Sezóna 2015/2016

Majstrovský zápas Radimov - Hlboké 10:0 ...... góly: A.Foriška 3, D.Krchňavý 3, P.Božek, R.Fruhauf, O.Masaryk, G.Mihál.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 18.6.2016 - 17,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-P.Urbánek, R.Čavojský, M.Krempa, R.Chudý-R.Fruhauf, A.Šebesta, A.Foriška-P.Božek,D.Krchňavý, O.Masaryk-na striedanie I.Provazník, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Sobota 18.6.2016 bola v Radimove na ihrisku sviatočná, majstrovská a ojedinelá. Dorazili ku nám až 4 majstrovské trofeje, z každej kategórie - prípravka, žiaci, dorast a dospelý. Tento deň sa zapíše hrubou čiarou do kroniky nášho futbalu a bol skutočne ojedinelý. Po "predkrme" v podobe finálových zápasov prípraviek a žiakov, kde tak ako sa na finále patrí rozhodovali strely z 11 m a určili víťazov Kúty a Unín, prišiel na rad hlavný chod v podobe posledného zápasu majstrovskej sezóny 2015/2016 a dekorovanie.

Naši chlapci si zápasom spravili chuť na večerné oslavy, v podstate ani nie je čo komentovať a výsledok hovorí za svoje. Chlapci z Hlbokého boli odovzdaným súperom a celkove "lovili" loptu zo svojej siete 10x. Hetrikom sa blysli A.Foriška a D.Krchňavý, náš gólový účet sa v tejto sezóne zastavil na čísle 123.... Chlapci hýrili aktivitou a svojho súpera dnes okrem 1 šance ku ničomu nepustili. Bola to povestná čerešnička na tortu, ktorú nám túto sezónu pripravili, za čo im zo srdca a úprimne ďakujeme.

V prestávke zápasu sa konalo dekorovanie víťaza nášho spojeného mužstva dorastu Kopčany/Radimov, ktorý naši mladí chlapci spečatili v piatok výhrou v Štefanove a taktiež obhájili prvenstvo v súťaži a po spoločnom rozhodnutí našich klubov postúpili do 5.ligy. Prestávkový výsledok 7:0 predvídal dvoj-ciferný výsledok, ktorý v 90 min. pečatil náš hrajúci brankár v tomto zápase G.Mihál a uzavrel tak výnimočných 123 gólov v sezóne, čo predstavuje gólový priemer 4,1 gólu na zápas ...! Po poslednom hvizde rozhodcu tak vypukli majstrovské oslavy, ktoré trvali do skorých ranných hodín, okorenené dobrou náladou, radosťou a ohňostrojom, chlapci si ho užili. Zhodnoteniu sezóny sa budeme venovať v ďalšom príspevku, v sobotu sme týmto zápasom zavŕšili túto sezónu, nasleduje letná prestávka, potrebujeme si oddýchnuť, doliečiť zranenia a dobre pripravený nastúpiť do tej ďalšej, ktoré po zhodnotení všetkých aspektov bude aj naďalej v MO Obfz Senica a žiaľ pre nesplnenie viacerých podmienok pre vstup do krajskej súťaže nevstupujeme pre ročník 2016/2017 do V.ligy a zostávame v "okrese". Rozhodnutie sa nerodilo ľahko, ale ak máme dodržať literu súťažného poriadku tak je to pre nás zložité. Záverom sa týmto, Vám ktorý pravidelne navštevujete naše stránky, chceme týmto poďakovať za Váš záujem, ktorým takto vyjadrujete. Ďakujeme.

 

Majstrovský zápas Jablonica - Radimov 1:0

Miesto a čas konania: ihrisko Jablonica, 12.6.2016 - 17,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-P.Urbánek, L.Krchňavý, M.Krempa, R.Čavojský-R.Drápal, A.Šebesta, R.Hlaváč-D.Krchňavý, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie O.Masaryk, R.Chudý, T.Kozány, I.Provazník.

Komentár k zápasu:

Na "nepopulárnu" pôdu do Jablonice sme cestovali už v oklieštenej zostave, máme viacero zranených hráčov a v podstate ciele na tento súťažný ročník sme dosiahli. Od toho javu sa tak trošku odvíjal aj dnešný náš výkon, hral sa priemerný futbal na nekvalitnej hracej ploche, ktorá nášmu technickému a futbalovému mužstvu vôbec nesedí, ihrisko bolo tvrdé, nerovné a v podstate sme sa s ním nevysporiadali za celý zápas. Je treba však kriticky povedať, že máme na lepší výkon a dnes to prošle nešlo. Domáci boli však statočným a bojovným mužstvom a z jednej ponúknutej šance vyťažili a dosiahli víťazstvo. V jarnej časti sa predstavili v dobrej forme, keď prehrali len 1 zápas a ich pôda je na jar nedobytná pevnosť a nedobili sme ju ani my.

Naši chlapci boli po celý zápas aktívnejším mužstvom, ale len po 16-ku. Viaceré kombinácie-ak ich tak môžeme nazvať sa končili na jej hranici alebo rohovým kopom resp. štandartkou. Dobrý výkon predviedol aj domáci brankár, aj keď vyloženú šancu alebo tutovku sme asi ani nemali. Len sme ho tak ostreľovali alebo dobre zahrala domáca obrana. Domáci tím vsadil na taktiku neinkasovať, zápas nedostať do tempa, hru kúskovať a zdržiavať. Svedčí o tom fakt, že celý zápas sa odohral s 2 loptami a častokrát ju domáci brankár alebo hráči išli hladať do trávy za svojou bránkou. Keď už sa aj hralo, tak sa niektorý s domácich "zvalil" alebo brankár príliš dlho otáľal s rozohraním. Ako sme už spomenuli, domácim sme nechali v 61 min. priestor v ich protiútoku a ten zúžitkovali na víťazný gól. Dnes ani rozhodca nemal svoj deň, keď najskorej domáci reklamovali 11 m a potom nám zobral pre údajný ofsajd regulárny gól, žiaľ na prekvapenie všetkých prítomních. Je to už tam, séria sa pre nás v Jablonici skončila, zastavila sa na úctyhodných 28 zápasov bez prehry. Je to pre nás všetkých vysvedčenie, ktoré vzbudzuje rešpekt, uznanie a obraz práce nás všetkých. Domov do Radimova sme došli v dobrej nálade a s úsmevom na tvári, o našom presvedčivom víťazstve v tomto ročníku je dávno rozhodnuté ...  V týždni prichystáme majstrovské oslavy a v sobotu si ich patrične užijeme, všetkých týmto pozývame.

 

Majstrovský zápas Radimov - Pop.Močidľany 6:0 .... góly A.Foriška 2, A.Šebesta 2, R.Drápal, P.Božek.

Miesto a čas konania: ihrisko Radimov, 5.6.2016 - 17,00 hod.
Naša zostava: G.Mihál-R.Hlaváč, R.Čavojský, P.Urbánek, I.Provazník-R.Drápal, A.Šebesta, R.Valla-D.Krchňavý, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie O.Masaryk, R.Chudý, T.Dohnálek.
Komentár k zápasu:
Do Radimova pricestovali na okresné derby -stretnutie zachraňujúci sa chlapci z Pop.Močidľan. V našich radoch sa neobjavili viacerí hráči zo základnej zostavy a tak sa ku slovu dostali chlapci z lavičky a podali dobrý výkon. Hostia začali sympaticky a zo začiatku boli aktívnejší, svoj boj o záchranu rozbehli v dobrom štýle. Ich aktivita však končila na 16-ke príp. rohovým kopom, mali aj 2 šance ale nezúžitkovali ich. Domáci favorit postupne preberal taktovku zápasu, čoho výsledkom boli 2 brvná a 2 tutovky, ktoré sme spálili. Hostia chceli "vydržať" do polčasu na remízovom stave, ale gól do šatne im po nacvičenom a dobre zahranom signále vstrelil dnes najlepší hráč na ihrisku - A.Šebesta. S odchodom do šatní sa nad Radimovom "čerti ženili" a spustil sa lejak a riadna búrka. Polčasová prestávka sa natiahla až na tri-štvrte hodiny a terén bol na hranici regulárnosti. Po menších úpravách na hracej ploche sa napokon pokračovalo a tu už v podstate hralo len jedno mužstvo - domáce. Po vtipných a oku lahodiacich akciách sa postupne presadili 2x A.Foriška, po 1x ešte A.Šebesta, R.Drápal a P.Božek. Domáci majster postupne nasúkal 6 kúskov a futbalový fanúšik si pri nich došiel na svoje. Hostia pohrozili len 2x, keď najskorej z ofsajdovej situácie vychytal hosťujúceho útočníka nás striedajúci matador T.Dohnálek a potom po peknom prieniku z ľavej strany zblokovala naša obrana. My sme však boli aktívnejším a lepším mužstvom a od vyššej prehry hostí zachránil dobre chytajúci brankár.
Aj v dnešnom zápase sme potvrdili, že v Radimove sa robí futbal na ihrisku a nie mimo neho .... Futbalový fanúšik chodí na futbal sa zabaviť a potešiť na dobrom futbale, ktorému nechýbajú korenie futbalu - góly. Našim súperom sme týmto zápasom "odskočili" už na rozdiel 20 bodov a to sme boli po zimnej prestávke o skóre resp. o 3 body. Futbal robíme pre radosť, potešenie a hlavne pre ľudí- hráčov a divákov. Týmto zápasom vstupujeme do záverečných 2 kôl a zavŕšime tento víťazný, majstrovský a jeden z najlepších ročníkov v Radimove ak nie najlepší ...

Majstrovský zápas Šajd.Humence - Radimov 1:10 ..... góly: P.Božek 3, A.Šebesta 2, A.Foriška 2, J.Urbánek, M.Krempa, R.Hlaváč.

Miesto a čas konania: ihrisko Šajd.Humence, 29.5.2016 - 17,00 hod.

Naša zostava: G.Mihál-J.Urbánek, R.Čavojský, M.Krempa, P.Urbánek-R.Hlaváč, R.Fruhauf, A.Šebesta-D.Krchňavý, A.Foriška /K/, P.Božek, na striedanie O.Masaryk, I.Provazník, R.Chudý, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Zápas sa hral za pekného slnečného a teplého počasia. Do "Šajdíkov" sme cestovali v dobrej nálade, na ktorú sme sa aj dobre naladili na svadobnej hostine nášho matadora R.Vallu, ktorému a manželke Hanke ešte aj touto cestou prajeme za celý náš klub a fanúšikov všetko najlepšie na spoločnej ceste životom.

Zápas a výsledok je jednoznačný, dnes ho asi nebudeme nejako bližšie komentovať, hovorí za svoje. Prvých 20 min. 0:6 a polčas 0:7 predvídal dvojciferný výsledok, ktorý sa napokon aj dostavil. Mohol byť aj vyšší, ale hosťujúci tím si zápas už potom odnahrával a domácich ušetril asi od historického domáceho debaklu a domáci fanúšik takýto výsledok aso sotva pamätá. Žiaľ musíme konštatovať, že domáci nám boli asi najslabším súperom v jarnej časti, v postate ani futbal nehrali a boli viacmenej odovzdaným mužstvom. Naši chlapci nasúkali úctyhodných 10 kúskov, hetrikom sa blysol P.Božek. Po polčase sme prestriedali naše rady, poslali do hry všetkých chlapcov za lavičky, ale napokon po odstúpení J.Urbánka z hry dohrávali 10-ti. Súperovi sme zo štandartky dovolili aspoň čestný úspech.

V tomto zápase sme splnili ďalší cieľ a dosiahli a prekonali hranicu 100 gólov a po dnešku sa zastavili na čísle 107. Prepisovali historické tabuľky a potešili fanúšika, ktorý si aj dnes v hojnom počte našiel cestu na ihrisko. Na budúci týždeň privítame doma v derby zachraňukúce sa Pop.Močidľany.

 

Majstrovský zápas Radimov-Brodské 5:0 .... góly: M.Krempa, P.Urbánek, R.Drápal, A.Foriška, R.Hlaváč.

Miesto a čas konania: ihrisko Radimov, 22.5.2016 - 17,00 hod.

Naša zostava: G.Mihál-T.Kocák, R.Čavojský, M.Krempa, P.Urbánek-R.Drápal, R.Valla /K/, R.Fruhauf-P.Božek, A.Šebesta, D.Krchňavý-na striedanie R.Hlaváč, J.Urbánek, A.Foriška, T.Dohnálek.

Komentár k zápasu:

V Radimove za pekného slnečného májového počasia sa hral šláger kola medzi prvým a tretím mužstvom tabuľky. Do Radimova pricestovali chlapci z Brodského, ktorí štandartne podávajú dobré výkony a aj dnes v Radimove podali sympatický dojem a chceli hrať futbal. Domáci majster sa dnes rozbehol tak na pol plynu a tak sa hral medzišestnástkový futbal s menej šancami.

Prvý polčas sme boli aktívnejším mužstvom, častejšie na lopte a vytvorili sme si viacej šancí. Hneď v úvode a zahrávaní rohového kopu hlavička R.Fruhaufa do žrde a dorážka hlavou M.Krempu 1:0. Z ďalšej aktivity strela R.Drápala do pripraveného brankára, peknú utešnú strelu z ľavej strany P.Božeka brankár len s námahou na roh, navrátilec D.Krchňavý v ťažkej pozícii s hranice 11-ky tesne vedľa, rohové kopy a strely vedľa. Tesne pred odchodom do šatní vymietol šibenicu z trestného kopu z 18 m P.Urbánek - 2:0. Hostia našu bránu v podstate za prvý polčas neohrozili a zo svojej aktivity vyťažili 3 rohové kopy. V 29 min. musel pre svalové zranenie odstúpiť z hry náš T.Kocák a nahradil ho J.Urbánek.

Po zmene strán obraz hry pokračoval, hostia však pridali, boli častejšie na lopte, ale len po 16-ku. Naši hrozili s rýchleho prechodu do útoku, agilnými boli najmä A.Šebesta, P.Božek a R.Drápal, po svojom návrate na futbalový trávnik do Radimova podal dobrý výkon D.Krchňavý, ktorého po hodine hry vystriedal R.Hlaváč. V bráne hostí sa dobrým výkonom predstavil brankár a šance vypracované našimi chlapcami pochytal. Kapituloval však v 69 min., po akcii z ľavej strany, rýchlej výmene lopty a efektnej kľučke R.Drápala a ten sa nemýlil k pravej žrdi. Hostia spálili 1 tutovku, keď zblízka hlavičkovali nad bránu. V závere však ešte 2x kapitulovali, keď predchádzajúci gól rozhodca pre ofsajd neuznal, ale v 88 min svoje sólo premenil striedajúci A.Foriška a v 89 min.efektnú prihrávku A.Šebestu do prázdnej brány nasmeroval R.Hlaváč a stanovil tak konečný výsledok 5:0, ktorý je asi pre hostí celkom krutý a v Radimove sa predstavili v dobrom svetle a treba ich pochváliť.

Naši chlapci dnes boli efektívny a s ponúknutých šancí tie premenili. Bol to dobrý bojovný a kolektívny výkon, s korením futbalu-gólov. Už len 3 nám chýbajú k dosiahnutiu hranice 100, čo sme si ako čerešničku na tortu v závere tejto majstrovskej sezóny predsavzali. Dnes sme aj tento cieľ si priblížili a vysoko vyhrali. Ďakujeme.

 

MAJSTRI !!!

 

Deň 15.5.2016 sa zapíše do histórie futbalu v Radimove, po 25. kole t.j. 5 kôl pred koncom sezóny 2015/2016 sa stávame majstrom oblasti Obfz Senica pre ročník 2015/2016, obhajujeme prvenstvo, plníme cieľ a stávame sa jednoznačným víťazom súťaže. Dnes je jasné, že máme už nedostižný 17-bodový náskok a vyhrávame súťaž. Všetkým, ktorí sa o tento úspech a ďalší mílnik v našom klube pričinili ďakujeme, hráčom, fanúšikom, funkcionárom. Dokázali sme to, je to doma a v správnych rukách, ďakujeme MAJSTRI !!!

 

Majstrovský zápas Petrova Ves - Radimov 2:7 .... góly: P.Božek 3, R.Drápal. A.Šebesta, A.Foriška, R.Fruhauf.

Miesto a čas konania: ihrisko P.Ves, 15.5.2016 - 17,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-J.Urbánek, L.Krchňavý, M.Krempa, P.Urbánek-R.Drápal, R.Valla, R.Hlaváč, R.Fruhauf-P.Božek, A.Foriška /K/-na striedanie O.Masaryk, A.Šebesta, B.Križánek, R.Čavojský, D.Krchňavý, I.Provazník, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Na hodový zápas do Petrovej Vsi si našlo cestu 220 divákov, ktorí utvorili peknú divácku kulisu a nemalou mierou sa o to zaslúžili naši fanúšikovia. Prítomním divákom sa musel futbal páčiť, chlapci na trávniku ich nesklamali, avšak s dominaciou a jasnou prevahou lídra súťaže. Naši chlapci diktovali počas celého zápasu tempo hry, predčili domácich zachraňujúcich sa chlapcov vo všetkých herných činnostiach. Za 25 min mohlo byť v podstate 0:3, keď sme svoje šance pozahadzovali a domáci tak ustáli bezgólový výsledok. Jeden gól predsa len padol, keď po štandartke z pravej strany kto iný ako R.Fruhauf sa nemýlil a "preskočil" aj ruky brankára. Pri tomto góle sa zranil pri strete s domácim hráčom domáci brankár a polčas dohral so sebazaprením. Naši hrali s chuťou, dostávali domácu obranu pod tlak, ale ďalší gól už nepadol.

Po zmene strán to bol strelecký koncert v podaní hosťujúceho mužstva, keď sa postupne po nápaditých akciách presadili 3x P.Božek, a po 1x A.Šebesta, R.Drápal a A.Foriška. Na ihrisku a mimo neho sme dominovali a ľudia kývali uznanlivo hlavou. Prišli na futbal a videli to čo chceli, pekné akcie a korenie futbalu - góly. Tie napokon padli 2 aj do našej siete, keď najskorej z asi 2m ofsajdu a potom už s odchodom do šatní domáci zmiernili hodovú prehru.

Dnešný zápas splnil naše očakávania a vysoko sme vyhrali. Domáca potápajúca sa loď nenabrala kurz smerom k záchrane, ale s nami to dnes bol nerovný boj. Na ihrisku aj mimo neho. Toto derby stretnutie ukázalo o čom by mal byť futbal - výborná a početná divácka kulisa, ľudia a hráči sa futbalom bavia a po zápase si pri dobrej nálade športove podajú ruky. To všetko sa dnes v Petrovej Vsi udialo, ďakujeme.

 

Majstrovský zápas Radimov - Radošovce 6:2 ..... góly: R.Hlaváč 2, L.Krchňavý, A.Foriška, M.Krempa, R.Fruhauf.

Miesto a čas konania: ihrisko Radimov, 8.5.2016 - 17,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-I.Provazník, L.Krchňavý, M.Krempa, P.Urbánek-R.Drápal, R.Valla, R.Hlaváč-A.Šebesta, P.Božek, A.Foriška /K/-na striedanie O.Masaryk, T.Kocák, B.Križánek, R.Čavojský, R.Fruhauf, D.Krchňavý, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Po vydretom víťastve v Koválove sme nastúpili v okresnom derby proti chlapcom z Radošoviec. Víkend bol pekný-slnečný a nedeľa podvečer sa v Radimove tiež vydarila, keď sme do súperovej siete nasúkali rovný poltucet.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu, hostia začali s agresívnou hrou, rýchlo pristupovali ku našim hráčom, prehusťovali stred poľa a pokúšali sa o tlak do našej 16-ky. Mali tiež prvú šancu zápasu, ale zneškodnil ju náš brankár. Postupom času sme preberali iniciatívu my, boli nebezpečnejším a aktívnejším mužstvom. Skóre zápasu otvoril v 14 min. R.Hlaváč, keď po akcii z ľavej strany loptu pomaly doklepol do siete. O ďalších 7 min. sa po peknej akcii na jeden dotyk po pravej strane z otočky nemýlil náš kanonier A.Foriška a umiestnenou strelou k ľavej tyči nedal brankárovi šancu. O ďalšie 4 min. skóre na rozdiel triedy po veľmi podobnej akcii zvyšoval R.Hlaváč a hostia boli zrelý na uterák. V 29 min. však zlú rozohrávku potrestali a znížili na 1:3 v ich neprospech. Avšak o ďalšie 2 min. si výlet do hosťujúcej obrany urobil náš stopér L.Kchňavý a vstrelil svoj prvý gól v drese Radimova a stanovil tak polčasový výsledok.

Po zmene strán obraz hry pokračoval, naši sa viacej tlačili pred bránu súpera a ten kapituloval v 51 min. po rohu a hlavičke R.Fruhaufa, keď brankár loptu "stečoval" len za svoj chrbát. Po ďalšej štandartke z pravej strany v 59 min. sa hlavou prezentoval M.Krempa a bolo 6:1. Tento jednoznačný výsledok však neuniesli niektorý hráči súpera a ten s číslom 2 na chrbáte sa prezentoval pár nevyberanými zákrokmi za čo videl po druhej ŽK sprchu v šatni. Podľa nášho názoru sa na ihrisku aj viacej iskrilo ako malo, veď chlapci sa poznajú a zbytočne sa dohrávali. My sme mali ešte šance, ale A.Šebesta 2x, P.Božek 2x A.Foriška, R.Valla a R.Fruhauf v nich nepochodili. Hostia ešte po našej chybe na pravej strane znížili v 81 min. na konečných 6:2.

Zápas to bol vcelku jednoznačný, súpera sme prestrieľali a presvedčivo vyhrali. Ku slovu sa dostali chlapci z lavičky a v našom drese sme uvítali po ročnej pauze D.Krchňavého. Za víťazstvom sme išli od úvodu a zaslúžili si ho, základ položili už v prvom polčase. Domáci fanúšik odchádzal spokojný a dobre naladený. Ďakujeme.

 

Majstrovský zápas Koválov - Radimov 0:1 .... gól A.Šebesta.

Miesto a čas konania: ihrisko Koválov, 1.5.2016 - 17,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-T.Kocák, L.Krchňavý, M.Krempa, J.Urbánek-R.Drápal, R.Valla, M.Uher-P.Božek, A.Šebesta, A.Foriška /K/-na striedanie I.Provazník, R.Hlaváč, O.Masaryk, P.Urbánek, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Zo sviatkom práce prišiel jeden upracovaný výkon a ťažko sa rodiace víťazstvo. Pripomenulo nám to pár zápasov s týmto mužstvom, ktoré sme spolu odohrali a absolvovali, dnes sme však menili historické tabuľky, nakoľko sme prvýkrát v našej histórii vyhrali na tejto pôde a domácich pokorili.

Ako sme už uviedli v úvode víťazstvo sa nerodilo vôbec ľahko, domáci hráči podali jeden zodpovedný výkon najmä ako je pre nich typické smerom dozadu, brániac vlastné pokutové územie a nepúšťajúc sa do otvorenej partie. Hra sa v podstate po celý zápas odohrávala na domácej polovici, domáci umne bránili a hostia ťažko tento obranný val prekonávali. Úvodnú šancu zápasu mal po rohovom kope náš M.Krempa, ale hlavička si našla rukavice domáceho brankára. Skúšali sme to z prava, z ľava, ale bezúčelne, dobýjajúc domácu obranu nie však brankára. Domáci po ojedinelom útoku spálil tiež 1 tutovku, keď z hranice 16-ky po spätnej prihrávke zakončili vysoko nad. Zo šancí prvého polčasu treba spomenúť nastrelenú tyč A.Šebestu, prieniky R.Drápala po pravej strane, hlavičku A.Šebestu a "ostreľovanie" veďla domácej brány.

Po teda bezgólovom prvom polčase sa obraz hry v tom druhom nemenil, my sme držali loptu, kombinovali a snažili sa o vstrelenie rozdielového gólu. Aktívnymi boli najmä J.Urbánek po pravej strane a P.Božek po ľavej strane. Domáci však všetko ustáli a "odkopali" a tak s postupom času bolo všetkým jasné, že kto dá gól tak vyhrá a zápas na dlhé chvíľe vyzeral ako remízový. Nám sa ten rozdielový napokon podarilo v 78.min vstreliť, keď strelu striedajúceho P.Urbánka domáca obrana odrazila len k A.Šebestovi a ten nechytateľnou strelou rozjasal náš tábor. Domáci po tomto momente začali byť aktívnejší, ale z aktivity vyťažili len nastrelené brvno na ktoré vytesnil náš brankár štandartku, 1 rohový a priamy kop. To bolo z ich strany pre dnes všetko. Naši ešte pohrozili pár prienikmi za obranu, ale gól sme už nevstrelili.

V Koválove sa dnes nehral atraktívny a oku lahodiaci futbal, domáci urputne bránili a my sme si víťazstvo vydreli. Ako sme už spomínali zápasy s týmto súperom bývajú také, obrázok sa dnes príliš nemenil. Domáci si za obetavosť zaslúžia pochvalu a my za bojovnosť a aktivitu 3 body a víťazstvo. Futbal a prostredie sa však niesol v pokojnom duchu a malo bezproblémový priebeh. Po búrlivejších zápasoch na tejto pôde je to jedno veľké pozitívum a domácim hráčom a fanúšikom zaň ďakujeme. Líder si došiel po víťazstvo a aj si ho odviezol, prvýkrát vo svojej histórii. Ďakujeme chlapci.

Na budúci týždeň privítame na domácej pôde Radošovce s cieľom zahrať si dobrý futbal a zase o krôčik posunúť náš cieľ.

 

Majstrovský zápas Radimov-Cerová 8:0 ..... góly P.Božek 4, A.Šebesta 2, R.Hlaváč, R.Drápal.

Miesto a čas konania: ihrisko Radimov, 24.4.2016 - 16,30 hod.

Naša zostava: G.Mihál-T.Kocák, R.Valla, M.Krempa, M.Masaryk-R.Drápal, J.Urbánek, B.Križánek-P.Božek, A.Šebesta, A.Foriška /K/-na striedanie I.Provazník, O.Masaryk, R.Hlaváč, T.Dohnálek.

Komentár k zápasu:

Jasný výsledok, presvedčivá a dominantná hra, oku lahodiace akcie a debakel na konci. Asi tak by sme začali dnešný náš komentár. Do Radimova dnes prišli chlapci z Cerovej, náš tradičný súper či už v súťaži alebo príprave. Naši chlapci sa pustili do súpera od začiatku stretnutia, hýrili aktivitou a dostávali súpera pod tlak. Hostia sa z úvodu stretnutia tiež snažili, ale len po 16-ku. Ako prvý sme udreli my, keď už v 10 min po prihrávke A.Šebestu a strelou po zemi vedľa brankára sa presadil P.Božek. Ďalšie akcie končili na obrane hostí alebo nestarnúcom hosťujúcom brankárovi. Akcia z 25 min po ose R.Drápal-J.Urbánek a na konci A.Šebesta, pekné spracovanie a umiestnená strela 2:0. Ďalšie akcie zostali nevyužité, hostia zo svojej aktivity vyťažili len 2-3 štandartky a tak polčasový výsledok zostal.

Druhý polčas to bol jeden futbalový uragán, súpera sme zasypali prílevom akcií, aktivity, gólov a skóre postupne pribúdalo. Hetrikom a celkove 4 gólmi sa prezentoval P.Božek a pridal ešte 2 gólové prihrávky R.Hlaváčovi a A.Šebestovi, nádhernou štandartkou sa nemýlil R.Drápal. Naši chlapci hrali s chuťou, prehľadom a presvedčivo. Výsledok hovorí za svoje a to ďalšie vyložené šance zostali nevyužité. Hostia jednoducho nestíhali a nevedeli kam skorej skočiť, žiaľ výkonom sklamali. Proti nim však stálo mužstvo, ktoré ich jednoducho prehralo a bolo lepšie vo všetkých herných činnostiach, dominovalo na ihrisku po celý zápas.

Dnes v Radimove hrialo nielen varené vínko, ale hlavne výkon domáceho mužstva, futbalový fanúšik si došiel na svoje. Na budúci týždeň cestujeme do Koválova s cieľom potvrdiť dobré výkony a postavenie v súťaži.

 

Majstrovský zápas Kúty - Radimov 0:3 ..... góly R.Drápal, A.Šebesta, B.Križánek.

Miesto a čas konania: štadion Kúty, 17.4.2016 - 16,30 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-J.Urbánek, R.Čavojský, M.Krempa, R.Hlaváč-R.Drápal, R.Valla, M.Uher-P.Božek, A.Šebesta, A.Foriška /K/-na striedanie M.Masaryk, B.Križánek, O.Masaryk, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Za takmer ideálneho počasia sme cestovali dnes do Kútov, na pôdu, kde sa nevyhráva ľahko a domáci bývajú pre každé mužstvo zdatným a nepríjemným súperom. Úvodom musíme vyzdvihnúť najmä prostredie, ktoré býva búrlivé, ale dnes sa s uznaním pochválilo jedno družstvo a to naše - hosťujúce, futbalový fanúšik športove uznal prínos dobrého futbalu s príchodom a odchodom našich chlapcom. Nemalou mierou výbornú divácku kulisu utvorili naši fanúšikovia, ktorý v početnom zastúpoení si našli cestu do Kútov a odchádzali spokojný po dobrom výkone a rozdielom triedy víťazstve.

Úvod však patril domácim, ktorý hneď z prvého útoku spálili tutovku a na trikrát ich vychytal náš brankár. Občas platí nedáš-dostaneš a to sa dnes v Kútoch potvrdilo, keď v 6.min po peknom pase R.Čavojského "do behu" R.Drápalovi sa tento nemýlil a preloboval vybehnutého brankára domácich 0:1. Po tomto momente sme prebrali iniciatívu a polčas možno nazvať festivalom nepremenených šancí. Vo svojich vyložených šanciach neskórovali postupne A.Foriška, A.Šebesta, P.Božek, R.Drápal, M.Krempa. Mali sme aktivitu, súpera dostávali pod tlak a vytvárali si šance. Domáci pohrozili už len raz, keď rýchlonohý T.Dominik utiekol našej obrane, ale nepochodil u T.Dohnálka, ktorý ho vychytal. Naši to skúšali z ľava, z prava, ale domáci už do konca polčasu odolali na prijateľných 0:1.

Po zmene strán sa úvodných 10 min odohrávalo v strede poľa, bez poriadnej šance. Tá prišla však v 56 min, keď po akcii zápasu lopta na jeden dotyk putovala po ose A.Šebesta-R.Drápal-P.Božek a znova A.Šebesta a ten už nemal problém do odkrytej bránky 0:2. Na ihrisku sme dominovali, chlapci aj vtipnou kombináciou prenášali hru z jednej strany na druhú a hru mali pevne vo svojich rukách. Domáci vedomí si nemajúc čo stratiť sa tiež snažili, ale už sa do poriadne šance nedostali. Ďalší gól padol po chybe a zbytočnej kľučke domáceho stopéra, ktorého o loptu "obral" agilný P.Božek, jeho strelu ešte brankár kryl, ale tá sa po odraze a prihrávke dostala na ľavej strane k nekrytému striedajúcemu B.Križánkovi a ten umiestnenou strelou k žrdi nedal brankárovi šancu. Koniec stretnutia sme odohrali rutinérsky, držiac loptu na svojich kopačkách a vedomí si svojho náskoku v skóre. Vtipnými a nápaditými kombináciami dostával obranu pod tlak a ukázali dobrú hru a výsledok, ktorý sa už nemenil.

Futbal v Kútoch najmä pričinením hosťujúceho mužstva sa musel dnes v Kútoch páčiť. Ako povedal jeden domáci fanúšik, včera som pozeral ligový zápas v telke, ale z tohoto čo vidím teraz si odnášam viacej. Obidve mužstvá chceli hrať futbal, domáci dnes ale ťahali za kratší koniec a prehrali. Ako sme už uviedli je treba vyzdvihnúť prostredie v Kútoch, je vidieť že fanúšik ocenil dobrý futbal a dianie na ihrisku. Potlesk početnej diváckej kulisy z Radimova právom patril našim chlapcom a za to im patrí jedno veľké poďakovanie. Na budúci týždeň privítame na domácej pôde aktuálne 5-te mužstvo Cerovú s cieľom potrdiť dobrú hru a pobaviť domáceho fanúšika.

 

Majstrovský zápas Radimov - Kopčany 3:1 ..... góly A.Foriška, R.Fruhauf, A.Šebesta.

Miesto a čas konania: ihrisko Radimov, 10.4.2016 - 16,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-L.Krchňavý, R.Čavojský, M.Krempa, M.Masaryk-R.Drápal, R.Valla, R.Fruhauf-P.Božek, A.Šebesta /K/, A.Foriška-na striedanie R.Hlaváč, M.Uher, O.Masaryk, B.Križánek, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Po dlhej zimnej prestávke sa dočkali aj naši fanúšikovia a futbal sa vrátil aj na náš trávnik. Dnes po výdatných dažďoch sa hralo v Radimove derby a pricestovalo ku nám aktuálne 3-tie mužstvo tabuľky Kopčany. Terén po už spomínaných dažďoch bol podmáčaný, klzký, ale regulárny a podľa slov hráčov v "pohode".  Naši chlapci sa chceli predstaviť vlastným fanúšíkom vo fazóne na akú sú v Radimove zvyknutý a dobrým výkonom potešiť oko fanúšika. Od začiatku sme išli za víťazstvom, boli sme aktívnejším mužstvom, častejšie držiac loptu na vlastných kopačkách a viacmenej sme hostí ku ničomu vážnejšiemu nepustili. Už v 16 min. sa po štandartke R.Čavojského ocitol v tutovke sám pred bránkarom R.Fruhauf, ale poslal loptu vedľa. Taktiež vedľa "pálil" A.Foriška a pokusy R.Drápala, P.Božeka a A.Šebestu sa skončili v náručí brankára. V 19 min však akciu po pravej strane potiahol R.Drápal prihral A.Šebestovi a jeho spätnú prihávku zužitkoval A.Foriška 1:0. Hostia hrali až z prílišným rešpektom a naši chlapci sa tlačili častejši na ich stranu, boli aktívnejší a futbalovejší. Svoju aktivitu však nepretavili do vstrelenia druhého gólu a tak sa skóre už do polčasu nemenilo.

Po zmene strán sa snažili chlapci z Kopčian o vyrovnanie hry, ale zo svojej aktivity vyťažili len 2 rohové kopy a 1 štandartku. Zato na druhej strane gól visel na vlásku a striedajúci brankár hostí v bránke ratoval pri tutovke P.Božeka, R.Drápala a A.Šebestu. Od 65 min. sa hra odohrávala viacmenej na hosťujúcej polovici a "poistný" druhý gól došiel v 71 min. keď po rohu sa do "svojej" hlavičky posadil R.Fruhauf a nedal obrane a brankárovi šancu. Rozdiel triedy čo, do stavu hovoriac, pečatil o 10 min v 81.min A.Šebesta, keď obišiel všetko čo mu stálo v ceste vrátane brankára. Hostia ešte v samom závere korigovali, keď pekne zahraný kop M.Ivana skončil v našej sieti.

Za dnešný výkon si naši chlapci zaslúžili vyhrať, boli sme futbalovejší, lepší na lopte a hladovejším za víťazstvom. Chlapci z Kopčian hrali až z prílišným rešpektom a v podstate sme ich ku ničomu nepustili, hrali príliš pasívne. Vieme, že majú vo svojich radoch šikovných futbalistov, ale dnes to na nás nestačilo a futbalová vyzretosť a kvalita sa ukázala. Zápas to bol však slušný, korektný a bolo vidieť, že chlapci sa poznajú a tak ku vzájomným súbojom pristúpili. Slušnosť a korektnosť radi vidíme na našich trávnikoch a a aj mimo neho. To všetko sa dnes v Radimove udialo. Všetkým tým, ktorý sa pričinili ďakujeme.

 

Majstrovský zápas Rohov - Radimov 2:4 .... góly: R.Drápal 2, A.Šebesta, A.Foriška.

Miesto a čas konania: ihrisko Rohov, 3.4.2016 - 10,00 hod.

Naša zostava: G.Mihál-P.Urbánek, L.Krchňavý, M.Krempa, T.Kocák-R.Drápal, R.Fruhauf, B.Križánek-A.Šebesta, P.Božek, A.Foriška /K/, na striedanie I.Provazník, R.Čavojský, R.Valla, R.Hlaváč, M.Uher, M.Masaryk, O.Masaryk, J.Urbánek, T.Dohnálek.

Komentár k zápasu:

V jarnej časti sme v štvrtom kole nastupovali na tretí zápas na pôde súpera, tentokrát v netradičnom čase a za silnejšieho vetra, ale slnečného počasia. Predstavili sme sa na pôde tohtosezónneho nováčika okresnej súťaže, s ktorým sme na jeho pôde viac rokov nehrali. Po úvodnom oťukávaní sa sa v prvej šanci ocitol hráč domácich, ale nepochodil. Hra sa odohrávala viacej na strane domácich, ale len po 16-ku a obrana domácich v podstate lopty len odkopávala. Mali sme aktivitu, ale vyťažili sme z nej len pár štandartiek a rohových kopov. Domáci však s peknej zahranej situácie v 14 min. sa ujali vedenia, keď prenesenú loptu z ľavej strany na pravú a spätnej prihrávke nedali nášmu gólmanovi šancu 1:0. To bolo však z ich strany na dlhé minúty všetko a naši chlapci sa snažili zrovnať. To sa nám aj podarilo o 10 min, keď po rýchlom zahraní štandartky v 25 min, lopta putovala po ose B.Križánek-R.Drápal a z otočky síce dobre netrafiac loptu sa presadil A.Šebesta. Obraz hry potom do polčasu pokračoval, my sme sa ako-tak snažili a domáci odkopávali. Ešte pred odchodom do šatní sa nechal zbytočne vylúčiť náš P.Urbánek a videl ČK.

V druhom polčase však nebolo vidno, že domáci hrajú "presilovku" a našich 10 statočných malo za 20 min zápas v podstate vybavených, najskorej hneď v prvom útoku a akcii R.Drápala loptu doklepol v 46 min. A.Foriška, akciou zápasu a rohovom kope sa volejom v 58.min blysol R.Drápal, ktorý domácich priklincoval v 64 min. a znova po rohu a hlavičke R.Fruhaufa do tyče sa svojim druhým gólom prezentoval dorážkou 1:4. Domáci vedomý si blamáže vrhli sily do útoku a v 67.min po správne nariadenej 11m sa netrafil ani do siete za bránou domáci kanonier P.Kessl. My sme však stále hrozili ale "nájazdy" P.Božeka a A.Šebestu, ktorý si položili aj brankára sa v sieti neskončili, jedovka R.Fruhaufa skončila tesne vedľa a svoju šancu zahodil s ľavej strany aj M.Uher. Domáci ešte na záver skorigovali, keď loptu za obranu dobehol skorej domáci útočník ako náš brankár a stanovil dnešný výsledok na 2:4.

Dnes sme v Rohove domácich aj s 10 hráčmi položili na lopatky a zaslúžene vyhrali. Boli sme takmer po celý zápas aktívnejším mužstvom, lepší na lopte a premenili svoje šance. Terén v Rohove bol nerovný a v tejto fáze súťaže sa všetkým mužstvám horšie hraje pekný futbal, o našom technickom mužstve ani nehovoriac. S tým sme sa však vyrovnali a zaslúžene vyhrali. Rohov je naším tradičným súperom v príprave a mrzia niektoré tvrdšie zákroky a zbytočne tvrdšia hra. Aj na domácej strane padla ČK za viacnásoné fauly a 2 ŽK. Na ihrisku sa však ukázal kvalita a bojovnosť na hosťujúcej strane.

Budúci týždeň privítame v "derby" Kopčany a v prvom jarnom domácom zápase sa chceme domácim fanúšikom predstaviť v dobrej a pokračujúcej forme.

 

Majstrovský zápas Rybky - Radimov 2:6 .... góly: M.Krempa, R.Hlaváč, A.Šebesta, R.Drápal, P.Božek, J.Urbánek.

Miesto a čas konania: ihrisko Rybky, 26.3.2016 - 15,00 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-L.Krchňavý, R.Čavojský, M.Krempa, P.Urbánek-R.Hlaváč, R.Valla, R.Drápal-A.Sebesta, P.Božek, A.Foriška /K/, na striedanie O.Masaryk, I.Provazník, J.Urbánek, B.Križánek, T.Kocák, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Do Rybiek sme cestovali na veľkonočnú "bielu sobotu" a zpríjemniť si veľkonočné sviatky dobrým futbalom a výsledkom. Domáci avizovali problémy s poskladaním zostavy, keď im z rôznych príčin chýbalo viacero hráčov zo základnej zostavy a ku slovu sa dostali dorastenci. Rybky sú však nevyspytateľný súper najmä na domácej pôde veľmi silný, o čom sa presvedčilo viacero tímov, naposledy náš tabuľkový sused a konkurent v súboji o celkové víťazstvo B.Jur, ktorý tu "padol" rozdielom triedy. Dnes tu však došiel líder súťaže s cieľom odčiniť domáce zaváhanie práve s B.Jurom.

Od začiatku sa hral vcelku svižný futbal, ako prvý pohrozili domáci, ale strela domáceho agilného V.Obucha skončila mimo našej brány. Postupne sme však preberali taktovku a tempo hry zápasu my, prichádzali šance a na naše potešenie aj góly. Najskorej svoju aktivitu do vstrelenia gólu nepretavili A.Foriška, R.Drápal a A.Šebesta. Avšak po štandartke v 23.min a zaváhaní domácej obrany a brankára sa lopta dostala k nikým nekrytému M.Krempovi a ten sa zblízka nemýlil 0:1. Už o 5 min. sa po strele po zemi a efektnej teči "pätičkou" presadil náš R.Hlaváč a o ďalších 7 min. tiež zblízka A.Šebesta, ktorý predtým chcel napodobniť R.Hlaváča a center z pravej strany chcel vyriešiť pre oko diváka. Polčasový výsledok uzavrel v 41.min R.Drápal, ktorý s prehľadom a rutinou zakončil samostatný "nájazd".

Aj v 2.polčase obraz hry pokračoval a sa hralo väčšinou na domácej polovici, ale už nie s takou gólovou efektivitou. Viaceré šance sme pozahadzovali a hrali už viacej na krásu a vedomí si svojho náskoku. Domáci však zbrane nezložili a podarilo sa im v 76.min znížiť, keď sa peknou strelou prezentoval domáci P.Černek a bol to takmer identický gól ako v jesennej časti u nás V Radimove. Domáci nechceli prehrať takým rozdielom, pridali a najmä ich najlepší hráč V.Obuch sa prezentoval peknými prienikmi, ktorý najskorej chytil náš brankár, potom žrď našej brány. Naši chlapci tiež chceli kontrovať a po peknej prihrávke striedajúceho O.Masaryka sa z hranice 16-ky nemýlil v 83 min. náš P.Božek a 87 min. krásna prihrávka L.Krchňavého, nábeh J.Urbánka a strela k žrdi 1:6. Domáci ešte v samom závere po peknej akcii z ľavej strany uzavreli skóre dnešného zápasu.          

Naši chlapci si dnes s chuťou zahrali a presadili sa aj strelecky. Domáci oslabený tím nedokázal odolať "červenej prevahe" a vysoko prehral. Musíme však vysoko oceniť slušné vystupovanie chlapcov z Rybiek, či na ihrisku alebo mimo neho. Športovým uznaním a podaním ruky by sa malo vyznačovať každé športové podujatie a to sa dnes v Rybkách udialo. Je vidieť, že domáci funkcionári, fanúšikovia a hráči sa futbalu rozumejú a slušným vystupovaním sa prezentujú. Naši chlapci dnes na ihrisku dominovali a odnášame si z Rybiek cenné víťazstvo, na ich pôde sa nerodí ľahko. Dnes sa nám to podarilo a chlapci si a početnej diváckej kulise z Radimova dopriali peknú veľkonočnú náladu. Ďakujeme. Na budúci týždeň cestujeme opäť na pôdu súpera a to do susednej dediny, keď si zmeriame sily z Rohovom s cieľom potvrdiť dnešný výkon. Záverom týmto všetkým hráčom, fanúšikom a priateľom futbalu prajeme pekné veľkonočné sviatky.

 

Majstrovský zápas Radimov - Borský Svätý Jur 1:1 ... gól: A.Šebesta.

Miesto a čas konania: UT Skalica, 19.3.2016 - 11,00 hod

Naša zostava: T.Dohnálek-L.Krchňavý, R.Čavojský, M.Krempa, M.Masaryk-R.Valla, R.Fruhauf, R.Hlaváč-A.Šebesta, P.Božek, A.Foriška /K/, na striedanie O.Masaryk, I.Provazník, J.Urbánek, B.Križánek, M.Uher, T.Kocák, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Šláger kola medzi prvými dvoma mužstvami sa hral na umelej tráve v Skalici, ktoré sme zvolili ako náhradnú plochu za naše ihrisko, ktoré v súčastnosti máme po vykonaní prvých jarných prác v "oddychovom" režime. Hracie plochy nie sú v súčastnosti v stave poskytujúcom produkovanie dobrého futbalu a tak sme na šláger kola zvolili túto cestu. Na úvod však musíme podotknúť, že podľa nášho názoru futbal tak trochu zaostal za naším očakáváním, či už z našej strany a hostia umnou a dobre organizovanou defenzívou cez stred poľa si odvážajú dnes asi zaslúžený bod. Nástup sme však mali dobrý a po štvrťhodine hry keby bolo 3:0 bol by to dobrý obrázok. Svoje čance a tutovky sme však nepremenili a A.Foriška, P.Božek, 2x R.Hlaváč a striedajúci B.Križánek sa nepresadili. Nakoniec sa toto nepremenenie ukázalo ako klúčové a zobralo nám očakávané víťazstvo. Celý prvý polčas sme mali územnú prevahu a hostia sa dostávali na našu polovicu len sporadicky. Tiež mali 1 tutovku, ale spálili ju. Misky váh na našu stranu priklonil gólom do šatne v 43 min. náš A.Šebesta a po peknej individuálnej akcii nedal ľavačkou brankárovi hostí šancu. Do šatní sme odchádzali s jednogólovým vedením.

Aj po zmene strán sme začali aktívnejšie, ale v rozmedzí 55 a 70 min. sme "nechali" hrať našich hostí a tí svoju aktivitu pretavili najskorej nastrelením žrde a potom do gólu, keď po akcii z pravej strany loptu do siete doklepli a zrovnali stav zápasu. Naši chlapci však nezložili zbrane, ale aktivita už nebola taká, aby sme súpera dostali pod tlak, ten už obranu prehustil a nebolo miesto kadiaľ sa presadiť, ale pravdou je, že sme ani potrebný tlak nevyvinuli. To čo prešlo pochytal brankár alebo zblokovala obrana. Hostia si už výsledok ustrážili a umnou hrou doviedli do remízového konca.

Zhodnotiac celý zápas, máme na lepší výkon a asi sme zaostali za očakávaním, možno príliš chceli a to nám zväzovalo nohy. Snahu nemožno chlapcom uprieť, ale dnes to až tak nešlo, chýbala nám ľahkosť a dôraz v zakončení, finálna prihrávka a slabší pohyb. Proti nám však stál dobrý súper a zrodila sa nakoniec spravodlivá remíza. Víťazstvo nám zobrali nepremenené šance v úvode, zápas by sa vyvíjal inak. To čo nám dnes chýbalo si povieme, potrénujeme a ideme do ďalšieho zápasu s cieľom odčiniť dnešné zaváhanie. Čakajú nás 2 zápasy vonku, Rybky a Rohov. Za dnešný výkon chlapci ďakujeme, nevyšlo podľa predstáv, ale tak to niekedy býva.  Záverom ďakujeme zástupcom MFK Skalica a osobitne R.Čavojskému za perfektnú organizáciu a vytvorenie potrebného zázemia. Ďakujeme.      

 

Majstrovský zápas Borský Mikuláš - Radimov 0:2 ... góly J.Urbánek /11m/, P.Božek.

Miesto a čas konania: štadion Borský Mikuláš, 13.3.2016 - 14,30 hod.

Naša zostava: T.Dohnálek-L.Krchňavý, R.Čavojský, M.Krempa, T.Kocák-M.Uher, R.Valla, A.Šebesta, R.Drápal-A.Foriška /K/, P.Božek, na striedanie G.Mihál, I.Provazník, M.Masaryk, O.Masaryk, J.Urbánek, B.Križánek, R.Hlaváč.

Komentár k zápasu:

Na úvod jarnej časti súťaže sme cestovali na "horúcu" pôdu do B.Mikuláša, ktorý doma body takmer nestráca a býva tu búrlivé fanúšikovské prostredie. Dnes však domáci na tieto tradície nenadviazali, na ihrisko došiel líder súťaže s početnou divackou kulisou z Radimova. "Vyznamenalo" sa pár domácich jednotlivcov z radov divákov, ale o tom až v ďalšej časti.

Od úvodu stretnutia sme sa do svojho dnešného súpera pustili a hra sa odohrávala na pár výnimiek výlučne na jeho polovici. Postupom času sme pridávali na obrátkach a domácich sme priklincovali k vlastnej 16-ke a lopta sa tam po ich odkopnutí hneď vrátila naspäť. Ako prvý pohrozil A.Foriška, ale zakončil vedľa, hlavička R.Čavojského skončila tesne vedľa, prienik P.Božeka chytil dobre stojaci brankár, peknú strelu A.Šebestu tiež a 2 tutovky spálil R.Drápal, keď mu najskorej M.Krempa hlavičkou loptu naservíroval na 5-ku a druhý pokus zase A.Šebesta, ale lopta sa obtrela len o brvno. Gól visel na vlásku, ale žiaľ nepadol a domáci tento náš tlak v prvom polčase ustáli. Sami prakticky nášho brankára neohrozili a s tým čo sa ku nemu dostalo si poradil.

Do druhého polčasu sme nastupovali s cieľom nakloniť misky váh vstreleným gólom na našu stranu a zase sa tlačili pre domácu bránu. Skórovať mohol A.Foriška, pred P.Božekom domáci obranca o zlomok sekundy loptu vykopol nad bránu a strelu R.Drápala zase domáci inak dobre chytajúci brankár na bránkovej čiare. Keď domáci aj tento tlak ustáli, začali sa postupne osmelovať od 60 min. a výsledkom ich aktivity bola nastrelená žrď po štandartnej situácii a dorážke. Hra sa čiastočne vyrovnala a aj domáci s podporou divákov sa snažili o kombináciu, ale ďalšiu šancu si už nevypracovali. Tak udrelo na opačnej strane, keď po akcii z ľavej strany zastavil v 80 min. nášho A.Forišku domáci obranca nedovolene a s prehľadom pískajúci rozhodca ukázal nekompromisne na biely bod. Striedajúci J.Urbánek sa nemýlil a poslal nás do vedenia. Domácim na dosiahnutie remízového stavu už nezostali ani sily a ani čas, naopak po akcii a prihrávke M.Masaryka sa ešte v nadstavenom čase presadil P.Božek a uzavrel tak dnešné skóre zápasu.

Naši chlapci si víťazstvo zaslúžili, na ihrisku sme boli lepším mužstvom aj keď chlapci z B.Mikuláša podali bojovný výkon a nemajú sa za čo hanbiť až na pár ostrejších zákrokov s cieľom hrať hráča a nie loptu. Zato skupinka domácich divákov sa môže červenať a divák, ktorý bol v B.Mikuláši si mohol urobiť obraz a pokriky a hanlivé gestá jednoducho k futbalu nepatria a nemajú s nim nič spoločné. Zato naša početná skupinka fanúšikov si vychutnala víťazstvo a dobrý výkon našich chlapcov. Ako vždy chlapci ďakujeme. O týždeň v sobotu na umelke v Skalici si zmeriame v priamom súboji sily s našim prenasledovateľom s B.Jura, v šlágri kola. Za dnešok v B.Mikuláši ešte raz chlapci a fanúšikovia ďakujeme.

 

Zimná príprava - ukončenie, zmeny v kádre.

Priateľským zápasom zo Šaštínom sme ukončili zimnú prípravu 2016. S jej priebehom vyjadrujeme veľkú spokojnosť, chlapci pristupovali k tréningom a zápasom zodpovedne /výnimka tréningy cez týždeň-slabšia účasť/, v rámci svojich pracovných a rodinných povinností. K tréningovému a zápasovému procesu sme využívali hracie plochy MFK Skalica a FK Senica, za čo zástupcom obidvoch klubov a SMM Skalica ešte raz úprimne ďakujeme. Panujú medzi nami korektné a priateľské vzťahy, také aké by mali vo futbale a pri jeho realizácii byť. Celkove sme odohrali 7 prípravných stretnutí :

2x nafukovačka Senica : 2x výhra skóre - 30:17

5x UT Senica, Skalica : 5x výhra skóre - 38:5

Dobre pripravený a naladený vstupujeme do bojov o víťazstvo v súťaži a dobrým futbalom baviť futbalového fanúšika. Počas zimnej prestávky prišlo aj v našich radoch k zmenám :

Príchody: Ako sme už avizovali v našich radoch sme radi uvítali dvoch navrátilcov Martina Krempu a Dávida Krchňavého. Pred začiatkom súťaže sme naše rady rožšírili a na hosťovanie ku nám prichádzajú Martin Uher-kmeňový hráč Iskry Holíč a Roman Čavojský-kmeňový hráč MFK Skalica. Martin je odchovancom TJ Trnovec, ale väčšinu svojho futbalového života strávil v Holíči. Je ofenzívny typ, ktorý doplní našu stredovú formáciu. Roman je rodákom futbalu v Smoleniciach a vo svojej bohatej kariére ho cesty zaviali do rôznych končín až zakotvil a pomohol "vykopať" historickú prvú ligu pre MFK Skalica. Roman je defenzívny zadák, ktorý pomôže vystužiť naše zadné rady.

Odchody: Pred začiatkom súťaže sme na hosťovanie do TJ Unín uvoľnili našich odchovancov Ivana Štiaka a Dominika Fehéra. Ivan sa objavoval v našom drese striedavo, najmä pre zdratvotné ťažkosti a pracovné povinnosti. Dominik v tejto sezóne sa na ihrisku neobjavil a nezúčastňoval sa akcií s mužstvom. Obidvom prajeme úspešný návrat na futbalové trávniky a v drese TJ Unín k dobrým výsledkom. Na hosťovanie do TJ Pop.Močidľany uvoľnujeme na vlastnú žiadosť posledného z trojice Krchňavých - Igora. Žiaľ u Igora pretrvávajú dlhodobé zdravotné ťažkosti a podľa jeho vyjadrení visí nad jeho futbalovým životom otáznik. Do svojho rodiska odchádza ako-tak pomôcť v záchrane v súťaži, ale na plnohodnotný výkon to žiaľ nie je, skorej so zebazaprením.

Všetkých našich fanúšikov a priaznivcov futbalu pozývame na zahájenie jarnej časti a na naše futbalové zápasy počas nej. Fanúšika isto nesklameme.

 

Prípravný zápas Radimov - Šaštín 4:0 ...... góly: A.Foriška, P.Božek, R.Valla, R.Fruhauf.

Miesto a čas konania: UT Skalica, 6.3.2016 - 17,00 hod.

Do zápasu zasiahli: G.Mihál, T.Dohnálek-M.Masaryk, P.Urbánek, T.Kocák, I.Provazník, M.Krempa, R.Valla, R.Hlaváč, L.Krchňavý, R.Drápal, R.Fruhauf, B.Križánek, A.Šebesta, A.Foriška, P.Božek, O.Masaryk.

Neprítomný: J.Urbánek, IŠtiak, T.Kozány, I.Krchňavý, R.Chudý.

Komentár k zápasu:

V Skalici sme hrali dnes posledný prípravný zápas. Namiesto chlapcov s L.N.Vsi, ktorí stretnutie vzdali, sme "zohnali" účastníka V.ligy  Šaštín, ktorým aj touto cestou ďakujeme. Počasie bolo dnes veľmi dobré a predzvesťou dobrého futbalu. Naši chlapci boli takmer v plnej sile a generálka na ostrú časť jarnej časti súťaže nám tak ako celá zimná príprava vyšla. Od začiatku sa hral svižný futbal, vačšinou na polovici dnešného nášho súpera. V sľubných šanciach sa ocitli A.Foriška, P.Božek, R.Hlaváč a O.Masaryk, ale nepremenili ich. Hostia mali 1 tutovku, ale tiež s ňou podobne naložili. My sme hýrili vačšou aktivitou a viacej sme sa tlačili pred bránu súpera, ale korenie futbalu-góly prvému polčasu chýbali. Čiernou škvrnou prvého polčasu bolo zranenie nášho P.Urbánka, ktorý nútene striedal a čaká ho 2-3 týždňová pauza, čo nás pred štartom jarnej časti vôbec neteší.

Do druhého polčasu sme nastúpili v podobnom trende, hra sa odohrávala na polovici hostí a gól visel na vlásku. Ten sa aj dostavil, keď po nacvičenom signále a štandartke z ľavej strany sa presadil A.Foriška. Aleš mohol pridať aj ďalšie, ale svoje šance spálil. Čo sa jemu nepodarilo vynahradil P.Božek, keď zužitkoval pomalšiu rozohrávku obrany a nekompromisne zavesil. Na ihrisku sme dominovali a umnými kombináciami dostávali súpera pod tlak. Po ďalšej štandartke sa skóre opäť menilo, keď R.Valla-náš exekutor takýchto situácií sa nemýlil. Keď hostia z ojedinelej situácie spálili svoju druhú tutovku sa na koniec zápasu vyšvihol do svojho jedinečného výskoku R.Fruhauf a stanovil tak jednoznačný výsledok.

Na koniec prípravy nám chlapci pripravili príjemné chvíľe a dobrým výkonom dali víťaznú bodku za zimnou prípravou. Dobre pripravený vstupujeme do bojov o obhájenie víťazstva v súťaži, dobrým futbalom potešiť nás všetkých, ktorí sa o futbal v Radimove starajú a na ňom sa podieľajú, radi naň chodia. Širšia futbalová verejnosť oceňuje a vzbudzuje rešpekt pred značkou futbalu v Radimove. Značka kvality a uznania patrí najmä Vám chlapci, ktorí na trávniku robíte radosť a potešenie každému aj nestrannému fanúšikovi. Ďakujeme Vám.

 

Prípravný zápas Radimov-Oreské 6:2 ........ góly: A.Šebesta 3, P.Božek 2, A.Foriška.

Miesto a čas konania: UT Skalica, 28.2.2016 - 10,00 hod.

Do zápasu zasiahli: G.Mihál-R.Chudý, P.Urbánek, T.Kocák, I.Provazník, R.Hlaváč, M.Krempa, R.Valla, A.Foriška, A.Šebesta, P.Božek, O.Masaryk.

Ospravedlnený a neprítomný: T.Dohnálek, I.Krchňavý, L.Krchňavý, J.Urbánek, R.Drápal, R.Fruhauf, I.Štiak, T.Kozány, B.Križánek, M.Masaryk.

Komentár k zápasu:

Do Skalice sme cestovali v netradičnom čase /doobeda/ a v oklieštenej zostave, keď nám chýbalo až 10 hráčov z kádra. Zápas ovplyvnil veľmi silný vietor, ktorý bol na hranici hrania zápasu. Proti nám sa dnes postavil súper z V. ligy - Oreské. Prvý polčas hral súper s vetrom a viacej sa tlačil pred našu bránu, čoho výsledkom bolo 3x nastrelená konštrukcia brány, 2x po štandartke a dorážke hlavou a 1x po brejkovej situácii. Naši chlapci hrali viacej smerom dozadu a postupom času sa tiež osmeľovali a hrou po zemi sa tlačili pred brankára súpera. Po jednej takejto akcii sa presadil A.Šebesta a druhý gól pridal po veľmi podobnej situácii a rýchlej výmene lopty. Súper zostal zaskočený a do konca polčasu už nemal takú aktivitu, aj keď po prísne nariadenenej 11m znížil. Naši chlapci ešte pred odchodom do šatní udreli 1x a agilný P.Božek po akcii z pravej strany zakončil.

Hostia po porade v polčasovej prestávke chceli zo zápasom ešte niečo urobiť, viacej kombinovali a mali vcelku aktívny pohyb. Naši chlapci však ťažili z brejkových situácií a súpera poslali do kolien po 2 vstrelených góloch, keď sa presadil P.Božek a A.Foriška. Do konca zápasu sa však skóre ešte 2x menilo, keď súper znížil a A.Šebesta zavŕšil hetrik.

Ako sme už v úvode písali, zápas ovplyvnil silný vietor a pocitove chladné počasie. Zo Skalice si odvážame ďalšie rozdielové víťazstvo a pravdu povediac asi sme od súpera čakali tak trošku viacej. Z absenciou viacerých hráčov sme si dokázali poradiť a dnes hrajúci chlapci nám pripravili príjemné spestrenie nedeľného doobedia a ďalšou zastávkou v príprave zaknihovali už v poradí 6-tu výhru. Generálkou na súťaž bude v nedeľu opäť v Skalici súboj s chlapcami s L.N.Vsi. Za dnešný bojvoný a zodpovedný výkon chlacom ďakujeme.    

 

Prípravný zápas Radimov-Cerová 10:1 .... góly: P.Božek 3, A.Šebesta 2, P.Urbánek 2, R.Valla, T.Kozány, A.Foriška.

Miesto a čas konania: UT Senica, 21.2.2016 - 14,00 hod.

Do zápasu zasiahli: T.Dohnálek, G.Mihál-M.Masaryk, P.Urbánek, T.Kocák, I.Provazník, R.Hlaváč, A.Foriška, A.Šebesta, B.Križánek, R.Chudý, O.Masaryk, T.Kozány.R.Valla, I.Štiak.

Ospravedlnený a neprítomný: L.Krchňavý, I.Krchňavý, J.Urbánek, R.Drápal, R.Fruhauf, M.Krempa.

Komentár k zápasu:

Dnes bude komentár stručnejší, výsledok hovorí za svoje, naši chlapci si s chuťou zahrali a zastrieľali, dvojciferný výsledok je jasný, chlapci z Cerovej výkonom sklamali.

 

Prípravný zápas Radimov - Dubovce 7:2 .... góly: A-Šebesta 3, R.Hlaváč 2, R.Fruhauf 2.

Miesto a čas konania: UT Senica, 14.2.2016 - 14,00 hod. 

Do zápasu zasiahli: T.Dohnálek, G.Mihál-M.Masaryk, P.Urbánek, M.Krempa, T.Kocák. I.Provazník, R.Fruhauf, R.Drápal, R.Hlaváč, A.Foriška, P.Božek, O.Masaryk, A.Šebesta.

Ospravedlnený a neprítomný: L.Krchňavý, I.Krchňavý, I.Štiak, R.Chudý, R.Valla, T.Kozány, B.Križánek, J.Urbánek. 

Komentár k zápasu:

Po 2-týždňovej "fašiangovej" prestávke sme cestovali do Senice a proti nám sa postavil ambiciózny víťaz II.triedy a ašpirant na postup do MO Senica - Dubovce. Uvedomujúc si silu súpera s ktorým dnes hrá sa predstavil aj zo zimnými posilami a s cieľom odohrať dobrý zápas. Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal, so šancami na obidvoch stranách, keď každý z dnešných súperov zahodil po 2. Naši chlapci mali zo začiatku "ťažšie nohy", kopili sme viacero nepresností a chýbala súhra smerom dopredu. Súper sa snažil o kombináciu a rýchlejší prechod do útoku aj za pomoci vetra, ktorý bol dnes v Senici celkom silný a bol v prvom polčase jeho 12-tym hráčom. V prvom polčase sa aj celkom zbytočne iskrilo na ihrisku. Keď sme šance súpera "ustáli" udreli sme ako prvý my, keď pekne loptu po pravej strane potiahol P.Božek a pekným centrom posadil loptu na hlavu nikým nekrytého R.Fruhaufa a ten sa nemýlil. Súper sa snažil o vyrovnanie a po jednej z akcií náš R.Hlaváč podcenil súboj na pravej strane a po centri a faule P.Urbánka kopal 11 m, ktorú bezpečne premenil. To však bolo prakticky z jeho strany dnes všetko a od tohto momentu sme hru takpovediac prevzali do svojich rúk, diktovali tempo hry a ťažili aj z chýb súpera, ktorý ich dnes vytvoril niekoľko a takpovediac daroval nám nepresnosťami 3 góly. Po jednej takejto chybe sa presadil A.Šebesta, keď obranca hostí zazmätkoval, čo Andrej dokonale využil a stanovil polčasový výsledok.

Po zmene strán sa hral futbal vačšinou času už len na jednej strane, hostia postupom času prestali odolávať a skóre pribúdalo. Po dvoch chybách obrany sa presadil A.Šebesta a R.Hlaváč, po zlej rozohrávke brankára znova pohotove takmer z polovice ihriska A.Šebesta, po peknej akcii z ľavej strany R.Hlaváč a po peknej half-volejovej strele ešte raz R.Fruhauf. Hosťom sme ešte 10 min do konca  zápasu umožnili znížiť a tak sa dnešný výsledok skončil vysokým skóre a viacmenej pre Dubovce debaklom.

Zhodnotiac celý priebeh zápasu nám to dnes šliapalo tak na dobrý pol plynu, Dubovce sa síce snažili, ale kvalita nášho kádra je na úrovni o nejaký ten stupienok vyššie a museli by podať výkon na hranici možností. Sebakriticky si však musíme povedať, že výkon by sme mali podávať lepší a zodpovednejší. Dnes sme súpera potrestali najmä za jeho chyby a uštedrili mu krutú prehru v príprave. Častokrát sme však hrali individuálne a loptu zbotočne "vodili". Na budúci týždeň si zmeriame sily s Cerovou a pokračujeme v príprave.

 

Prípravný zápas Radimov - Rybky 17:10 .... góly: A.Šebesta 6, P.Božek 4, J.Urbánek 2, B.Križánek 2, P.Urbánek, R.Fruhauf, R.Drápal.

Miesto a čas konania: nafukovačka FK Senica, 31.1.2016 - 17,30 hod.

Do zápasu zasiahli: T.Dohnálek, G.Mihál-M.Masaryk, P.Urbánek, T.Kocák, I.Provazník, R.Hlaváč, J.Urbánek, M.Krempa, R.Valla, R.Fruhauf, R.Drápal, A.Šebesta, P.Božek, B.Križánek.

Ospravedlnený a neprítomný: L.Krchňavý, I.Krchňavý, I.Štiak, A.Foriška, R.Chudý, T.Kozány.

Komentár k zápasu:

Bol to náš posledný "pobyt" v tejto zimnej príprave v nafukovačke. V priebehu mesiaca Február 2016 bude príprava prebiehať len na vonkajších plochách. Pomery v nafukovačke splnili ako každoročne svoj cieľ a boli kvalitnou zastávkou v našej príprave. Týmto záastupcom FK Senica ďakujeme za vybavenie a zabezpečenie.

K samotnému zápasu dnes kratšie, úvod a záver zápasu sa niesli v našej réžii, keď sme súperovi "ušli" na rozdiel 4 resp. 7 gólov. Inak bol zápas vyrovnaný, s dobrou hrou na obidvoch stranách. Chlapci z Rybiek tak ako aj z Rohova sa stávajú našimi tradičnými súpermi a ani tento rok nesklamali, za čo im patrí poďakovanie. Dnes však naši chlapci pôsobili troška unavenejším dojmom, ale svoj štandart a dobrý dojem ako vždy sme zanechali. Súperom sa musí proti nám dobre hrať a vždy každého dobre preveríme. Tento víkend máme "fašiangové" voľno a o 2 týždne nastúpime proti ambicióznemu lídrovi 2.triedy - Dubovciam. Za dnešný výkon chlapci ako vždy ďakujeme.

 

Návrat.

Počas zimnej prestávky sme do našich radov uvítali dvoch navrátilcov - Martina Krempu a Dávida Krchňavého, s ktorými sme sa dohodli na znovupokračovaní spolupráce. Martin pôsobil počas jesennej časti na hosťovaní v Radošovciach a Dávid bol pracovne v zahraničí. Bližšie týchto dvoch "matadorov" v našom drese nemusíme predstavovať, boli veľmi platnou a vysoko profesionálnym prístupom pevnou súčasťou nášho kolektívu. Obidvom prajeme nadviazať na úspešné pôsobenie v našom klube a ďakujeme im touto cestou za ich návrat do našich radov a vôľu hájiť naše farby.

 

Prípravný zápas Radimov - Kopčany 11:0 .... góly: A.Šebesta 4, P.Božek 4, A.Foriška 2, R.Fruhauf.

Miesto a čas konania: UT Skalica, 24.1.2016 - 14,00 hod.

Do zápasu zasiahli: T.Dohnálek-M.Masaryk, P.Urbánek, T.Kocák, R.Hlaváč, J.Urbánek, R.Fruhauf, R.Drápal, P.Božek, A.Foriška, R.Valla, A.Šebesta, O.Masaryk, T.Kozány.

Ospravedlnený a neprítomný: G.Mihál, L.Krchňavý, I.Krchňavý, I.Štiak, R.Chudý, I.Provazník, B.Križánek, M.Krempa.

Komentár k zápasu:

Po zasneženej sobote a mrazivých dňoch sa dnes v Skalici oteplilo a futbal sa hral za slušných poveternostných podmienok. Dnes sme nastúpili proti tabuľkovému susedovi v našej súťaži a "konkurentovi" v boji o víťazstvo. Žiaľ na ihrisku sa to neprejavilo a chlapci z Kopčian nám odolávali ako tak len prvý polčas. Začali však lepšie a hneď v úvode spálili 2 tutovky a loptu mali častejšie na svojich kopačkách, pôsobili sympatickým dojmom, predpokladajúc vyrovnaný zápas. Opak bol však pravdou a postupom času to bol  gólostroj našich chlapcov a festival ďalších nepremenených šancí. Po zmene strán sa hralo viacmenej na strane dnešných našich hostí a chlapci z Kopčian "odišli" z ihriska a rezignovali. Skóre zápasu logicky narastalo a zastavilo sa na čísle 11. Je nám ľúto, očakávali sme iné pomery na ihrisku a vieme, že chlapci z Kopčian sú šikovní futbalisti s dobrou základňou vlastných odchovancov, ale dnes to tak nevyzeralo. Na debakel to tiež nevyzeralo, ale nakoniec ním skončilo a to sa ešte naši chlapci predháňali v zahadzovaní šancí.

Príprava pokračuje ďalej a po obvyklých tréningových jednotkách v týždni cestujeme v nedeľu do Senice, kde privítame Rybky. Bude to naša posledná zastávka v nafukovačke. Ďakujeme všetkým za dnešný výkon, futbalový fanúšik si oko pohladil na pekných akciách a futbale, ale asi len z našej strany ...

 

Prípravný zápas: Radimov - Rohov 13:7 .... góly: A.Foriška 3, R.Drápal 3, P.Božek 2, J.Urbánek 1, P.Masaryk 1, M.Masaryk 1, I.Štiak 1, vlastný 1.

Miesto a čas konania: nafukovačka FK Senica, 17.1.2016 - 17,30 hod.

Do zápasu zasiahli: T.Dohnálek, K.Biskupič-M.Masaryk, P.Urbánek, T.Kocák, R.Chudý, I.Provazník, R.Fruhauf, R.Drápal, I.Štiak, J.Urbánek, P.Božek, O.Masaryk, P.Masaryk, A.Foriška, R.Valla, R.Hlaváč.

Ospravedlnený a neprítomný: L.Krchňavý, I.Krchňavý, T.Kozány, G.Mihál, A.Šebesta, B.Križánek.

Komentár k zápasu:

Na prvý zápas v roku 2016 sme nastupovali v dobrej nálade, pohode a s chuťou si zahrať futbal. Proti nám sa postavil slušný a futbalový súper, ktorý taktiež chcel hrať futbal a zápas sa hral v korektnom a futbalovom duchu, za čo týmto chlapcom z Rohova ďakujeme. Zápas začali lepšie dnešní naši hostia, ktorí sa aj ujali vedenia. Postupom času sa však hra odohrávala väčšinou na ich strane a prišli aj góly, keď sme chlapcom z Rohova "ušli" na rozdiel 4 gólov 6:2. Pomery v nafukovačke na zmenšenom ihrisku bývajú o veľa góloch či na jednej alebo druhej strane. Misky váh sa až do konca zápasu udržali na našej strane, síce hostia v druhom polčase znížili, naši chlapci po ukážkových akciách v druhom polčase si už víťazstvo nenechali ujsť. Samozrejme o to dnes vôbec nešlo, cieľom bola dobrá príprava, práca s loptou na menšom priestore, dobrý pohyb a kondičná príprava na kvalitnom teréne, ktorý v nafukovačke je.To všetko sa nám dnes podarilo a odchádzali sme spokojný. Príprava pokračuje ďalším programom a už o týždeň si zmeriame sily proti chlapcom z Kopčian.

 

Majstrovský zápas Hlboké - Radimov .... 1:1 gól J.Urbánek

Naša zostava: T.Dohnálek-J.Urbánek, P.Urbánek, T.Kocák, M.Masaryk-R.Hlaváč, R.Valla, A.Šebesta, I.Krchňavý-P.Božek, I.Štiak, na striedanie R.Fruhauf, G.Mihál.

Komentár k zápasu:

Do Hlbokého sme cestovali netradične v sobotu, pokúšajúc sa zápas preložiť na nám tradičnú nedeľu a prihliadnúc na "našu" piatkovú futbalovú akciu. Potrebovali sme na to však súhlas domácich, ktorý sme nedostali a tak sme zápas odohrali aj keď sme to potom vyhodnotili, že nás to ovplyvnilo, ale už je to tam. Do Hlbokého necestovalo viacero chlapcov a tak zostava pre tento zápas bola oklieštená, ale tí čo cestovali sa pobili o dobrý výsledok, ktorý je pre domácich úspechom a v našom konečnom zúčtovaní za jeseň tým, aby sme splnili náš cieľ a tým je ísť za víťazstvom v súťaži, ku čomu titul jesenného majstra je pekným odrazovým mostíkom do jarnej časti.

V Hlbokom sa hral priemerný futbal, domáci sa snažili s favoritom bojovať a naším chlapcom chýbal väčší hlad za víťazstvom. Do vedenia sme išli my, keď po zaváhaní domácej obrany sa presadil strelou k tyčke v 19.min náš J.Urbánek. Predtým po akcii A.Šebestu stihol spáliť tutovku P.Božek. Domáci sa snažili ostrelovať nášho brankára, ale bez poriadnej šance. Podarilo sa im vstreliť gól v 43.min, keď vymietol šibenicu domáci M.Sládek, peknou strelou. Do konca polčasu mali ešte 1 šancu, ale nepremenili ju.

Po zmene strán sme boli lepším mužstvom, častejšie na lopte a snažiac sa vstreliť víťazný gól. Dnes nám to však dopriate nebolo, keď sa nepresadili najmä A.Šebesta a R.Fruhauf, ktorý mali na nohe resp.hlave tutovky. Domáci v podstate za celý druhý polčas sa ku ničomu nedostali, ale remízu už z rúk ani nepustili. Trošku menej nervozity a dohadovania sa by však zápasu zaiste prospel alebo jeho celkovému dojmu. Myslím, že sme ani dnes v Hlbokom nesklamali, nakoľko domáci potrebujú body ako soľ a mali by v každom zápase a najmä domácom bodovať. Remíza nás stanovila jesenným majstrom, za čo všetkým chlapcom, trénerom a ľuďom okolo futbalu v Radimove ďakujeme. Je pre nás všetkých výborným vysvedčením. Týmto zápasom sme ukončili jesennú časť, do konca mesiaca ešte chceme dať 2 ľahšie tréningy už v krytých priestoroch, zregenerovať, oddýchnuť si a v Januári 2016 odštartovať zimnú prípravu o ktorej budeme informovať. Ešte raz ďakujeme za jeseň chlapci.

Majstrovský zápas Radimov - Jablonica .... 5:1 góly: A.Foriška 2, R.Drápal, A.Šebesta, J.Urbánek /11m/.

Naša zostava: T.Dohnálek-I.Provazník, L.Krchňavý, P.Urbánek, R.Hlaváč-R.Valla, R.Drápal, J.Urbánek-A.Šebesta, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie B.Križánek, O.Masaryk, T.Kozány, I.Krchňavý, T.Kocák, M.Masaryk, G.Mihál, P.Junek.

Futbalová nedeľa v Radimove bola krásna, slnečná a ideálne podmienky na futbal. Dnes ku nám pricestovali chlapci z Jablonice a ako to už v Radimove býva takmer zvykom súperi sa u nás predstavia bojovným výkonom s cieľom uchmatnúť favoritovi nejaký ten bodík. Inak tomu nebolo ani dnes, súper sa predstavil v sympatickom výkone, vychádzajúc z dobre hrajúcej obrany a nebezpečnými koncovými hráčmi. Prvý polčas sa hral však iba priemerný futbal, hostia nás zaskočili exportne rýchlym gólom v 1 min., keď po štandartke a hlavičke B.Kolenyaka lopta neštastne dopadla na nerovnosť a úplne zmeniac smer skončila v našej sieti a prekvapeného brankára. Naši chlapci však odpovedali za 5 min, keď sa v 16-ke súpera individuálne presadil R.Drápal a otočiac sa okolo obrancu nekompromisne zblízka zavesil. Po tomto momente sme očávali tlak na hosťujúcu bránu, ale ten neprišiel a boli to hostia, ktorý zo svojej aktivity vyťažili viacero štandartiek a rohových kopov, vyloženejšie šancu však nemali. My sme hrozili z rýchlejšieho prechodu do útoku a 1x zvonilo brvno po štandartke R.Vallu a 2x hlavičkou vedľa L.Krchňavý do už otvorenej brány. Celkovo sme však boli málo pružný, menej nápadití a chýbala presnosť a ľahkosť v kombinácii, kľud v zakončení. Tak sa skončil polčas nerozhodne.

V druhom polčase sa rozvinula naša ofenzívna sila, v 53 min. sa po rýchlom vhadzovaní a oklamaní obrancu pekne presadil A.Šebesta a v 59.min po štandartke z pravej strany loptu predĺžil R.Drápal na hlavu nikým nekrytého A.Forišku a ten netradične hlavou vstrelil svoj 150 gól v drese Radimova. Naši chlapci sa ukľudnili a hostí už viac-menej do žiadnej šance nepustili, len 1 treba nazvať vyloženú keď sme zabudli na hosťujúceho útočníka, ale toho vychytal náš brankár. Hrali sme už  to čo sme potrebovali na "povinné" víťazstvo, ktoré sme ešte prikrášlili premenenou 11 m J.Urbánka v 78 min., keď hosťujúci obranca stiahol nášho agilného P.Božeka a svojim druhým gólom po úniku nekompromisne v 90 min zakončil a svoju druhú 150-ku načal náš kapitán A.Foriška. Zo šancí ešte treba spomenúť žrď P.Božeka a nebezpečné strely z 25 m P.Urbánka a R.Vallu. Tie však pekne vytiahol hosťujúci brankár.

Zhodnotiac celý zápas výhra je jednoznačná, zaslúžená a boli sme na ihrisku lepším mužstvom a hladovejším za víťazstvom. Ako sme už spomenuli, súperi ku nám prichádzajú z bojovnými výkonmi a snažiac sa vytiahnuť oproti favoritovi. Príkladom môžu byť Š.Humence, ktoré u nás predvedli solídny výkon, následne doma prehrali s Rohovom a do Kopčian sa zišli 8. Náš cieľ sme tesne pred ukončením jesennej časti v podstate splnili, hráme o víťazstvo v súťaži a dobrým futbalom bavíme fanúšika z Radimova, ale aj z blízkeho okolia, ktorý si aj dnes našiel cestu na naše ihrisko. Ďakujeme chlapcom za dnešný výkon, aj keď dnes troška vydreté víťazstvo. Súťaž je však dlhá a náročná, aj my potrebujeme zregenerovať a oddýchnuť si. Sme mužstvom, ktoré v každom zápase sa chce presadiť a s priemerom viacej ako 3 góly na zápas silne ofenzívnym a technickým mužstvom. Do posledného zápasu v Hlbokom ideme s cieľom dobiť a potvrdiť jesenného majstra súťaže.

 

 

Majstrovský zápas Pop.Močidľany - Radimov .....2:6 góly R.Drápal 2, A.Foriška 2, I.Krchňavý, J.Urbánek.

Naša zostava: T.Dohnálek-M.Masaryk, L.Krchňavý, P.Urbánek, J.Urbánek-I.Krchňavý, R.Valla, R.Drápal-A.Šebesta, A.Foriška, P.Božek-na striedanie I.Provazník, B.Križánek, O.Masaryk, R.Hlaváč.

Komentár k zápasu :

Zápas sa odohral za pekného slnečného počasia, aj keď chladnejšieho, ale na futbal vcelku príjemného. Stretli sa mužstvá z opačných koncov tabuľky a na ihrisku a výsledkovo to bolo nakoniec aj vidieť. Do 25 min. to bola však vyrovnaná partia, keď najmä v našej hre chýbala nápaditosť, ľahkosť a myšlienka. Pripomínalo nám to zápasy s týmto súperom, keď sa góly rodia ťažšie a Pop.Močidliany vcelku dobrou defenzívou a brejkami sa snažia o futbal. Za už spomenutých 25 min, sme si viacmenej poriadnu šancu nevypracovali a súper pohrozil 1 hlavičkou vedľa. Udrel však v 24 min., keď po zbytočnej strate lopty na pravej strane sa ku lopte dostal domáci J.Sloboda a z hranice 16-ky peknou umiestnenou strelou rozradostil domácich fanúšikov 1:0. Naši chlapci po tomto momente okamžite prepli na vyšši prevodový stupeň a už o 3 min, sa po ľavej strane presadil A.Foriška a zrovnal skóre. Od tohoto momentu a prakticky po celý zápas sa hra odohrávala na polovici domácich a do polčasu naše vedenie ešte získal dvomi presnými a umiestnenými strelami R.Drápal, v 39 a 45 min zápasu.

Ihneď po rozohratí druhého polčasu sme navýšili vedenie, keď po akcii tentoraz z ľavej strany loptu z 2 m dorazil domáci odchovanec v našom drese I.Krchňavý. Domáci na takýto vývoj stretnutia rezignovali a keď zvýšil o 9 min. svojim druhým gólom v zápase A.Foriška všetkým bolo jasné, že dnes to bude o výške skóre. Naši chlapci zvolnili tempo a hra sa dostala do priemeru. My sme svoje šance nevyužili /P.Božek, A.Foriška, A.Šebesta/ a domáci boli v podstate s prehrou zmierený. V poslednej 10-minutovke sa však skóre ešte 2x menilo, keď sa z ofsajdovej pozície presadil domáci B.Novák v 81 min. a hneď z protiútoku po peknej akcii P.Božek - J.Urbánek sme uzavreli dnešné skóre.

Dnes sme v Pop.Močidlanoch dominovali po všetkých stránkach a prepisovali historické tabuľky zo 6-timi gólmi v sieti. Po celý zápas sme boli jasne lepším mužstvom, aj keď prvých 25 min zápasu by sme si vedeli predstaviť aj v lepšom svetle. Je pravda, že takýto terén nášmu technickému mužstvu nesedí a asi sme sa s ním dnes zo začiatku aj vyrovnávali. Za dnešné pekné víťazstvo chlapcom ďakujeme a posadilo nás opäť do čela súťaže, kam nepochybne patríme. Dnešné víťazstvo venujeme bratom Krchňavým, ktorý hájia naše farby a prišli za kvalitou do Radimova. 

 

Majstrovský zápas Radimov - Šajd.Humence .... 1:1 gól J.Urbánek /11m/
 
Naša zostava: T.Dohnálek-M.Masaryk, P.Urbánek, T.Kocák, R.Hlaváč-R.Fruhauf, R.Valla, J.Urbánek-A.Šebesta, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie T.Kozány, B.Križánek, O.Masaryk, I.Provazník, P.Junek.
 
Komentár k zápasu:
 
Vyrovnaný zápas s deľbou bodov nakoniec, bojovný výkon hostí, slabší na našej strane a domáce zaváhanie. Asi takto by sme v kocke zhrnuli dnešný zápas v Radimove. Ani nie tak deľba a strata bodov ako keď sa pozeráme na zranenie našich hráčov, dnes si to "odniesol" R Fruhauf, ktorého dohral hosťujúci hráč bez cieľu zasiahnuť loptu. A to hosťujúci funkcionári pobehujú po celej postrannej čiare a nadávky sú za každým slovom. Z takéhoto obrazu futbalu sme naozaj smutný a s tým, o čo sa snažíme v Radimove, sa to zrovnať ani nedá. Ale poďme k samotnému zápasu. Prvá polovica sa niesla vo svižnom tempe a hra sa prelievala na obidve strany, najskorej "vykopával" P.Urbánek z bránkovej čiary a na druhej strane "čaroval" brankár hostí. Úroveň bola vcelku zaujímavá, hostia nás v tomto smere príjemne prekvapili. Na šance to bolo vyrovnané, tak 4:4 na prvý polčas. Ako sme už písali, v 22 min sme prišli o zraneného R.Fruhaufa a pri neúčasti R.Drápala a I.Krchňavého sme skladali "novú" zálohu. Naši chlapci však za celý zápas mali o niečo navrch, ale v koncovke sme boli neefektívny a brankára hostí sme nominovali na hráča kola, podal vynikajúci výkon. Gól sme vstrelili z 11 m, keď sa nemýlil J.Urbánek. Penalta sa kopala po zasiahnutí lopty rukou, ale to prebehlo súčastne zo spracovaním lopty a nie dajaká nešikovnosť ako reklamovali hostia. 
Druhý polčas sme s miernou prevahou a zo šancí nič nevyťažili. Veľa útokov skončilo na ofsajdových pozíciách, nedôraze pri zakončení alebo brankárovi hostí. Nakoniec sme si po štandartnej situácii vstrelili neštastný vlastný gól a čas na rozdielový už nezostal a hostia už remízu "odkopali". Dnes v Radimove prekvapili a síce boli len 11-ti proti favoritovi podali už spomenutý bojovný výkon. Naši chlapci si v dlhej sezóne dnes vybrali slabšiu chvíľu a po dlhom čase sme stratili doma body a prišli o vedenie v súťaži. Na budúci víkend cestujeme do posledných Pop.Močidlian s cieľom vyhrať a odčiniť dnešné zaváhanie. Chlapcom nemožno uprieť snahu, šance boli, ale tak to niekedy býva a futbal je aj o tom. Dnes súper získal 1 a my stratili 2. Život ide ďalej a futbal v Radimove má svoju kvalitu, ktorú nabudúce opäť predvedieme.
 
 

Majstrovský zápas Brodské - Radimov .... 1:5 góly R.Drápal 2, P.Božek, A.Foriška, B.Križánek.

Naša zostava: T.Dohnálek-P.Urbánek, L.Krchňavý, T.Kocák, J.Urbánek-R.Fruhauf, R.Valla, R.Drápal-A.Šebesta, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie M.Masaryk, I.Krchňavý, R.Hlaváč, B.Križánek, O.Masaryk, P.Junek.

Komentár k zápasu:

V Brodskom sa hral šláger kola, úroveň a tempo zápasu tomu aj zodpovedali. Hral sa rýchly a svižný futbal, na výbornej hracej ploche, nechýbalo nasadenie, pekné akcie a korenie futbalu - góly. Ako sa na domácich patrí, tí začali svižnejšie a umnými kombináciami dostávali našu obranu pod tlak a nášho brankára zamestnávali viacej. Zo svojej aktivity vyťažili 3-4 šance, ktoré 2 môžeme nazvať vyloženejšie a nás podržal brankár. Postupom času sme však vyrovnávali hru, ktorá sa odohrávala častejšie na polovici nášho dnešného súpera. Domáci však hrozili s rýchlej kombinácie a dobrým pohybom. Bolo to také čakanie na to, kto sa zo svojej šance skorej presadí. Podarilo sa to nám, keď v 30 min. po rýchlej výmene lopty sa k nej dostal P.Božek, obišiel aj brankára našiel nikým nekrytého A.Forišku a ten mal pred sebou len prázdnu bránu... Druhý úder domácim uštedrila akcia zápasu, keď lopta na 3 dotyky po ose T.Dohnálek-R.Fruhauf-P.Božek putovala do siete a P.Božek pekným lobom po nádhernom pase sa nemýlil a zvýšil naše vedenie. Domáci zostali vývojom troška zaskočený, ale v aktivite nepoľavovali a vyťažili z nej gól do šatne a znížili v 45 min. po peknej akcii, aj keď naša obrana troška zaspala. Za prvý polčas ešte možno spomenúť gólovú hlavičku A.Forišku, ktorá si našla brankára domácich.

Po zmene strán sa obraz hry nemenil, domáci sa pokúšali o dobíjenie našej brány a my sme hrozili z rýchlejšieho prechodu do útoku. Treba však povedať, že vyložené šance domáci nemali, možno 1 tak možeme nazvať, keď po chybe našej obrany domáci strelec G.Trubiroha neusmernil loptu do siete. Skóre sa menilo v 67.min, keď po centri J.Urbánka sa hlavou presadil R.Drápal /predtým po zlom rozohratí lopty domáceho brankára zahodil tutovku/ a o 2 min. sa sám zoči-voči brankárovi znova nemýlil a nekompromisne zavesil. Po tomto "k.o."  sa zápas v podstate dohrával, domáci vyťažili zo svojej aktivity len pár štandartných situácií a my sme výsledok ešte v 76 min. prikrášlili a po akcii z pravej strany a efektnej pätičke R.Drápala sa presadil striedajúci B.Križánek.

Naši chlapci boli po celý zápas kompaktnejší a výsledok je zaslúžený. Dnes proti nám stálo jedno z najlepších mužstiev v súťaži, ale na nás to dnes bolo málo. Futbal musel dnes baviť, fanúšik si odniesol pekný futbalový zážitok. Prispel ku nemu aj výborný výkon rozhodcu I.Štoru, ktorý zápas viedol na vysokej úrovni a s prehľadom. Podľa nášho názoru by takto mal vyzerať výkon rozhodcovskej funkcie. Víťazstvo s horúcej pôdy v Brodskom sa vysoko cenní a vážime si ho. V ďalšom zápase privítame doma Š.Humence a cieľ potvrdiť kvalitný výkon. Dnes to bolo o ňom. Ďakujeme. 

 

Majstrovský zápas Radimov - Petrova Ves ..... 7:1 góly P.Božek 2, R.Fruhauf, R.Drápal, A.Šebesta, M.Masaryk, T.Kozány.

Naša zostava: T.Dohnálek-M.Masaryk, R.Valla, T.Kocák, I.Provazník-R.Fruhauf, R.Drápal, I.Krchňavý-A.Foriška /K/, A.Šebesta, P.Božek-na striedanie I.Štiak, P.Urbánek, R.Hlaváč, T.Kozány, O.Masaryk,

Komentár k zápasu:

Na derby stretnutie s P.Vsou sme nastupovali v pozícii jednoznačného favorita a zo staronovým trénerom L.Vanekom. Futbal sa hral za chladného počasia a silnejšieho vetra, na dobre pripravenom trávniku. Do nášho dnešného súpera sme sa od začiatku "zahrýzli" a tlačili sa pred jeho bránu. Už v 7 min. spálil tutovku R.Drápal, nasledoval A.Foriška a P.Božek. Súper hral vcelku odovdzdane a bez nápaditosti. Skóre sa menilo v 18.min, keď po úniku P.Božeka sa k odrazenej lopte dostal z hranice 16-ky R.Fruhauf a tvrdou a umiestnenou strelou nedal brankárovi šancu. Už o 4 min, v 22 min. rýchlu výmenu lopty zúžitkoval A.Šebesta a sám zoči-voči brankárovi sa nemýlil. Hostia hrozili len sporadicky a s tým čo sa dostalo do našej 16-ky si poradila naša obrana alebo brankár. Do polčasu sme spálili ešte 2 šance, keď najskorej I.Krchňavý z 3m poslal loptu nad a A.Foriška tesne vedľa pravej žrde.

Po zmene strán sa hra odohrávala vačšinou na polovici hostí a už po 8 min hry v 53.min dnes agilný a s chuťou hrajúci P.Božek dokonale využil pomalého obrancu a zle vybehnutého brankára a takmer z bránkovej čiary poslal loptu do siete. Rozdielom triedy vyhrávajúci zápas bol rozhodnutý, prestriedali sme naše rady a po akcii hostí v 66 min. striedajúci T.Kozány vyrobil 11m a hosťujúci nestárnuci M.Matula sa nemýli a znížil. To bolo zo strany hostí dnes všetko a góly padali len na opačnej strane - prienik P.Božeka doklepol do prázdnej brány v 71.min R.Drápal, ďalší prienik P.Božeka zastavil faulom brankár a M.Masaryk sa z 11 m nemýlil, no a dielo "zkazy" pre P.Ves dokonal a svoju chybu odčinil T.Kozány keď už  zdecimovanú obranu hostí naši chlapci dokonale rozobrali.

Chlapci z P.Vsi dnes veľa futbalovej krásy v Radimove žiaľ neukázali. Diskusiou a nadávkami rozhodcovi sa futbal nehrá, hrá sa peknou hrou a na góly a tých dnes inkasovali 7. Naši chlapci si dnešné víťazstvo vychutnali a jeho základ položili dobrou hrou a gólovým efektom. Dnes to bol gólostroj a jednoznačná výhra. Na budúci týždeň cestujeme na šláger kola do Brodského s cieľom predviesť dobrý futbal a výsledok.

  

Majstrovský zápas Radošovce - Radimov .... 1:4 góly O.Masaryk, A.Foriška, P.Božek, A.Šebesta.

Naša zostava: T.Dohnálek-M.Masaryk, P.Urbánek, T.Kocák, J.Urbánek-O.Masaryk, R.Drápal, I.Krchňavý-A.Foriška /K/, A.Šebesta, P.Božek-na striedanie I.Štiak, R.Fruhauf.

Komentár k zápasu :

Da Radošoviec sme cestovali v oklieštenej zostave, keď do hry z rôznych príčin nezasiahli R.Valla, R.Hlaváč, I.Provazník, T.Kozány, L.Krchňavý, B.Križánek, R.Chudý a D.Vanek. Na "skalické okresné derby" si našla cestu aj početná divácka kulisa z Radimova, ktorá nakoniec vyprevadila chlapcov zaslúženým potleskom. Bol to jeden bojovný a kolektívny výkon, zo súperom vždy nevyspytateľným a na domácej pôde neprehrávajúcim. Pred zápasom sme si troška zaspomínali na náš posledný zápas v Radošovciach /0:4/ a ako sa nakoniec ukázalo aj dnes nie rozdielny.

Zápas sme začali lepšie my a už v 4.min center O.Masaryka skončil v sieti prekvapeného brankára. Naši chlapci hrali s chuťou a išli od začiatku za víťazstvom, vytvárali si šance, za dnes nie celkom istou obranou domácich a tiež brankárom. Domácim sa podarilo vyrovnať v 19.min, keď po rohu nikým nekrytý náš viacročný pilier defenzívy M.Krempa sa hlavou nemýlil 1:1. Už o 3 min sa skóre znova menilo, po nádhernej akcii na 4 dotyky sa presadil A.Foriška a na rozdiel takmer triedy upravil v 34.min P.Božek. Domáci zostali vývojom stretnutia zaskočený a keď tesne pred odchodom do šatní upravil na 1:4 strelou zo štandartky k ľavej žrdi A.Šebesta odchádzali sme na prestávku s jednoznačným vedením. To mohlo byť aj vyššie a ďalšie šance sme nevyužili, domáci v podstate okrem pár štandartiek nič nevymysleli.

Domáci však po prestávke pridali a viacej sa začali tlačiť pred našu bránu, ale za celý polčas si vypracovali asi 2 tutovky, ktorú 1 sme zblokovali a 1 skončila na brvne. My sme tiež v zahadzovaní šancí pokračovali aj v 2 polčase, keď najmä A.Šebesta, P.Božek a I.Štiak mohli navýšiť skóre. Zápas sme celkom rutine doviedli do víťazného konca, našim chlapcom ubúdali sily a domáci sa blysli aj pár nevyberanými zákrokmi, ktoré dnešnému futbalu moc nesvedčali. Po zápase to dnes "hučalo" v hosťujúcej šatni a myslíme, že po zásluhe. Naši chlapci si za predvedený výkon zaslúžili vyhrať a ťahali za silnejší koniec. Ďakujeme a dnešné pekné víťazstvo si vážime a cenníme. Dnes sa potvrdila výhoda širšieho kádra, keď od začiatku dostali príležitosť aj hráči z lavičky a výkonom nesklamali.

 

Majstrovský zápas Radimov - Koválov .... 5:0 góly : P.Božek 3, A.Šebesta, P.Urbánek.

Naša zostava: T.Dohnálek-M.Masaryk, L.Krchňavý, R.Hlaváč, P.Urbánek-R.Fruhauf, R.Drápal, J.Urbánek-A.Šebesta, A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie B.Križánek, R.Valla, T.Kozány, T.Kocák, I.Provazník, P.Junek.

Komentár k zápasu :

Zápas sa odohral za chladnejšieho počasia a vetra, do Radimova pricestovali chlapci z Koválova len s 11-timi hráčmi, bez náhradníkov a s cieľom čo najmenej inkasovať a tomu podriadili prakticky celý zápas, ktorý sa viac-menej odohral na ich polovici. Zápasy s týmto súperom bývajú o dobíjaní obranného valu, keď 9 hráčov sa postaví na 16-ku a okolo nej a čakajú "na odkopnutie" lopty kam je hráč otočený. V prvom polčase si naši chlapci viac menej neporadili s touto stratégiou hry, ak to tak máme nazvať. Futbal to nebol okulahodiaci, chlapci z Koválova ho vyslovene odkopali a uzdržovali s cieľom neloviť loptu zo siete. Zo šancí len možno spomenúť 2 nazvime ich tutovky, keď A.Foriška nastrelil brvno sám pre brankárom a A.Šebesta po peknej strele nechal vyniknúť brankára hostí. Hostia hrozili skutočne len sporadicky a za celý polčas boli u našej brány 3-4 krát. My sme sa tlačili k bránke vačšinou stredom, ale tam to nemalo šancu na úspech a  tak sa polčas skončil bez gólov.

Do druhého polčasu sme prestriedali naše rady, keď odstúpili R.Drápal a A.Foriška a nahradili ich B.Križánek a R.Valla. Už po 2 min hry po pravej strane prenikol J.Urbánek a "nastrelil" P.Božeka a skóre sa menilo. Naši chlapci hrali s chuťou a po ďalšom prieniku J.Urbánka v 50.min tentoraz A. Šebesta sa nemýlil a loptu upratal do siete. Hostia sa začali tiež osmelovať a hrať futbal, ale len po 16-ku. V 59.min po krásnej prihrávke za obranu si gólový účet rožšíril P.Božek a zápas dostal náplň o výšku skóre. To sa menilo v 74 min. keď do tretice prienik J.Urbánka a krásna prihrávka na brata Petra a 4:0. Dnešné skóre sa zastavilo na čísle 5, keď R.Valla nádhernou prihrávkou do tzv českej uličky vysunul a svoj hetrik zavŕšil P.Božek. Okrem gólov si chlapci vypracovali ešte ďalšie príležitosti, keď ešte 3x zvonila žrď a 1 brvno.

Po zápase odchádzal fanúšik spokojný a za výkon domácich zaslúžene odprevadil potleskom. Premiéru v našom drese "si odbil" T.Dohnálek a po dlhšom čase si zahral L.Krchňavý, ktorý vyniká svojím prehľadom a čítaním hry. Dnes to bol však jeden kolektívny a poctivý výkon od všetkých našich chlapcov a s chuťou si aj zastrieľali. O týždeň cestujeme do Radošoviec s cieľom zopakovať dobré výkony a bodovať.

 

Majstrovský zápas Cerová - Radimov ..... 2:2 góly M.Masaryk, R.Fruhauf
 
Naša zostava: P.Junek-M.Masaryk, P.Urbánek, T.Kocák, R.Hlaváč-R.Fruhauf, R.Valla, R.Drápal, J.Urbánek-A.Foriška /K/, P.Božek-na striedanie A.Šebesta, O.Masaryk, I.Provazník.
 
Komentár k zápasu:
 
Na Cerovej sa hral šláger kola, kedy sa stretol líder súťaže so štvrtým tímom. Zodpovedal tomu aj priebeh zápasu, keď v prvom polčase mali navrch domáci, v tom druhom naši chlapci. Do Cerovej sa pre body nechodí, domáci sú vždy ťažkým a nebezpečným súperom, okupujúci vrchné priečky súťaže. V prvom polčase sa hra prelievala, ale domáci si vypracovali viacej šancí, najmä v 17. min sme zabudli na domáceho útočníka, ale ten tak váhal toľko, že ho náš matador medzi 3 žrďami vychytal. Šance sma mali, ale na naša súhra viazla a zbytočne po strate lopty sme nechali domácich nabiehať za našu obranu a každý útok bol nebezpečný. Skóre otvorili domáci v 31.min. keď sa ujala umná strela z 25 m k ľavej žrdi, obstreliac nášho brankára. Domáci ešte viacej sa tlačili pred našu bránu a skóre mohli navýšiť po hlavičke 2m obrancu, ale ten mieril vedľa. Pred odchodom do šatní sa skóre ešte 2x menilo, keď po chybe našej obrany a nedorozumení sa ocitol sám pred našim brankárom domáci hráč a strelou popod nášho brankára navýšil vedenie. Ihneď z protiútoku sme gól do šatne dali my, keď tiež umnou strelou k ľavej žrdi sa prezentoval náš sviatočný strelec M.Masaryk z hranice pravého rohu 16-ky.
 
Po zmene strán na trávnik vybehlo iné hosťujúce mužstvo a kľudne ho môžeme nazvať festivalom nepremených šancí. Domácu bránu sme dobýjali v rozmedzí 60 - 90 min. zápasu, ale "ujala" sa len utešená strela R.Fruhaufa v 74 min. Ďomáci boli pod tlakom a od prehry ich odvrátila naša dnes slabá strelecká muška a výborne chytajúci brankár domácich. Za výkon v druhom polčase sme si zaslúžili vyhrať, ale aj keď tie najvyloženejšie šance zostali nepremenené body sa dnes na Cerovej delili, s čím boli asi spokojné obidve mužstvá, ale toľko šancí na 1 zápas sa musí premieňať. 
 
Fanúšik dnes na Cerovej videl pekný futbal, ktorému nechýbalo korenie futbalu - góly, nasadenie a dobré výkony, ale čo sa našich chlapcov týka najmä v 2 polčase. Slová uznania a chvály od domácich slušných a inteligentných funkcionárov si vážime, je vidieť, že rozumejú futbalu a ocenia prínos kvality do tejto súťaže, ktorá v Radimove je. Futbal je hra pre ľudí a o to sa v Radimove staráme a myslíme že prinášame. V ďalšom zápase privítame doma chlapcov z Koválova s cieľom potvrdiť vyššieuvedené skutočnosti.
 
 

Majstrovský zápas Radimov - Kúty ..... 3:0 góly R.Fruhauf 3

Naša zostava: P.Junek-R.Hlaváč, P.Urbánek, T.Kocák, M.Masaryk-J.Urbánek, R.Drápal, R.Valla, R.Fruhauf-P.Božek, B.Križánek-na striedanie I.Štiak, D.Vanek, T.Kozány, I.Krchňavý, O.Masaryk.

Komentár k zápasu:

Dnes sa hral zápas slušnej úrovne, z obidvoch strán mužstvá predviedli dobrý výkon vo svižnejšom tempe. Zápas sa odohral za silného vetra a stretli sa tímy z hornej polovice tabuľky. Naši chlapci nastupovali s cieľom potvrdiť 3 body z Kopčian a domácemu fanúšikovi urobiť radosť dobrým výkonom. Stále v našich radoch chýbal potrestaný A.Šebesta, dovolenkujúci A.Foriška a dnes do hry nezasiahli ani R.Chudý, L.Krchňavý a I.Provazník. Sme radi, že nám výkonom rastie po dlhej pauze B.Križánek a do zápasového kolotoča naskočil I.Krchňavý. Ako sme už písali zápas sa hral vo svižnom tempe a ako prvý sme mohli skóre meniť my, keď už v 3 min. zápasu sa sám za obranou hostí ocitol R.Drápal, ale vo vyloženej gólovej šanci sa nepresadil. Hostia ustáli túto šancu a udreli na druhej strane, keď R.Hlaváč "vykopával" z bránkovej čiary a z ďalšej skrumáže tiež gól nepadol. Hostia nám naznačili, že dnes ľahko nedošli svoju kožu predať a nezopakovať tak debakel z jarnej časti. Keď sme aj ich tlak ustáli, viacej sme sa tlačili pred ich bránu, šancu zložiť reparát mal R.Drápal, R.Valla trafil brvno, skrumáž sme nedotiahli do konca a P.Božek trafil len bočnú sieť. Gól visel na vlásku a ten sa aj dostavil. Prakticky za 5 min. zápas vybavil R.Fruhauf, keď sa raz presadil a dorazil loptu do siete po skrumáži a 2x utešene hlavou. Tento hetrik bol jedným z najrýchlejších v dejinách súťaže, ak nie najrýchlejší .... Do "kabín" sme išli s jednoznačným a pohodlným vedením rozdielom triedy.

Po zmene strán sme sa už nikde netlačili a nechali sme hrať dnešných naších hostí. Ich hra však končila na hranici 16-ky a vypracovali si 1 gólovú príležitosť po chybe našej obrany, ktorú zneškodnil náš brankár. Z našich šancí sa mohol presadiť R.Drápal, P.Božek a J.Urbánek, ale skóre sa už nemenilo. Cieľ stanovený pred týmto zápasom sme splnili a zápas rozdielom triedy vyhrali. Hostia dnes zanechali na našom ihrisku sympatický dojem, ale zostalo len u neho. Prehru však niesli ťažšie funkcionári hostí a chybu nevideli vo vlastných radoch a čísle 0 v počte vstrelených dnešných gólov, ale v rozhodcovi stretnutia. Na našom webe nikdy nekomentujeme rozhodcov a ani to robiť nebudeme, komentujeme futbal a hru našich chlapcov alebo hostí. Ak dnešný výkon rozhodcu sa nepáčil, tak skutočne nevieme o čom by výkon rozhodcu mal byť. Rozhodca Štora je skúsený a s prehľadom pískajúci rozhodca, na ihrisku sa neiskrilo a rutine ho viedol. Takéto výroky sú pre futbal v Radimove a rozhodcu ako takého urážlivé, ale sú asi odrazom kultúry športu na Slovensku, alebo len tým výnimkam, ktoré do futbalového prostredia asi nepatria. Dobre si pamätáme náš zápas v Kútoch, keď sme mali v našich radoch P.Masaryka a namiesto toho, aby to fanúšik vnímal ako spestrenie futbalu, bol tento hráč terčom hanlivých a do futbalového prostredia nepatriacich výrokov. Paľo už v našich radoch nie je ale ľudia si asi nájdu zase nejaký iný dôvod. Prečo, asi vedia len sami .... Na budúci týždeň cestujeme na horúcu pôdu do Cerovej potvrdiť dobrý výkon a predviesť dobrý a pre diváka zaujímavý futbal.       

 

Majstrovský zápas Kopčany - Radimov ..... 0:2 góly B.Križánek, P.Urbánek.

Naša zostava: P.Junek-R.Hlaváč, P.Urbánek, T.Kocák, M.Masaryk-J.Urbánek, R.Drápal, R.Valla, R.Fruhauf-P.Božek, B.Križánek-na striedanie I.Štiak, D.Vanek, R.Chudý, T.Kozány.

Komentár k zápasu:

Derby zápas bol plný očakávaní, najmä domáci sa netajili túžbou a vôľou ísť za víťazstvom, ktoré sa v zápasoch s nami nerodia ľahko. Dnes sa v našej zostave neobjavili A.Šebesta, A.Foriška, I.Krchňavý, L.Krchňavý, I.Provazník, O.Masaryk a G.Mihál. Zápas to bol celkom slušný, zo šancami na obidvoch stranách. Prvý polčas sme boli futbalovejší my, v tom druhom zase domáci. Po úvodnom oťukávaní sa sme sa my viacej tlačili pred bránu domácich my a hrozili sme najmä s rýchlejšieho prechodu do útoku a výmenou lopty. Šance, ktoré sme si vypracovali sme však nepremenili a tiež súper svoju aktivitu nepretavil na vstrelenie gólu. Na tie vyloženejšie by sme to odhadli na 3:2 v náš prospech. V 31.min po faule na prenikajúceho P.Božeka sa z pravej strany k lopte postavil B.Križánek a umiestnenou strelou povedľa múru a k pravej tyči otvoril skóre. Tak trochu sa musel červenať aj brankár, ale strela bola pekne umiestnená. Domáci zostali vývojom stretnutia zaskočený a do prestávky nič nevymysleli. Po zmene strán však pridali a hra sa odohrávala vačšinou na našej strane a boli sme pod tlakom. Zvýšenou aktivitou bola situácia s 58.min, keď sa po strete nášho brankára s útočníkom domácich kopala 11m. Náš dnešný hrdina ju však zneškodnil a domácich tak neposadil na koňa. Tí po tomto okamihu zvoľnili tempo a my sme hrozili najmä z rýchlych brejkov. Po jednom z nich sa 75 min. a faule na nášho prenikajúceho hráča kopal priamy kop asi z 20 m a náš P.Urbánek sa z neho nemýlil a poistil naše vedenie. Domáci ešte v snahe skorigovať výsledok mali 1 gólovú šancu, ale náš dnešný hráč zápasu ju zneškodnil. Za zmienku stojí ešte nápaditá a pohotová strela P.Urbánka z vlastnej polovice, ktorú domáci dnes celkom nie istý brankár s námahou vytesnil na roh. Keď už ani naša aktivita nepriniesla ovocie, zápas sme vcelku rutine doviedli do víťazného konca. Dnešné víťazstvo však bolo vydreté a náročné, nakoľko na víťaznú vlnu naladený domáci boli zdatným a ťažkým súperom. Dnes to však na našich chlapcov nestačilo a odvážame si do Radimova pekné a zaslúžené 3 body. Týmto víťazstvom sme sa posadili do čela súťaže a napĺňame naše predsezónne ciele. V ďalšom zápase hostíme na domácej tráve Kúty s cieľom potvrdiť 3 body z dnešného víťazstva.

Majstrovský zápas Radimov - Rohov 3:1 .... góly T.Kozány 2, J.Urbánek /11m/.

Naša zostava: G.Mihál-R-Hlaváč, P.Urbánek, T.Kocák, M.Masaryk-J.Urbánek, R.Valla, R.Drápal, B.Križánek-I.Štiak, A.Foriška/K/-na striedanie I.Provazník, O.Masaryk, R.Chudý, T.Kozány, P.Junek.

Komentár k zápasu:

Do Radimova pricestoval nováčik z Rohova a my sme nastúpili na svoj domáci druhý zápas v poradí. V našich radoch sa tentoraz nepredstavili potrestaný A.Šebesta a chýbajúci R.Fruhauf, P.Božek, L.Krchňavý, D.Vanek. Zápas začali lepšie hostia, boli aktívnejší a v 7.min sa ujali vedenia gólom kanoniera P.Kessla, keď sme ho neustrážili pri štandartnej situácii. Naši chlapci sa snažili o kombinačnú hru, ale tá spravidla končila na hranici 16-ky. Hostia vačšinou lopty odkopávali, ale bojovným výkonom si nenechali streliť gól. Zo šancí najskorej R.Valla z pravej strany opečiatkoval brvno, zo skrumáže A.Foriška pálil vedľa, zo sľubnej pozície J.Urbánek takisto netrafil priestor brány, bomba P.Urbánka trafila brankára hostí a tak sa polčas skončil vedením hostí 1:0. Po zmene strán sme začali aktívnejšie my a už v 47.min po prieniku A.Forišku a faule brankára hostí sa kopala 11m, ktorú náš posledný kráľ strelcov J.Urbánek bezpečne premenil. To bolo však na dlhé minúty pre nás všetko, chlapcom nemožno uprieť snahu, ale boli sme neefektívny, či už v bránkovom priestore alebo rýchlym prechodom do útoku. Viacero nepresností končilo v rukách brankára hostí a na druhej strane či už štandartnou situáciou alebo nepresným zakončením. Zlomovým v tomto zápase bolo striedanie v 72.min, keď na ihrisko nastúpil T.Kozány a v podstate rozhodol zápas. Už o 3.min pohotovým zakončením sa presadil cez obrancu a brankára hostí a v 90.min už pri hre vabank do prázdnej brány stanovil konečný výsledok. Posledných 10.min zápasu sme však ubránili, nakoľko dobre kondične pripravený hostia vytvorili tlak na našu bránu, ale gól nevstrelili. Celkovým výkonom v Radimove nesklamali, ale dnes to na našich chlapcov nestačilo. O týždeň cestujeme na derby stretnutie do Kopčian a dobrým výkonom ukázať pekný futbal a pobiť sa o dobrý výsledok.

 

Majstrovský zápas Radimov - Rybky 3:2 .... góly T.Kocák 2, A.Šebesta

Naša zostava: G.Mihál-R.Hlaváč, P.Urbánek, T.Kocák, M.Masaryk-R.Fruhauf, R.Drápal, R.Valla-A.Foriška, A.Šebesta, P.Božek-na striedanie I.Provazník, B.Križánek, D.Vanek, O.Masaryk.

Komentár k zápasu :

Na svoj v poradí 3.zápas v akutálnej sezóne sme nastupovali bez zranených J.Urbánka, I.Krchňavého, I.Štiaka a chýbajúcich L.Krchňavého, T.Kozányho a R.Chudého. Nášmu dnešnému súperovi sme mali čo "oplácať", nakoľko nás pripravil o jarnú neporaziteľnosť, ale v dobrom zmysle slova, nakoľko medzi našimi klubmi panujú dlhoročné korektné vzťahy. Chlapci z Rybiek sa predstavili ako skúsené mužstvo, tradičný účastník hornej polovice súťaže. Naši chlapci pôsobili nervóznejším dojmom a postupne sa dostávali do tempa. 2 tutovky spáli P.Božek, keď najskorej sám pred odkrytou bránou 2x loptu nedostal do siete. Súper nás potrestal v 26.min, keď po dlhšom autovom vhadzovaní sa lopta dostala k nekrytému V.Stašekovi a ten je polostrelou umiestnil k žrdke. Naši chlapci zostali zaskočený a do polčasu už nič nevymysleli. Hostia mohli tiež zvýšiť svoje vedenie, ale situáciu 3 na 1 vyriešili strelou vedľa.

Po zmene strán a s vetrom sa hra odohrávala vačšinou na strane hostí a bolo to o dobíjaní ich brány. Dočkali sme sa už v 54.min, keď po rohu sa presadil T.Kocák a lopta "koníčkom" putovala do siete. Naši chlapci sa po tomto momente stále viacej tlačili a snažili o vstrelenie rozdielového gólu. Podarilo sa to A-Šebestovi v 54.min, keď bombou z 20 m vymietol šibenicu bezmocného brankára. Hra sa ďalej troška vyrovnala a vedomí si náskoku sme mysleli na zadné vrátka. Ďalším "hitom" zápasu bola nádherná strela z 25 m od T.Kocáka do šibenice, ak by sa vyhlasovala súťaž o gól mesiaca obsadila by iste popredné priečky 3:1. Záver zápasu sa niesol už v nervóznejšom duchu, čo odniesol náš A.Šebesta červenou kartou za rečnenie. Hostia ešte v samom závere korigovali stav na 3:2. Víťazstvo našich chlapcov bolo vydreté, ale zaslúžené. Boli aktívnejším mužstvom a mali vôľu ísť za víťazstvom. Rybky sú však vždy silným a ťažkým súperom, dnes sme však ťahali za silnejší koniec my. V ďalšom zápase privítame nováčika z Rohova s cieľom potvrdiť dobrý výkon.

 

Majstrovský zápas :


09.8.2020 - 17,00 hod.


Radimov - Prečín


ihrisko Radimov
 

 

 

 

 

 

Hlavný sponzori