A.Forišku sa presadil taktiež zo štandartky v 83 min. R.Drápal. Predtým sa ešte začervenalo, keď po 2ŽK za protesty videl ČK hosťujúci J.Slezák.

Naši chlapci boli počas celého zápasu lepším mužstvom, hostia došli s taktikou neinkasovať veľa a nakoniec môžu byť a boli s výsledkom spokojný. My sme predviedli slušný výkon, chlapcom nemožno uprieť snahu aj keď sme sa pár nepresnostiam nevyhli. Súper však bol vcelku disciplinovaný a už s príchodom asi 14-15 hráčov do Radimova bolo vidieť posun vo futbalovosti.

Za ďalším zápasom cestujeme o týždeň do B.Mikuláša potvrdiť dobrý výkon a pripísať si do tabuľky pravdy ďalšie plusové body. 

 

 

Majstrovský zápas Dubovce - Radimov 2:4 .... góly D.Krchňavý 2, R.Drápal /11m/, P.Božek.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 11.9.2016 - 16,30 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-I.Krchňavý, R.Valla /K/, M.Krempa, P.Urbánek-R.Drápal, R.Fruhauf, R.Hlaváč-A.Šebesta, P.Božek, D.Krchňavý-na striedanie O.Masaryk, R.Chudý, M.Masaryk, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

V Dubovciach v nefutbalovom horúcom počasí sa stretli nováčik s majstrom, aby si v 6.kole MO ObFZ Senica po dlhšej odmlke zahrali derby stretnutie. V početnej diváckej kulise /v hojnom počte aj naši fanúšikovia z Radimova/ sa hral priemerný, medzišestnástkový futbal. Domáci nastúpili v plnej sile a my sme, ako už to v takmer každom zápase sa stáva zvykom, mali absentujúcich chlapcov.

Po úvodnom oťukávaní sme ako prvý udreli my, keď v 4.min akciu po pravej strane potiahol P.Božek, vymenil si loptu s A.Šebestom a ten spätnou prihrávkou našiel nekrytého D.Krchňavého a ten sa nemýlil 0:1. Domáci sa snažili o kontru, ktorá im vyšla v 12 min. keď nevieme či myslený center alebo umiestnená strela M.Rampáčka zapadla za nášho brankára. Potom sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale bez poriadnej šance alebo zakončenia. Nám však ďalšia akcia vyšla v 36 min, keď na jej konci stál D.Krchňavý a zblízka dorazil loptu do siete. Šance mali ešte P.Božek-strela a brankár na mieste, R.Hlaváč v sľubnej pozícii hlavička nad a A.Šebesta do pripraveného brankára. S takmer odchodom do šatní v 45 min. domácim vyšla akcia, keď po rýchlom vhadzovaní a zaváhaní našej obrany sa presadil zblízka D.Helt.

Do druhého polčasu sa obraz hry nemenil, hral sa priemerný futbal s minimom šancí. Naši chlapci však boli o krôčik nebezpečnejší a o ten povestný krôčik išli za víťazstvom a priklonili ho v 76 min, keď po štandartke sa lopta dostal k M.Krempovi a jeho gólovú hlavičku vyrazil rukami z bránky domáci hráč M.Szantai a po svojom asi 8 min.pobyte na ihrisku putoval predčasne pod sprchy a za ten čas ešte stihol "spacifikovať" nášho D.Krchňavého, ktorý musel striedať. R. Drápal penaltu bezpečne premenil. Po tomto momente domácim nezostali už sily na ďalší zvrat a vyrovnanie, zato my sme výsledok ešte priklášlili v 90 min P.Božekom, ktorý sa sám zoči-voči brankárovi nemýlil. Výsledok mohol byť ešte výraznejší, ale šance pozahadzovali A.Šebesta, P.Božek-brvno a R.Drápal-nad bránku a sľubnú štandartku P.Uránek zahodil.

Dnes to bol ťažký zápas, domáci boli povzbudený víťazstvom z B.Mikuláša a chceli sa nás "vytiahnuť". Dnes to však nestačilo a víťazstvo sme si nenechali ujsť. V ťažkom zápase sme vyhrali a odnášame si s našimi fanúšikmi 3 upracované body. Mrzia náš však zranenia Krchňavých, ktorí striedali a uvidíme ako to bude vyzerať. V ďalšom zápase privítame na domácej pôde Koválov a chceme dobrou hrou potešiť nášho fanúšika.    

 

Majstrovský zápas Radimov - Brodské 1:0 .... gól R.Drápal.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 04.9.2016 - 14,30 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-I.Krchňavý, R.Valla /K/, M.Krempa, P.Urbánek, M.Masaryk-R.Drápal, R.Fruhauf, R.Hlaváč-A.Šebesta, P.Božek na striedanie O.Masaryk, I.Štiak, R.Chudý, T.Kozány, A.Foriška, P.Junek. 

Komentár k zápasu:

Tak máme za sebou futbalový týždeň, keď sme v priebehu neho odohrali 3 zápasy, 2 vonku a 1 doma s bilanciou 7 získaných bodov. Ten posledný bol najťažší, keď ku nám pricestovalo vždy dobre poskladané a ambiciózne mužstvo Brodského.

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, keď v tom prvom mal navrch domáci favorit a v tom druhom zase chlapci z Brodského. Nutné povedať, že podali veľmi dobrý výkon, ale tou druhou pravdou je, že sme im to aj v 2.polčase umožnili. Hrali sme príliš pasívne, bez nápadu a myšlienky. Cez to všetko sme ťažkého súpera porazili najtesnejším rozdielom, keď sa tvrdou a umiestnenou strelou presadil v 13 min.R.Drápal. Ostatné šance či na jednej alebo druhej strane zostali nevyužité a tak sa výsledok už nemenil.

Sme radi, že s príchodom nášho mužstva sa dokáže aj súper na druhej strane "vybičovať" k dobrému výkonu, hrá sa futbal na slušnej úrovni a ľudia sa futbalom bavia. V tom vidíme prednosť nášho mužstva v tejto súťaži, že chce hrať futbal a slušným ponímaním futbalu ho robí zaujímavým. Dnešný zápas nám však nevyšiel podľa predstáv, ale svoju daň si zobrali asi aj akcie tohto víkendu, jedna z nich bola aj u nás v Radimove ....

Budúci zápas cestujeme na okresné derby k nováčikovi do Duboviec s cieľom predstaviť dobrý výkon a úroveň futbalu v Radimove.

 

 

Majstrovský zápas Šaštín Stráže - Radimov 1:4 .... góly: R.Drápal, A-Šebesta, A.Foriška, P.Božek /11m/

Miesto konania: ihrisko Šaštín Stráže, 1.9.2016 - 16,30 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-I.Krchňavý, L.Krchňavý, M.Krempa, P.Urbánek-R.Drápal, R.Valla, A.Šebesta, R.Fruhauf-P.Božek, A.Foriška /K/ na striedanie R.Chudý, I.Štiak, M.Masaryk, R.Hlaváč, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Na štátny sviatok sa predohrávali zápasy posledného kola, my sme vycestovali opäť von na pôdu dlhodobého účastníka krajskej súťaže. Hrali sme s ním prípravu a bol to vcelku zaujímavý zápas, domáci boli behavým mužstvom, mladší kolektív s perspektívou. Dnes však došiel na ich pôdu majster z Radimova a očakával sa dobý zápas.

Na úvod stretnutia mali domáci tutovku, keď slabšiu rozohrávku našej obrany vystihol domáci behavý útočník, ale vo vyloženej šanci mieril vysoko nad. Naši chlapci postupne preberali iniciatívu, čoho výsledkom bol úvodný gól, keď v 12 min.kolmicu do-behu dostal R.Drápal a nemýlil sa. Už o 6 min. nám typickú rýchlu výmenu lopty adresoval už do nekrytej brány A.Foriška. Potom sme sa a vlastne po celý zápas predháňali v zahadzovaní šancí, keď gól nepadol aj po tých najvyloženejších - do opustenej brány. Jeden však predsa ano, keď po centri P.Božeka sa nemýlil v 37 min. A.Šebesta. Domáci našu bránu za polčas ohrozili asi len 3x a vačšinou boli zatiahnutý na svojej polovici.

Po zmene strán sa s rozdielom triedy zápasom snažili ešte niečo urobiť, ale ich aktivita bola neefektívna. Za to my sme pozahadovali aj to najvyloženejšie a domáci mohli byť radi, že po faule na A.Forišku sa skóre po premenenej 11 m P.Božeka už ďalej nenavýšilo. O čestný úspech domácich sa postarali v 90 min., keď po rýchlom aute sa presadili ponad nášho vybehnuvšieho brankára.

Dnes nás chlapci potešili dobrým výkonom a víťazstvom. S chuti si zahrali na dobrom ihrisku a domácich prevýšili vo všetkých herných činnostiach. Bol to iný obrázok ako v Jablonici, bolo sa na čo pozerať.

Program pokračuje už v nedeľu, keď na domácej pôde privítame Brodské, isto v zaujímavom zápase dvoch popredných mužstiev v súťaži.      

 

Majstrovský zápas Jablonica - Radimov 1:1 ... gól R.Drápal

Miesto konania: ihrisko Jablonica, 28.8.2016 - 17,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-I.Krchňavý, R.Valla, R.Hlaváč, R.Chudý, R.Drápal, R.Fruhauf, A.Šebesta, O.Masaryk, P.Božek, A.Foriška /K/ na striedanie M.Masaryk, I.Štiak, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Na nepopulárnu pôdu do Jablonice /ako jediné mužstvo nás zdolalo v jarnej časti/ sme aj dnes došli a predviedli priemerný, skorej povedané slabší výkon. Toto ihrisko a prostredie nám vôbec nesedí, nevieme sa presadiť a vstreliť góly. Zápas sa napokon skončil remízou, keď domáci zahodili navyše pokutový kop. Komentár je stručný tak ako celý zápas nie je veľmi čo hodnotiť.

 

 

 

Majstrovský zápas Radimov - Hlboké 3:0 .... góly: D.Krchňavý, R.Drápal, P.Božek.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 21.8.2016 - 17,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-I.Krchňavý, L.Krchňavý, R.Valla, M.Masaryk-R.Drápoal, A.Šebesta, R.Fruhauf-D.Krchňavý, P.Božek, A.Foriška /K/-na striedanie O.Masaryk, R.Chudý, R.Hlaváč, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

Pred dnešným zápasom nám celé dopoludnie pršalo, ale pred ním sa vyčasilo a bolo na futbal pekné počasie. Pricestovali nám ku nám chlapci z Hlbokého, ktorí tu v poslednom meraní síl vyfasovali 10-tku. Dnes prišli lepšie pripravený a podali vcelku sympatický výkon, nedávali nám príliš priestoru a dobre bránili. My sme boli po celý zápas lepším mužstvom a vo všetkých herných činnostiach aktívnejším.  Hostia, tak ako sme už v Radimove zvyknutý, prišli z defenzívnou taktikou, s účelom čo najmenej inkasovať. Po celý zápas sa hralo v podstate na jednu bránu, ale hostia odolali na prijateľných 3:0. Prvou šancou zápasu s prezentoval A.Šebesta, ktorý z 20 m opečiatkoval žrď utešenou strelou. Sľubné šance mali aj M.Masaryk, P.Božek, A.Foriška a R.Drápal, ale nepremenili. Udrelo až po bratskej spolupráci Krchňavých v 32 min., keď Igor centroval a David skóroval. Keď už sa zdalo, že pôjdeme do šatní s jednogólovým vedením, biliardovú akciu zakončil v 45 min.R.Drápal a stanovil polčasový výsledok. Hostia pohrozili sa celý polčas len 2x, keď peknú strelu vytiahol náš brankár na roh a po rohovom kope zase naše obrana odvrátila.

Po zmene strán obraz hry pokračoval, naši dobíjalia hostia bránili. Dobrým výkonom sa blysol aj hosťujúci brankár, keď chytil ešte 3-4 gólové strely. Skóre sa menilo ešte v 48 min, keď si prihrávku P.Božeka stečoval do vlastnej siete obranca. Keď už viacej neprešlo, skóre zápasu sa uzavrelo na pre hostí veľmi prijateľných 3:0.

V dnešnom zápase si chlapci dobre zahrali aj keď obranný val sa im ťažko prekonával. Hostia boli pohyblivým mužstvom, ale samozrejme to na nás dnes nestačilo. Urobili však krok vpred, snažili sa a v slušnom zápase dobre obstáli.

Dnešný zápas urobí taktiež jeden zápis do našej kroniky, keď sa dnes prvýkrát predstavili v našom drese všetci pekne spolu bratia Krchňavých. Prajeme im ešte veľa futbalovej radosti a spokojnosti u nás v Radimove. Chlapci ďakujeme.

 

 

Majstrovský zápas Rohov - Radimov 0:3 .... góly: R.Drápal, P.Božek, A.Foriška.

Miesto konania: ihrisko Rohov,14.8.2016 - 10,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-R.Chudý, R.Valla, M.Krempa, I.Krchňavý-R.Drápal, A.Šebesta, R.Hlaváč-O.Masaryk, P.Božek, A.Foriška-na striedanie R.Fruhauf, M.Masaryk, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

Do Rohova sme si museli privstať, domáci majú štandartný hrací čas o 10,00 a tak sme na zápas cestovali v tomto netradičnom na futbal čase. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, keď ten prvý patril nám a ten druhý zase domácim. My sme ponúknuté šance premenili, domáci nie a tak skóre bolo na našej strane vyššie.

Ak by bolo za 10 min. 0:3 tak by to bol obrázok premenenia šancí, keď ani na 3x sa vo vyloženej pozícii nám nepodarilo prekonať domáceho brankára. Domáci nastúpili s jasnou defenzívnou taktikou, hru neotvárali a čakali čo my vymyslíme. Snahu nám nemožno uprieť, boli sme aktívnejším mužstvom a celý polčas sa až na pár okamihov odohral na strane domáceho mužstva. Prekonať defenzívu sa podarilo len R.Drápalovi v 30 min., po peknej individuálnej akcii a umiestnenej strele. Ostatné šance sme nepremenili alebo nás vychytal vcelku dobre chytajúci brankár. Tiež nutno spomenúť, že niektorý domáci chlapci zbytočne tých našich "dohrávali" a blysli sa aj pár nevyberanými zákrokmi.

Po zmene strán domáci chceli s výsledkom niečo urobiť, viacej sa tlačili na našu bránku a dostávali nás pod tlak. Zo svojej aktivity vyťažili nastrelenú tyč, pár štandartiek a rohových kopov a reklamovali 2 pokutové kopy, z ktorých 1 isto nebol, nakoľko nášho hráča nastrelili do tváre a nie ruky ako reklamovali. Keď sa nepresadili a šance nepremenili udrelo na druhej strane, keď rýchly protiútok zakončil P.Božek a pred koncom zápasu ešte aj A.Foriška. V samom závere ešte tutovku nepremenil A.Šebesta, ale to už na našom víťazstve nič nezmenilo.

Domáci po zápase hromžili na rozhodcu, ale gól mali možnosť vstreliť aj z hry a nedali. Naši chlapci majú aj na lepší výkon, dnes to celkom podľa predstáv nešlo, najmä v druhom polčase. Boli aj absencie na našej strane a do hry po dlhšom čase naskočili chlapci z menej zápasovou praxou. Nič to však nemenilo na našom triumfe a v ťažkom zápase, hovoríme v netradičnom čase, ktoré môže byť pre hostujúce mužstvo vždy hendikepom, sme vyhrali. O týždeň po 2-mesačnej pauze privítame chlapcov z Hlbokého s cieľom podania dobrého výkonu.

 

Majstrovský zápas Radimov - B.Sv.Jur 4:2 .... góly P.Božek 3, A.Foriška.

 

Stručný komentár:

Na hodovú nedeľu pred výbornou a početnou diváckou kulisou sa hral v Radimove veľmi dobrý zápas. Hostia-náš tradične nezdoľaný súper, s ktorým sme ešte počas ich pôsobenia v MO Obfz Senica nezvíťazili-sa aj dnes predstavili vo veľmi dobrom svetle. Na prvý a druhý gól dokázali odpovedať, ale na tie v poslednej 10 minútovke už odpoveď nenašli a dnes prehrali. Naši chlapci podali veľmi dobrý kolektívny výkon a išli za víťazstvom s ťažkým súperom, s ktorým sa "ťaháme" už 2 sezóny o prvé miesto. Dnes sme ťahali za dlhší koniec my a zaslúžene zvíťazili.

 

 

Majstrovský zápas :


09.8.2020 - 17,00 hod.


Radimov - Prečín


ihrisko Radimov
 

 

 

 

 

 

Hlavný sponzori