Sezóna 2017/2018

Na jeseň sme neporazeným tímom.

 

Majstrovský zápas Radimov - Kopčany 2:0 .... góly: R.Fruhauf, P.Kessl.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 5.11.2017 - 13,30 hod.

Naša zostava: K.Biskupič-L.Černek, R.Fruhauf, M.Krempa, J.Urbánek-R.Valla, M.Černek, R.Balážik-D.Fruhauf, P.Kessl, Po.Božek-na striedanie R.Hlaváč, R.Chudý, B.Križánek, M.Masaryk, S.Hrubša, P.Urbánek, O.Masaryk.

Komentár k zápasu:

Dnešným posledným kolom sme ukončili jesennú časť VI.Sportika ligy ObFZ Senica. Podrobnejšiu ananlýzu práve skončenej časti uverejníme neskorej, sme na jeseň nezdolaným tímom a vyhrievame sa s 11-bodovým náskokom na čele súťaže.

Dnes sme v opäť nefutbalovom počasí privítali na našej pôde chlapcov z Kopčian. Fúkal silný vietor a podmienky na futbal boli alebo vlastne neboli. Naše zápasy bývajú vyrovnané, Kopčany vždy majú vôľu sa nás vytiahnuť a tak tomu bolo aj dnes. Hral sa vcelku svižný futbal, vyrovnané stretnutie, ktoré pokazilo počasie ku tomu, aby to bolo ešte lepšie.

Lepšie sme začali my, keď už v 2 min. po hlavičke P.Kessla lopta od tyče skákala po bránkovej čiare. Hostia kontrovali, keď našu hrubku v obrane mohol využiť hosťujúci T.Dubecký, ale náš brankár ho vychytal. Nasledovalo obliehanie a štandartky voči bráne hostí a po jednom centri našu hlavičku brankár hostí vyrazil len k nohám R.Fruhaufa a ten pohotove skóroval. Zo šancí ešte treba spomenúť projektil M.Krempu z 20 m a gólovú dorážku P.Kessla, ktorá pre diskutabilný ofsajd neplatila. Hostia sa tiež snažili, ale s aktivity vyťažili nastrelené brvno po dlhom nákope a jedovku nášho hosťujúceho hráča T.Kozányho. S tým ostatným čo prešlo či už na jednej alebo druhej strane si poradili obrany alebo brankári.

Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom navýšiť naše vedenie, aktivita bola, ale v takomto počasí to moc nešlo, či na našej strane alebo s podporou vetra na druhej strane. My sme sa ešte raz presadili P.Kesslom, ktorý zužitkoval zaváhanie brankára. Hostia pohrozili ešte 2-3 jedovkami, v ktorých vynikol náš brankár. Keď už sa nikto nepresadil, zápas skončil našim víťazstvom 2:0 a jesennom neporaziteľnosťou.

Hostia v Radimove nesklamali, boli vidieť, že chceli, ale snaha bola na nás málo. V tomto počasí však vcelku rušné a slušné stretnutie, za čo obom mužstvám patrí poďakovanie. 

Ako sme už v úvode napísali,  zhodnotenie celej jesennej napíšeme neskorej, nasleduje zimná prestávka o programe , ktorý máme nachystaný a dohodnutý, Vás budeme informovať. Radi si oddýchneme, doliečime zranenia a šrámy s 15 zápasového jesenného maratónu. Recept na nás nikto nenašiel a jesenný primát je v tých správnych rukách. Všetkým hráčom, realizačnému tímu a fanúšikom ďakujeme za podporu. 

 

 

 

V dohrávke jasné víťazstvo.

 

Majstrovský zápas Radimov - Borský Svätý Jur 8:1 .... góly: R.Fruhauf 4, P.Kessl 2, P.Božek, P.Urbánek.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 1.11.2017 - 13,30 hod.

Naša zostava: K.Biskupič-L.Černek, R.Fruhaufm M.Krempa, J.Urbánek-R.Valla, M.Černek, R.Balážik-D.Fruhauf, P.Kessl, P.Božek-na striedanie O.Masaryk, R.Hlaváč, R.Chudý, B.Križánek, M.Masaryk, S.Hrubša, P.Urbánek, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

V dohrávke 7.kola sme po dohode našich klubov odohrali zápas na našej pôde s B.Jurom. Chlapci z "Jura" sú naším tradičným, zdravým rivalom, počas 3 sezón nám "šliapali po krku" a naháňali nás za celkovým víťazstvom. Vždy to bola taká zdravá rivalita a nadštandartné vzťahy medzi našimi klubmi a tak tomu bolo aj dnes.

Od začiatku sa hral svižný futbal, hostia nepôsobili žiadnou defenzívnou taktikou a snažili sa hrať futbal, veď o čo vo futbale ide. My sme boli aktívnejším mužstvom, častejšie s loptou na svojich kopačkách a viac sa hralo na hosťujúcej polovici ihriska. To, čo nám počas predchádzajúcich zápasov chýbalo - premieňanie šancí, sme dnes začali napĺňať v rozmedzí 15 a 40 min. keď sme postupne nasúkali 4 góly, najskorej sa presadil P.Kessl z hranice 11 m, po ňom hlavou R.Fruhauf, znova P.Kessl keď dostal loptu do behu za obranu a znova R.Fruhauf hlavou. Položili sme tak dobré a pevné základy už v prvom polčase a do šatní šli s pohodlným náskokom. Jurania podnikli sem-tam protiútok, ale bez poriadnej šance a strelami mimo našej brány.

V druhom polčase za 20 min sme náš náskok navýšili opäť po 2 hlavičkách R.Fruhaufa a Robo zaknihoval málo vídaný jav 4 gólov s veľmi podobných situácií. Hostia vstrelili po našej chybe čestný gól v 65 min., keď presne namierili po akcii z pravej strany. My sme ešte "pritlačili na pílu"  2 gólmi, keď do prázdnej brány sa prezentoval P.Božek a z hranice 16-ky umiestnenou strelou P.Urbánek a stanovili tak konečný a jednoznačný výsledok.

Zhodnotiac celý zápas, mali sme počas celého zápasu navrch a prevahu, vyjadriac ju aj gólmi a peknými akciami. Dnes sme boli efektívny a svoje šance využili. Pre česť chlapcom z Jura je skutočnosť, že došli a chceli hrať futbal, nikto sa neváľal a nikto nepôsobil nefutbalovým dojmom. Dnes to však na nás nestačilo a zrodil sa jednoznačný výsledok. K celkovému dobrému dojmu zo zápasu prispel aj hlavný arbiter Ján Lapoš.

Záverom chceme vyjadriť jedno veľké gesto, že o tomto by mali byť vzťahy či už na ihrisku alebo mimo neho. Nikto nikomu nenadáva, neosočuje a s priateľským pozdravom sa rozíde. Ďakujeme. 

 

 

 

V nefutbalom počasí výhra v Šaštíne.

 

Majstrovský zápas Šaštín - Radimov 0:2 .... góly: R.Fruhauf, P.Božek.

Miesto konania: ihrisko Šaštín, 29.10.2017 - 14,30 hod.

Naša zostava: K.Biskupič-L.Černek, R.Fruhauf, M.Krempa, J.Urbánek-D.Vanek, M.Černek, B.Križánek, R.Balážik-D.Fruhauf, P.Božek-na striedanie O.Masaryk, R.Valla, R.Chudý, R.Hlaváč, S.Hrubša, M.Masaryk, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

Do Šaštína sme dnes cestovali za nefutbalového počasia, silného vetra a dažďa. Podľa toho vyzeral aj futbal, viazla kombinácia a veľa futbalovej ktásy sme dnes žiaľ asi ani nevideli. My sme boli futbalovejším mužstvom, aj keď celkový obrázok a dojem je rozpačitejší a keď aj domáci toho moc nepredviedli stretnutie spadlo do kategórie priemerných.

V prvom polčase sme s podporou vetra mali viacej z hry, skúšali hladať miesto v defenzíve domácich. "Ujal" sa až dalekonosný center R.Fruhaufa v 21 min. a po chybe domáceho brankára, ktorý loptu podbehol, tá skončila v sieti. Naši mali ešte 2-3 šance na zvýšenie vedenia, ale v dvoch prípadoch lopta poskakujúc po 5-ke a v jednom prípade P.Božek namieril do rúk brankára. Domáci za prvý polčas boli 3x u našej brány, v jednom prípade sa predviedli peknou strelou a v dvoch prípadoch vyťažili slabé strely a nad bránu.

V druhom polčase pokračoval súboj hráčov z počasím, domáci s podporou vetra, ktorý postupne ustal a zmenil sa na dážd až dážď s ľadovými kockami toho dopredu moc nevymysleli, akurát reklamovali 11 m po strete s naším obrancom, ktorý rozhodca však nepískal. Treba však podotknúť, že mu prechádzal faul na nášho hráča predtým, čo samozrejme domáci nevideli. Podobný stret bol aj na opačnej strane na nášho J.Urbánka a píšťalka hlavného arbitra taktiež zostala nemá, čo sa u domácich funkcionárov taktiež nepočítalo.

My sme sa ešte snažili o vstrelenie "poisťujúceho" gólu, ktorý sa aj dostavil, keď loptu za obranu dostal D.Fruhauf a po prihrávke na P.Božeka tomu už zostal pred očami len brankár a Patrik tentoraz nezaváhal. Keď už ani domáci nič nevymysleli, odvážame si dnes víťazstvo 2:0, ktoré ja v takýchto podmienkach na futbal cenné a myslíme, že v správnych rukách. Pozitívom na dnešnom meraní síl je prvý štart našej letnej posily S.Hrubšu, ktorý dnes po dlhom zranení si okúsil chuť zápasovej praxe v Radimove a doliečiac si zranenie počas predsezónnej prípravy sa ešte stihol vrátiť na záver jesennej časti.

Záverom dnešného komentára chceme vyjadriť poľutovanie, že v domácich funkcionárskych radoch sa po zápase úplne zbytočne a nezmyselne rieši iný klub, hľadá sa vinník v rozhodcovi a hanlivo sa nadáva. Myslíme, že každý klub má dosť svojich problémov na to, aby riešil súpera a nie svoje vlastné ťažkosti, ktorý tí všetci čo robíme futbal vieme, že ich všetci máme. Namiesto toho budeme riešiť druhé kluby čo a ako robia. Je to na škodu úrovne futbalu a tej hŕstky ľudí čo robia okolo neho. Futbal na tejto dnešnej pôde je už viac rokov na takej úrovni akej je, na mesto s x-tisíc obyvateľmi je to asi skorej na jedno veľké zamyslenie sa do vlastných radov, ako komentovať podmienky v inom klube. Úroveň treba pozdvihnúť a nie nadávať na druhých a možno takto prekrývať svoje vlastné problémy.  Nikto nespochybňuje odchovancov s ktorými hrá, veď kde inde ako v mestách by mali byť, dnes už ich na dedinách je čím ďalej tým menej. Treba však s nimi pracovať a snažiť sa vyťažiť s chlapcov, venovať sa im, ale futbalový fanúšik sledujúc futbal v našich končinách vie, že aj v tomto smere je to na tejto pôde žalostné. Skorej sa treba nad týmto zamyslieť a nad tou hrśtkou divákov, čo dojde v meste na futbal. Na ďaleko menších dedinách dojde viacej, tak asi je niekde chyba.

V nasledujúcom a záverečnom týždni tohoto kalendárneho roka nám zostávajú ešte 2 domáce zápasy, najskorej B.Jur a potom v poslednú futbalovú nedeľu derby s Kopčanmi. Prídite našich chlapcov povzbudiť a zavŕšit veľmi úspešný futbalový rok v Radimove. 

 

 

SME JESENNÝM MAJSTROM.

 

Majstrovský zápas Radimov - Lakš.Nová Ves 3:1.... góly: R.Fruhauf, D.Fruhauf, P.Kessl.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 22.10.2017 - 14,30 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, R.Fruhauf, M.Krempa, J.Urbánek-R.Valla, B.Križánek, D.Vanek-D.Fruhauf, P.Kessl, P.Božek-na striedanie L.Černek, R.Hlaváč, M.Masaryk, O.Masaryk, R.Chudý, K.Biskupič.

Komentár k zápasu:

Po dnešnom víťaznom zápase a prihliadnuc na výsledky ostatných mužstiev je už dnes-2 kolá pred koncom jesennej časti /pre nás 3/, že sa stávame jesenným majstrom. Máme už nedostižný 8-bodový náskok, ktorý môžeme ešte v zostávajúcich 3 našich zápasoch aj navýšiť. Pre jesennú časť plníme cieľ, stávame sa jej víťazom. Všetkým hráčom, funkcionárom a fanúšikom ďakujeme za podporu a tento úspech všetkým venujeme.

Dnes do Radimova docestoval nováčik súťaže, ktorý podáva sympatické výsledky a aj v Radimove si myslíme, že nesklamal, chcel hrať futbal a do posledného hvizdu rozhodcu bojoval. Keby však bolo za 25 min. 5:0, bol by to reálny obraz diania na ihrisku, naši zahadzovali čo sa dalo a nechali sme pri tom vyniknúť nášho kmeňového gólmana Gaba Mihála, ktorý podal veľmi dobrý výkon. Naši sa do polčasu presadlil len 1x, keď po rohu si na bližšiu žrď nabehol R.Fruhauf a volejom sa nemýlil. Z ďalších šancí nebudeme vyrátavať, bolo i ch dosť na to, aby sme šli do pohodlného vedenia rozdielom 2 tried. Žiaľ, nestalo sa tak a do šatní sme išli s chudobným náskokom.

Po zmene strán sme naopak raketove udreli a po sóle zápasu sa presadil D.Fruhauf a po ňom bombou spoza 16-ky nedal Gabovi šancu P.Kessl. Nasledovala zase pasáž nepremenených šancí a náš náskok sme už ďalej nenavýšili. Prestriedali sme naše rady a ku slovu sa dostali aj hostia, keď 8 min pred koncom po rohu a skrumáži doklepli loptu  do siete a mali ešte 2 sympatické šance. Zápas sa už len dohral, naši chlapci si víťazstvo zaslúžili, ale tie nepremenené šance, už niektoré nemohli byť vyloženejšie...

Ako sme už písali, týmto zápasom vyhrávame aj celú jesennú časť, zostávajú nám posledné 3 zápasy, najskorej v nedeľu teraz vonku Šaštín, na "dušičky" doma dohrávka s B.Jurom a posledné jesenné kolo doma derby s Kopčany. Všetkých fanúšikov srdečne pozývame.       

 

Z Rohova za tri body.

 

Majstrovský zápas Rohov - Radimov 1:3 .... góly: P.Kessl, P.Božek, J.Urbánek.

Miesto konania: ihrisko Rohov, 15.10.2017 - 10,00 hod.

Naša zostava: K.Biskupič-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, R.Fruhauf-R.Valla, R.Balážik, J.Urbánek-D.Fruhauf, P.Kessl, P.Božek-na striedanie P.Urbánek, B.Križánek, O.Masaryk, D.Vanek, R.Hlaváč, M.Masaryk, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

Na dnešný zápas sme si musel privstať, Rohov hráva domáce zápasy o 10,00 a tak sme v tomto pre futbal netradičnom čase cestovali na náš ďalší zápas v jesennej časti.

Ihrisko bolo už v tomto čase silno pokropené rannou rosou a v tieni sa pekne bielilo, čo skorej charakterizuje jeseň ako podmienky na futbal. Celkove by sme dnešný zápas prirovnali skorej k doobednému tréningu, keď sa človek zobudí a ide si zatrénovať. Bolo to celkove také ospalé, chýbalo tempo hry a náboj. Tak, ako keď sa hrá doobeda futbal asi.

Po ospalom úvode plnom nepresností a prihrávok častokrát nikomu sa "niečo" začalo diať po 15 min zápasu, keď hrajúceho trénera a brankára domácich vystrašil strelou nad P.Kessl, z pravej strany pohrozil J.Urbánek, z ľavej zase P.Božek. Boli to skorej také pološance, nič s čím by si brankár neporadil. Domáci s celkom slušnou a organizovanou defenzívou, ktorá však postupne začal prepadať, sa držali, smerom dopredu toho moc nevymysleli a k tempu zápasu tiež neprispeli. My sme sa presadili až v 40 min. zápasu, keď sa na ľavej strane dostal k lopte R.Balážik a pekne "načechral" loptu P.Kesslovi a tomu už zostala len prázdna brána 0:1. Tempo sa trošku dvihlo, aj domáci mierne pridali, ale zo šancí mali len 1 prísne nariadený nepriamy kop v našej 16-ke, ale ten zahodili. My sme sa do polčasu ešte raz presadili, keď loptu za obranu dostal P.Božek a vedľa brankára nás poslal do 2-gólového vedenia.

V druhom polčase sme najskorej pozahadzovali pár šancí, z ktorého min 2 boli tutovky, domáci pohrozili jedovkou z 20 m a akciou z pravej strany, ale zo všetkým si náš brankár poradil. Podarilo sa im však znížiť, po diskutabilnom momente, kde sa podľa nášho názoru mal pískať faul na brankára, keď mu loptu vyhlavičkoval z rukavíc domáci hráč a následne ju domáci doklepli loptu do siete. Domáci ožili, pridali, snažili sa o vyrovnanie, ale s jednou šancou si opäť poradil náš brankár. Akonáhle však zaútočili, došla naša kontra a po jednej z nich a akcii zápasu znova do prázdnej brány zakončoval J.Urbánek, keď mu tentoraz loptu naservíroval P.Božek. V ďalších min sa už stretnutie dohralo, bolo rozhodnuté a my si dnes odvážame z Rohova 3 body.

Zhodnotiac celý zápas, ako sme už napísali, myslíme, že futbalu príliš nevonia doobedný termín, aspoň teda určite nám. Domáci nezvyknú doma púšťať body, ale dnes pustili. Futbal to však pre diváka nebol taký atraktívny, pasážami nudný a chýbala mu celkove myšlienka, iskra. Nič to však nezobralo na našom víťazstve a sme radi, že máme tento zápas za sebou.

V ďalšom zápase na domácej pôde privítame nováčika z "Lakšár", pomaly sa schyľuje k záveru jesennej časti, tak sa domácemu fanúšikovi predstavíme v čo najlepšom svetle.

   

V Šlágri kola víťazstvo.

 

Majstrovský zápas Radimov - Hlboké 2:0 .... góly: P.Kessl, D.Fruhauf.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 8.10.2017 - 15,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Černek, M.Krempa, R.Fruhauf-R.Balážik, R.Valla, J.Urbánek-D.Ruhauf, P.Kessl, P.Božek-na striedanie: R.Hlaváč, O.Masaryk, B.Križánek, L.Černek, R.Chudý, D.Vanek, K.Biskupič.

Komentár k zápasu:

V Radimove sa hral šláger kola medzi prvým a druhým mužstvom súťaže, zápas dvoch neporazených mužstiev. Hostia ťahali šnúru zápasov bez prehry, ale dnes došli na našu pôdu a séria skončila.

Zápas sme začali aktívnejšie a hľadali moment prekvapenia, loptu do šance a prekvapiac obranu súpera, ktorá inkasovala doposiaľ najmenej gólov. Z tlaku pramenili štandartky, rohové kopy a hostia ratovali, čo sa dalo. Na gól sme čakali do 15 min., keď sa presadil po presnom centri P.Kessl a umnou hlavičkou brankára hostí preloboval. Z ďalších šancí stojí za zmienku tyč po strele P.Kessla, samostatný nájazd P.Božeka a hlavička R.Fruhaufa v už opustenej bráne neskončila. Hosťom hlavný arbiter navyše odpustil 11 m, po zásahu a jasnej ruke hosťujúceho obrancu. Hostia hrali smerom dopredu platonicky, sporadicky sa dostali po 16m a hrozili len zo štandartiek, ale za polčas našu bránu prakticky neohrozili. Na šance sme neporazených hostí prehrali za polčas 4:0, ale skóre zostalo už nezmenené. Šance na zvýšenie vedenia sme mali, ale zostali nevyužité.

Do druhého polčasu sme nasupovali s cieľom navýšiť naše vedenie, čo sa nám podarilo po 15 min, keď stret a faul na R.Balážika zužitkoval priamym kopom D.Fruhauf, keď strelu z 18 m brankár hostí na bránkovej čiare neudržal. Ďalej sme sa už nikam netlačili, umnou hrou v obrane držali súpera na dištanc a sami sme podnikali nebezpečné protiútoky. Postupne sa mohli presadiť P.Božek, R.Fruhauf a najväčšiu šancu spálil P.Božek, keď by po prihrávke na D.Fruhaufa ten už zakončoval sám do odkytej brány. Hostia sa snažili s výsledkom ešte niečo urobiť , ale tak ako v prvom polčase si poriadnu šancu alebo tutovku nevypracovali. Tak sa zápas už po troška slabšom druhom polčase skončil naším víťazstvom v pomere 2:0 a nášho priameho konkurenta o čelo tabuľky sme dnes pokorili a uštedrili mu prvú prehru.

Dnešný zápas a šláger kola sme zvládli, súpera do ničho vážnejšieho nepustili a sami sme 2x prekonali jeho obranu. S presnejšou muškou mohlo byť vyššie, ale pre dnes to to bolo všetko. Zhodnotiac celý zápas, víťazstvo je v správnych rukách, mali sme viacej šancí a súpera do vážnejšej šance nepustili. Musíme však povedať, že sa v Radimove hrali v túto sezónu aj zápasy s väčším nábojom a nasadením, ale každý zápas je iný. Za ten dnešný chlapci ďakujeme.

O týždeň cestujeme v dopoludnajšom termíne do Rohova, cez týždeň sa dobre pripravíme a v nedeľu v ďalšom meraní síl s jasným cieľom.      

    

Z Kútov hokejový výsledok.

 

Majstrovský zápas Kúty - Radimov 2:8 ... góly: P.Božek 3, D.Fruhauf 3, P.Kessl 2.

Miesto konania: ihrisko Kúty, 1.10.2017 - 16,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-P.Urbánek, M.Krempa, J.Urbánek, D.Vanek-R.Balážik, R.Valla, R.Fruhauf-D.Fruhauf, P.Kessl, P.Božek-na striedanie: R.Hlaváč, O.Masaryk, B.Križánek, L.Černek, M.Masaryk, R.Chudý, K.Biskupič.

Komentár k zápasu:

V Kútoch sa hral zápas prvého s posledným a tomu zodpovedal priebeh a nakoniec aj výsledok. Zápasy na tejto pôde bývali vyrovnanejšie, dnes sa však o všetkom podstatnom rozhodlo za 35 min zápasu.

Úvod sme mali raketový, keď sa už v 3 min. presadil D.Fruhauf, po ňom si strelecký účet o ďalšie 2 min otvoril P.Božek. Domáci nedokázali favoritovi vzdorovať a postupne skóre narástlo za 35 min. na 0:5, keď sa ešte 2x presadil a svoj čistý a premiérový hettrik zaznamenal D.Fruhauf a raz sa ešte presadil P.Božek. Každému bolo jasné, že dnes to bude o výške skóre, ktoré sme postupne v druhom polčase navýšili P.Božekom - v ďalšom hetriku a po 70 min zápasu sa ešte ku slovu dostal 2x p.Kessl. Domáci už len korigovali v posledných 10 min. zápasu na dnes presvedčivých a rozdielom 2 tried skóre 2:8.

Ako to už v Kútoch býva zvykom, čakalo nás po zápase malé občerstvenie a pri dobrej nálade sme cestovali domov. Dnes sme fanúšika potešili jasným vížazstvom okorenených gólmi.

V nasledujúcu nedeľu privítame v šlágri kola mužstvo z Hlbokého, kde sa stretnú 2 doposiaľ neporazené tímy a prvé s druhým mužstvom tabuľky. Všetkých srdečne pozývame na tento isto zaujímavý duel.  

 

S Cerovou jednoznačne.

 

Majstrovský zápas Radimov - Cerová 7:0 ... góly: P.Božek 3, P.Kessl, P.Urbánek, D.Vanek, R.Balážik.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 24.9.2017 - 16,00 hod.

Naša zostava: K.Biskupič-P.Urbánek, M.Černek, M.Krempa, L.Černek-R.Balážik R.Valla, J.Urbánek-D.Fruhauf, P.Kessl, P.Božek-na striedanie D.Vanek, B.Križánek, O.Masaryk, R.Fruhauf, R.Hlaváč, R.Chudý, R.Hlaváč, M.Kotvan.

Komentár k zápasu:

Po dvojtýždňovej pauze sme nastúpili na ďalší duel v tejto časti sezóny, keď sme na vlastnom ihrisku privítali mužstvo Cerovej. Pred zápasom a viacdňovom daždivom počasí sme zvažovali možsnoť náhradnej plochy, ale nakoniec pomohlo, že dnes už nepršalo a voda sa vsiakla a ihrisko dostalo síce zabrať, ale "prežilo" nie až s takou ujmou aj keď zápas na mokrom teréne je samozrejme poznať.

Dnes sme privítali súpera z dolnej polovice tabuľky, nášho tradičného súpera v tejto súťaži a dnes žiaľ aj trápiace sa mužstvo ako deklarujú. Hral sa na pár výnimiek futbal v podstate len na jednu bránu, ale ku veľkej cti hostí slúži fakt, že zápas odohrali, na rozdiel od mužstva spred 2 týždňov sa neváľali a stretnute zo cťou odohrali.

Náš gólostroj sa rozbehol po 20 min zápasu, keď sa postupne presadili 2x P.Božek, P.Kessl, P.Urbánek a skóre polčasu na 5:0 uzavrel R.Balážik. Druhý polčas kopíroval ten prvý, náš brankár si v podstate na loptu nečiahol, tempo zápasu však postupne poľavilo a duel sa už len dohral. My sme skóre ešte priklášlili 2 gólmi, keď hetrik zaknihoval P.Božek a premiérový gól vstrelil D.Vanek. Keď už viaceré ďalšie šance zostali nevyužité celkový rezultát zápasu zostal nezmenený.

Dnes si chlapci aj s chuti zastrieľali a trápiace sa mužstvo Cerovej prehrali jasným skóre. Videli sme viaceré pekné futbalové momenty, jedno slušné stretnutie - bez kariet, ktoré odráža vzájomný korektný vzťah medzi našimi klubmi.

O týždeň cestujeme k poslednému mužstvu súťaže do Kútov, cez týždeň potrénujeme, aby sme v nedeľu boli dobre pripravený. Za dnešok chlapci ďakujeme a palec hore.

 

 

Majstrovský zápas Radimov - Borský Mikuláš 1:1 ... gól: M.Černek.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 10.9.2017 - 16,30 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, P.Urbánek-J.Urbánek, R.Fruhauf /K/, D.Vanek-R.Balážik, P.Kessl, D.Fruhauf-na striedanie O.Masaryk, R.Hlaváč, K.Biskupič.

Komentár k zápasu:

- milí naši fanúšikovia, čitatelia našich stránok a všetci tí, ktorí našu stránku pozeráte, dnes sa ospravedlňujeme, bez komentára. Nie je čo komentovať, smutná a holá realita pri takomto meraní síl.  Vy čo sledujete a chodíte na futbal asi viete a mali ste skúsenosť. Sme ľudia a ľudia, žiaľ.

O týždeň po 2 zápasoch doma cestujeme počas predĺženého víkendu do B.Jura. Týmto zápasom sa už jesenná časť prehupne do svojej druhej polovice.  

 

Majstrovský zápas Radimov - Rybky 6:1 ... góly: P.Božek 3, P.Kessl, R.Balážik, vlastný

Miesto konania: ihrisko Radimov, 3.9.2017 - 16,30 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, P.Urbánek-J.Urbánek, R.Valla /K/, R.Drápal, R.Balážik-P.Božek, P.Kessl-na striedanie D.Vanek, R.Fruhauf, D.Fruhauf, R.Hlaváč, R.Chudý, O.Masaryk, M.Masaryk.

Komentár k zápasu:

Po dvoch zápasoch vonku sme sa predstavili domácim fanúšikom, keď sme dnes na svojej pôde privítali chlapcov z Rybiek. Rybky si držia dlhodobe dobrú výkonnosť, produkujú slušný futbal a ako sa aj dnes ukázalo chceli hrať futbal, ale dnes ťahali za kratší koniec.

Úvod zápasu bol z našej strany priam raketový a pravdepodobne budeme atakovať najrýchlejší gól v histórii tejto súťaže, keď už v 26s zápasu akciu po pravej strane potiahol J.Urbánek, loptu naservíroval P.Božekovi a ten sa nemýlil. Už o ďalších 6 min. lopta do 5-ky súpera a vlastný gól D.Buriana. Tento raketový nástup asi hostia nečakali, snažili sa o kombináciu, ale produkovali aj chyby. Naši ďalej tlačili, skúšali a kombinovali a po akcii a faule na P.Kessla sa v 24 min. kopala 11m, ktorú P.Božek bezpečne premenil. O ďalšie 3 min. zaknihoval Patrik svoj hetrik, keď dostal loptu do behu a nemýlil sa 4:0. Keď v 40 min. po menšej chybe brankára hostí loptu do siete doklepol R.Balážik, išlo sa do šatní z vysokým výsledkom 5:0.

Po zmene strán obraz hry pokračoval, hostia sa ako tak snažili, ale len po 16-ku. Tutovku za celý zápas nemali, zato naši sa už 2 polčase predháňali v ich zahadzovaní a viaceré spálili, keď naše skóre mohli navýšiť postupne P.Božek, P.Kessl, R.Fruhauf a D.Fruhauf, po ktorého strete s brankárom sa asi mala kopať 11m. Skóre sme ešte priklášlili, keď akciu D.Fruhaufa zužitkoval P.Kessl. Hostia ešte záverom skorigovali, keď strela z pravej strany prešla nášmu brankárovi a dokotúľaľa sa do siete.

Zhodnotiac celý zápas, jednoznačný priebeh okorenený gólmi a peknými akciami. Naši o výsledku rozhodli v 1 polčase a postavili základ k vysokému víťazstvu. Potešili oko domáceho fanúšika a aj toho, ktorý sa prišiel pozrieť na toto stretnutie. Rybky lovili zo svojho rybníka 6 kúskov a za tento jednoznačný výsledok chlapci ďakujeme. Z dnešného duelu si žiaľ odnášame aj šrámy, keď pre podozrenie na zlomeninu nosa putoval do nemocnice R.Valla, ďalšie stopy na svojich nohách majú D.Fruhauf a R.Drápal. Chlapci držíme palce a rýchlo sa dajte dokopy. S tréningom budú už pomaly začínať náš dlhodobe zranený špílmacher A.Šebesta a postupne aj S.Hrubša.

 

Majstrovský zápas Jablonica - Radimov 0:3 ..... góly: R.Drápal 2, P.Kessl.

Miesto konania: ihrisko Jablonica, 29.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: K.Biskupič-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, P.Urbánek-J.Urbánek, R.Valla /K/, R.Drápal, R.Balážik-P.Božek, P.Kessl, na striedanie D.Vanek, R.Hlaváč, R.Chudý.

Komentár k zápasu:

48 hodín po poslednom zápase v Dubovciach sme cestovali na predohrávku posledného jesenného kola do Jablonice. Na zápas sme išli v dobrej nálade, zahrať si futbal, doniesť dobrý výsledok a potešiť oko fanúšika. To všetko sa nám dnes podarilo.

Dnes s nami necestovalo pre rôzne dôvody či už pracovné alebo súkromné viacero chlapcov a tí čo boli sa aj za nich predstavili v Jablonici vo veľmi dobrom svetle. Jablonica doma body prakticky nepúšťa, je to pre viacero mužstiev taká nedobytná pevnosť, kde sa len ťažko vyhráva. Vieme o tom aj my z minulosti, keď sme tu tiež moc body nezískavali. To všetko však dnes neplatilo a po veľmi dobrom a zodpovednom výkone sme dnes naplno bodovali.

Po celý zápas sme boli aktívnejším mužstvom, tlačili sa viacej pred bránu súpera a do šancí naopak súpera nepúšťali. Chlapci za Jablonice nám však nič nedarovali, do 75 min.vzdorovali a držali remízový stav. My sme to skúšali najskorej strelami z 20 m, keď R.Valla, R.Drápal a P.Božek najskorej mierili nad, Roman mal ešte následne 1 v podstate tutovku, ale ľavačkou mieril zblízka nad. Za zmienku stojí hlavička R.Balážika a najmä po nesprávnom verdikte postranného rozhodcu sa už sám rútil na brankára domácich P.Kessl, ale zastavil ho nesprávny verdikt. Domáci s aktivity vyťažili len rohové kopy, štandartky a aj dlhé auty, ale zo všetkým si naša obrana s brankárom poradili. Tutovku v podstate za celý polčas nemali.

Po zmene strán obraz hry pokračoval, my sme ešte pridali na aktivite a útok sa valil za útokom. Obrana domácich bola čím viacej tým preťažená a gól visel na vlásku. Strela R.Balážika najskorej obtrela tyč, ale po rohovom kope si na bližšiu žrď nabehol R.Drápal a pohotove usmernil loptu do siete. Už o ďalšiu minútu ďalší roh a tentoraz hlavička P.Kessla a od tyče do siete 0:2. Domáci sa snažili ešte zdramatizovať, ale po akcii zápasu v 86.min a peknej výmene lopty R.Drápal - P.Kessl sa Rado prezentoval krásnou strelou obstreliac bezmocného brankára a stanovil tak konečný rezultát dnešného zápasu. K dobrému zápasu prispel aj hlavný arbiter J.Lapoš, ktorý ho viedol s prehľadom a rutinou.

Dnes sme v Jablonici podali dobrý výkon, rozdielom triedy domácich pokorili. Tí sa snažili, ale dnes to bolo na favorita málo. Potešili sme početnejšiu našu fanúšikovskú skupinu a odvážame si pekné víťazstvo. Za dnešok chlapci obidva palce hore.

V nedeľu sa po 2 zápasoch vonku predstavíme na domácej pôde, keď privítame Rybky. Bývajú to dobré zápasy tak veríme, že tomu bude tak aj teraz v nedeľu. Všetkých srdečne pozývame.  

 

Majstrovský zápas Dubovce - Radimov 2:3 .... góly: P.Božek, P.Kessl, R.Fruhauf.

Miesto konania: ihrisko Dubovce, 27.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-R.Fruhauf, M.Černek, M.Krempa, J.Urbánek-R.Valla, R.Drápal, R.Balážik-D.Fruhauf, P.Božek, P.Kessl-na striedanie M.Masaryk, O.Masaryk, R.Hlaváč, L.Černek, B.Križánek, P.Urbánek, K.Biskupič.

Komentár k zápasu:

Do Duboviec dorazilo pred zápasom horšie počasie, daždivo a chladnejšie,  a s ním aj futbal priemernej úrovne, z málo šancami, nepresnosťami a slabším nasadením. Dubovce svojim spôsobom hry nepatria ku našim obľúbeným súperom, vyznačujú sa nepresnosťami, slabším pohybom a celkove pozvoľným tempom. Žiaľ dnes musíme konštatovať, že sme sa súperovi prispôsobovali a obaja dnešný súperi mohli viacej potešiť oko futbalového fanúšika.

Zápas začali lepšie domáci, keď v 13 min.vstrelili po menšej skrumáži u našej brány zlepený gól a tak troška sme ich posadili na nečakaného koňa. My sme manko zmazali a v priebehu 20 min aj vedenie navýšili, keď sme sa dostali ku našej hre koľko-toľko a postupne sa presadili po chybe brankára P.Božek, rýchlou otočkou v pokutovom území P.Kessl a načasovaným centrom pohodlne R.Fruhauf. Domácich od výraznejšieho skóre v tejto fáze zápasu uchránila polčasová prestávka, pri ktorej sme išli do šatní s pohodlným vedením.

Hneď po zmene strán však domácim vyšla rýchla akcia a v 46 min znížili. My sme zostali zaskočený a v druhom polčase sa zase kopili nepresnosti, chýbala finálna prihrávka a šance zlikvidoval dobre sa pohybujúci brankár domácich. Šance sme mali, tie najvačšie spálil P.Kessl a P.Urbánek. Nič to však nevzalo s celkového rozpačitejšieho dojmu zo zápasu, keď sme mali súpera priklincovať, ale ten sa držal do poslednej minúty. Nič podstatné sa už záverom neudialo a tak si dnes z nepopulárnej pôdy odvážame víťazstvo 3:2.

Zhodnotiac dnešný zápas, bol to jeden s kategórie slabších, priemerných a pasážami až podpriemerný futbal. Nezobral nič však na našom víťazstve a odvážame si domov 3 body.

Už o dva dni sa predstavíme na pôde Jablonice, oddýchneme si a pripravíme na toto stretnutie.      

 

Majstrovský zápas Radimov - Straže 2:1 ... góly: P.Kessl, R.Fruhauf.

Miesto konania: ihrisko Radimov, 20.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, P.Urbánek-R.Valla, R.Drápal, J.Urbánek-D.Fruhauf, P.Božek, P.Kessl-na striedanie M.Masaryk, O.Masaryk, R.Hlaváč, R.Fruhauf, R.Balážik, D.Vanek, K.Biskupič

Komentár k zápasu:

Uff tak to bol zápas, nechýbalo nasadenie, futbalové momenty, rozhodnutie na konci zápasu a pekná divácka kulisa. Dnes do Radimova došiel ďalší dlhoročný účastník V.ligy - Spartak Straže, predstavil sa ako vyzreté a dobre organizované mužstvo, hral futbal, ale nakoniec sme misky váh priklonili na našu stranu.

Úvodom zápasu a prakticky ako po celý priebeh sme boli aktívnejším, futbalovejším mužstvom, častejšie s loptou na svojich kopačkách, snažiac sa prekvapiť dobre organizovaného vyspelého súpera. Skúšali sme to výmenou lopty, loptou za obranu ale súper si poradil. S aktivity pramenili štandartky, rohové kopy ale bez gólového zakončenia. To čo prešlo za obranu si poradil s tým brankár alebo bolo zakončenie mimo brány. Hostia boli v podstate bez šance, avšak s jedného protiútoku sa po menšom zaváhaní našej obrany presadil na 2x hosťujúci E.Pollák. Obraz hry pokračoval, naši chceli, snažili sa ale súper už do polčasu odolal. Súper mal ešte 1 tutovku avšak tiež ju spálil. 

Hneď po zmene strán tutovku na našej strane spálil R.Fruhauf, avšak o ďalších 5 min sa nemýlil z hranice 11m P.Kessl, keď po pätičke R.Drápala prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Naši chlapci ďalej hrali, snažili sa a aj súper kontroval, podnikal protiútoky a po jednej z nich nastrelil tyč zo štandartky. My sme "ťahali" akcie z ľavej, pravej strany, ale súper stále odolal. Všetkým prítomným bolo jasné, že kto dá gól tak vyhrá. O osude zápasu rozhodla situácia v posledných minutách zápasu, keď R.Fruhauf vyhral hlavičkový súboj s brankárom a odrazenú loptu zasunul do opustenej brány a priklonil misku váh na našu stranu. Hosťom nezostal ani čas ani sily na kontru a tak sme v dnešnom zápase ho pokorili a vyhrali.

Bol to jeden veľmi slušný zápas a v oblastnom merítku patriaci k špičke. Mužstvá si nič nedarovali, ale v rámci fair play. Naši chlapci ukázali srdce a vôľu ísť za víťazstvom, treba ešte podotknúť, že sa hralo na veľmi dobre pripravenom teréne. Veríme, že sme fanúšika potešili a odchádzal spokojný.

Budúci týždeň máme "anglický" keď najskorej cestujeme v nedeľu na derby do Duboviec, pokračujeme utorok v Jablonici a ďalšiu nedeľu doma Rybky. V týždni si dobre oddýchneme, potrénujeme a dobre sa pripravíme. Za dnešok obidva palce hore.  

 

Majstrovský zápas Radošovce - Radimov 1:6 ... góly: P.Kessl 3, P.Božek 2, L.Černek.

Miesto konania: ihrisko Radošovce, 13.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-L.Černek, M.Černek, M.Krempa, R.Hlaváč-R.Balážik, R.Valla, R.Drápal-D.Fruhauf, P.Božek, P.Kessl-na striedanie M.Masaryk, O.Masaryk, R.Fruhauf, J.Urbánek, D.Vanek, B.Križánek, K.Biskupič.

Komentár k zápasu:

Do Radošoviec sme cestovali v medzisezónnom období v rekordne krátkom čase, keď sme v jarnej časti tu hrali v predposlednom kole. Zrodilo sa tu najtesnejšie víťazstvo, keď sme sa predbiehali v zahadzovaní šancí a domáci tak vycítili šancu na dobrý výsledok a bojovalo sa až do konca.

Dnes to však bolo všetko inak, síce domáci začali vcelku s aktívnym napádaním, niekedy troška prehnaním dohrávaním našich hráčov, ale vycítiac benevolejtnejší meter rozhodcu tak s týmto spôsobom pokračovali. Na ich strane však udrelo veľmi rýchlo, keď už v 10 min.zápasu načasovaný center z rohu nemal problém zblízka P.Kessl usmerniť do siete. Nastala pasáž boja, domáci sa snažiac a my výmenou lopty medzi hráčmi. Za zmienku stojí vcelku jasných 11 m po faule na P.Božeka, ale asi to videli len viacerí prítomní diváci. Ďalší gól sme pridali v 27 min.keď exportnou strelou z 20 m nedal brankárovi šancu P.Kessl. O ďalšie 2 góly sa postaral do prestávky minuloročný kráľ strelcov P.Božek, Keď najskorej umiestnenou strelou a potom po samostatnom úniku po efektnej prihrávke R.Drápala stanovil jasný polčasový výsledok 0:4.

Po zmene strán z prvej akcie a znova rohu sa hlavou nemýlil a hetrik zaznamenal P.Kessl. Druhý polčas sa potom pomaly dohrával, bolo rozhodnuté a naši chlapci si jednoznačné víťazstvo ustrážili, v 86 min. z hranice 16-ky sa ešte presadil L.Černek. Domáci ešte korigovali, keď najskorej spálili tutovku a potom z 11 m sa nemýlil domáci strelec R.Drgoň. Naši mali ešte šance, tie však zostali nevyužité, ale nič to nemenilo na jednoznačnom výsledku. Využili sme aj striedanie 5 hráčov a po minulotýždňovej premiére D.Fruhaufa sa z dorastu dostal ku slovu aj brankár K.Biskupič.

Zhodnotiac celý zápas, jeho priebeh bol jednoznačný a odvážame si vysoké víťazstvo. Jeho základy sme položili v 1 polčase a ten druhý rutinérsky dohrali. Za peknú nedeľu chlapci ďakujeme.

O týždeň na svojej pôde privítame chlapcov za Straží, ďalšieho dlhoročného účastníka V.ligy. V isto zaujímavom zápase chceme predviesť dobrý výkon a potešiť domáceho fanúšika, ktorý sa v hojnom počte vybral aj do Radošoviec, ďakujeme všetkým.

 

Majstrovský zápas Radimov - Oreské 1:0 ... gól: R.Drápal.
Miesto konania: ihrisko Radimov, 6.8.2017 - 17,00 hod.

Naša zostava: M.Kotvan-J.Urbánek, M.Černek, M.Krempa,R.Fruhauf-R.Balážik, R.Valla, R.Drápal-D.Fruhauf, P.Božek, P.Kessl-na striedanie M.Masaryk, P.Urbánek, R.Hlaváč, O.Masaryk, L.Černek, A.Foriška, D.Vanek.

Komentár k zápasu:

Tak sme dočkali spolu s fanúšikmi rozbehu novej sezóny, ako býva u nás zvykom na úvod v hodovú nedeľu a tentokrát s ostrým štartom s dlhoročným účastníkom V.Ligy - Oreským.

S týmto súperom, pred výbornou diváckou kulisou sa očakával dobrý futbal, ktorý sa napokon aj dostavil. Naši chlapci podali výborný výkon, ktorý sa musel divákom páčiť, súper to bol však zdatný, vyspelý a prispel k celkovém dojmu a spokojnosti u prítomných divákov. Naši chlapci boli po celý zápas lepším, aktívnejším mužstvom a išli za víťazstvom. Viaceré ďalšie šance "spálili" a dobre zachytal aj brankár. Mali sme viacej z hry, súper však odolal a tak sa napokon zápas skončil najtesnejším rozdielom.

Po zápase si chlapci slušne podali ruky, bol to je jeden pekný obrázok o tom, ako by sa mal futbal skončiť, či už z radov hráčov alebo funkcionárov. Týmto za tento prejav do Oreského ďakujeme.

Úvod do sezóny sme úspešne zvládli, s kvalitným súperom vyhrali a hodové veselie mohlo pokračovať.....

 

Majstrovský zápas :


09.8.2020 - 17,00 hod.


Radimov - Prečín


ihrisko Radimov
 

 

 

 

 

 

Hlavný sponzori